Jump to content
IGNORED

Festivali


Duci Simonovic

Recommended Posts

Ja sam bio dva puta (ne ove godine) i realno to je vise manifestacija takmicarskog tipa. Ako te zanima da pazaris, bolje je otici u Kacarevo na slaninijadu. Blize je, bolja je ponuda a i bar 90% prodavaca koje vidis u Belom Blatu ces naci i na Slaninijadi.

Link to comment

Overio kobasicijadu, nije loš provod bio. Što se tiče ponude, sve što sam probao bilo je gnjecavo, dakle nije sušeno dovoljno. Na par štandova moglo bi se reći da su prodavali skoro sirove proizvode. Jedino što je valjalo je slovački kulen i to samo na jednom štandu, ne sećam se kako se zovu. 

Link to comment

Bio i ja, treću godinu zaredom. Slažem se po pitanju dominantne gnjecavosti, ali sad smo već, ajmo reći, iskusni, pa pošto se izlagači uglavnom ponavljaju kupujemo ciljano kod Lujze kobaje od mangulice, sveže i sušene, lapo lapo, ona je uvek u centralnom delu ispred one mesne zajednice. Inače taj salaš Lujza radi preko cele godine u Belom blatu pa se te kobasice mogu konzumirati i tamo na licu mesta, u pravom banatskom štimungu, tokomo cele godine.

 

Volim i ja taj kulen kod slovaka, samo što su veliki, ko kočevi, mislim ti kuleni, obično podelimo nas dvoje-troje tu jednu batinu.

 

Inače ono što je uvek problem kod tih vašarskih manifestacija jeste kako među 50 štandova prepoznati pravu domaću kobasicu, pršutu, slaninu, kačkavalj... Da ne ispadne posle da si prešao 70 kilometara da bi kupio Matijevićevu čajnu jer je prodavac nosio lalinske gaće. Moj je predlog da onaj ko organizuje takvu manifestaciju ima obavezu da obeleži posebnim sertifikatom one štandove na kojima vlasnici prodaju hranu sa svojih imanja. Ako mi oni garantuju da je to domaći proizvod možda bih se lakse odlucio za kupovinu.

Link to comment
  • 4 months later...
  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...