Jump to content
IGNORED

Pomozimo bratu Kojotu


Аврам Гојић

Recommended Posts

Čekaj bre, polako, ne može tako naglo, sećaš se one digove priče. Idemo postupno, prvo da krene sa 700g testenine samo sa sirom i jajima, oko ponoći, pa onda sve manje i sve ranije, pa ubaci poneki čeri paradajz, pa list salate...
a kakvo ti vnogo od toga, daj neki socniji opis? ima li grumulja?
Link to comment
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    15

  • gospa buba

    6

  • belch

    6

  • Аврам Гојић

    5

nadam se da ovo sa lukom larsson neće primetiti
vermez3.jpgKojote, ne slušaj ono groblje gore. Elem: trećina pirinča, 2/3 vode. Staviš na tiho da se krčka. Odmah gruneš 3-4 čena bluka sitno naseckana, mulje, biber, može nešto tipa kari ili kurkuma, za boju i ukus, so ili povrćna kocka. Pustiš da se skuva na tihoj vatri i da ispari sva voda.
Link to comment
može nešto tipa kari ili kurkuma
ili safran, kupis Kotanyi kesicu, sipas u malu solju tople vode da pusti aromu, i srucis tekucinu u pirinac
Link to comment

Taj Kotanyi šafran je fejk, kao i onaj slovenački u žutoj teglici. Nema ni boju ni ukus, a i cijena je indikator. Za mić pravog šafrana skidaju kvadrat kože sa leđa.

Link to comment

Pa cena odgovara prici,kesica je tipa 100 dina a nema ni trecina grama unutra. Nije perfektan ali meni da lep smek u rizotuedit: O.12 grama je pakovanje

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ne rise? To je onda taj odnos, al mene nije nešto impresionirao, za razliku od par varijanti koje sam imao prilike da probam (nisam ja kupovao).Elem, Koki, ne slušaj ovog dekadenta što drži tanjiraču u dnevnoj sobi da bi tresao pljuge, bacao peglu i srao u nju kad se nalije pa ga mrzi da se otkotrlja do klonje, nego uzmi gril ili prosto veči tiganj, iseci par manjih tikvica na šnite kao za pohovanje, malo deblje, iseci onako rustično par crvenih paprika, pa ih proprži onako brzo na malo ulja, ali odvojeno, da ne bude kaša. Rokni preko toga tonu seckanog bluka, peršuna, hcmulja i svežeg paradajza, promešaj, ostavi par min da se spoji, i bžderi™ uz neki fin prepečen domaći hleb.

Link to comment

hvala ljudi :)kotami zacini su najbolji.inace, negde sam slusao da je pirinac vrlo zajeban za kuvanje, odnosno da bas treba da se pogodi koliko dugo treba da se kuva da bi ispao dobar.

Link to comment
hvala ljudi :)kotami zacini su najbolji.inace, negde sam slusao da je pirinac vrlo zajeban za kuvanje, odnosno da bas treba da se pogodi koliko dugo treba da se kuva da bi ispao dobar.
nije, najlakše jejesi jeo nekad pilav?
Link to comment
nije, najlakše jejesi jeo nekad pilav?
nisam nikad :D mozda nekad kao klinac, ali ne secam se.ima samo mali problem sto se vasih recepata tice, prvo moram da probam svo to povrce da bi mogao da ga koristim. pocecu prvo sa kupusom, pa onda idem dalje. sto se bluka tice, tu imam psihicku barijeru, cim ga osetim u hrