Jump to content
IGNORED

Festivali


Duci Simonovic

Recommended Posts

kao npr. krkusijada u krupnju, nego, ovaj vikend pored mudijade i pasuljade ima isremska kulenijada u erdeviku.,nezgodan vikend, kontao sam da idem u subotu na pasuljadu al cu se kockati sa vremenom pa prvo u sub na muda a za nedelju ostavljam pasulj., a u ponedeljak neću ići na posao. -češljanjem kblokonzinog linka uvidjavam da je jun odličan mesec: Šunka fest u NSu 7-10og, sto kontam da ce biti malo skuplja zajebancija, Mićini i Verini dani u Loznici 13 i 14og, sta god to bilo, pa 23-24og Kuglof fest u karlovcima, nesto bas i nisam ljubitelj kuglofa al ako bude dobro vreme sto da ne, pa Riba fest u Bgu 29og, kontam skupo, zaobići ću, pa jos jedan favorit Medjunarodni palacinka festival u Beceju 30og., zanimljivo deluje i Svetsko prvenstvo u kuvanju čobanskog paprikaša u Melencima., nema datuma. Tolko za jun.

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

zahvaljujem na linku. ima svacega zanimljivog. steta sto nije svaka manifestacija propracena sa 2-3 recenice. jasno mi je sta je 'izbor za mis bujanovca' ali me, kao i ducija, jako kopka sta su 'micini i verini dani'. jbg nije mi loznica iza coska da svratim i bacim pogled pa ako mi se ne dopada produzim na svetsko prvenstvo u kuvanju cobanskog paprikasa u melencima koje se odrzava u isto vreme i greota ga je propustiti.sada sa ovoliko podataka mora pazljivo da se planira. 4. i 9. avgust su mi rezervisani:4. VIII, subotica, selo supljak- „FESTIVAL BELOG LUKA“9. VIII, banja gornja trepca- Izbor najlepše rakije "Šumadijska kraljica"

Edited by foto
Link to comment

Da, baš ima svega zanimljivog.."Disovo proleće", Jagodinsko kulturno leto i Međunarodni bridž festival "Srbija-Memorijal Đorđe Dunjić" <_<

Link to comment

Bio juce u Temerinu i nije mi se dopalo uopste, kad sam seo u auto, bilo je il u Temerin il u Sajkas, i grdno sam se zajebo. Al aj ispocetka., Temerin je ceo ukrasen sarenim zastavicama, mnogo ljudi, svi u jednom pravcu, na ulazu u vasariste se prodaju sirevi, svilene bombone, šome i sl. gluposti., kad sam usao u glavni deo prvo sto sam osetio je miris kotlica i iritantan i preglasan glas mazgova sa ogromne bine, imao sam osecaj kao da slusam onog kjokonsinkaji kretena sa sosa na dj areni...to je dominiralo, al ajd, gladan sam, da obidjemo pa da ubodem zanimljivu druzinu kod koje cu se omrsiti- crveni andjeli sps, bundesligasi, seseljevci, pekari, maldi, kurci, palci, svi se zbili pod svoje satre i uzivaju i krkaju, a mi, obican svet, gladan i mucen kjokonsinkaji mazgovom sto se dernja i najavljuje bacanje bicikala sa bine se setamo u krug i gledamo., ustvari, postoji negde u centru svega mesto gde se moze kupiti rostilj!?! Popizdeo sam, odlucio da izadjem sto pre, uzmem jednu šomu za do kola i smislim sta cu rucati. Gladan doso, gladan otiso. Predlozih da obrnemo krug i odemo u sajkas na muda al pratioc izgubio zivce pa se vrnuli doma. Zajebo sam se, los izbor sam napravio, ovo je suvise veliko, i nekako vise licilo na prvi maj gde se svaka druzina provodi a oni koji nisu znali kud ce dosli da gledaju sta ovi rade, kako se provode, jel igraju odbojke. Jbg, bolje je to izgledalo na duginoj reportazi, onaj njihov veseljak iso i krkao., mozda sam se i jao trebao ubrljaviti, poneti kilo leba pa umociti u kazan koji mi dobro zamirise, tako bi mozda dobio koje zrno pasulja, il batina.Nista, bar znam gde cu sledece godine biti u ovo vreme- u Sajkasu pasati muda.

Link to comment
Bio juce u Temerinu i nije mi se dopalo uopste, kad sam seo u auto, bilo je il u Temerin il u Sajkas, i grdno sam se zajebo. Al aj ispocetka., Temerin je ceo ukrasen sarenim zastavicama, mnogo ljudi, svi u jednom pravcu, na ulazu u vasariste se prodaju sirevi, svilene bombone, šome i sl. gluposti., kad sam usao u glavni deo prvo sto sam osetio je miris kotlica i iritantan i preglasan glas mazgova sa ogromne bine, imao sam osecaj kao da slusam onog kjokonsinkaji kretena sa sosa na dj areni...to je dominiralo, al ajd, gladan sam, da obidjemo pa da ubodem zanimljivu druzinu kod koje cu se omrsiti- crveni andjeli sps, bundesligasi, seseljevci, pekari, maldi, kurci, palci, svi se zbili pod svoje satre i uzivaju i krkaju, a mi, obican svet, gladan i mucen kjokonsinkaji mazgovom sto se dernja i najavljuje bacanje bicikala sa bine se setamo u krug i gledamo., ustvari, postoji negde u centru svega mesto gde se moze kupiti rostilj!?! Popizdeo sam, odlucio da izadjem sto pre, uzmem jednu šomu za do kola i smislim sta cu rucati. Gladan doso, gladan otiso. Predlozih da obrnemo krug i odemo u sajkas na muda al pratioc izgubio zivce pa se vrnuli doma. Zajebo sam se, los izbor sam napravio, ovo je suvise veliko, i nekako vise licilo na prvi maj gde se svaka druzina provodi a oni koji nisu znali kud ce dosli da gledaju sta ovi rade, kako se provode, jel igraju odbojke. Jbg, bolje je to izgledalo na duginoj reportazi, onaj njihov veseljak iso i krkao., mozda sam se i jao trebao ubrljaviti, poneti kilo leba pa umociti u kazan koji mi dobro zamirise, tako bi mozda dobio koje zrno pasulja, il batina.Nista, bar znam gde cu sledece godine biti u ovo vreme- u Sajkasu pasati muda.
pretpostavio sam da ćeš se smoriti. tamo može da ti bude ok jedino ako učestvuješ sa ekipom. uopšte nije za odlazak u goste. i muzički program je očaj.je l duvao vetar?ja kad sam bio duvao je vetar i raznosio dim kao da si u vijetnamskom ratu...l.jpg
Link to comment

Bas to sam i zakljucio, najescu cu se jedino ako dodjem sledece godine i takmicim se, bilo to u kuvanju pasulja ili bacanju bicikala, vugljenje dzakova mi nesto bas i ne ideed., nije duvo vetar, al sam ga ja poduvo najstrasnije :D

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

Nepusta me ovo sa Temerinom, mora se to bolje organizovati, nekako pribliziti posetiocima, uvesti mozda neki izbor posetioca, znaci dodjes, ides redom, probavas i na kraju saopstis svog favorita. Tako ce sve imati nekog smisla, nek naplacuju ulaz ako treba al kad dodjem ocu da jedem takmicarski suljpa a ne onaj pravljen za raju

Link to comment

Ne bih da ga menjam, ja bih da ga poboljsam. Pazi, ulaz nek bude nekih 300 dindzi, i za to dobijas degustaciju svih takmicarskih kazana, a njih ima 200 - 300, sto naravno tesko da moze svako da okusi, al mozes probrati par ( a to bi navelo i same takmicare da sto bolje reklamiraju bas svoj), neko ce 1, neko 2, a neko 10., i kad lepo zavrsis ocenjivanje odes na neki standic i das glas onom koji ti se najvise dopao. Ima pobednik strucnog zirija i pobednik publike. Bilo bi bolje zar ne? Ides redom i biras- sa kozuricom, pa jedan sa butkicom, pa mmm mogao bih degustirati i ovaj sa nogicama, pa naci ce se i mesto za kasiku ovog zagorelog sa slaninom, i eto., e, to bi bila prava stvar, a ne ovo, da setam, gledam i cekam da udele ovaj prazni za sirotinju, a u medjuvremenu plesem u cast pasulja uz ju grupu, duvajte ga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...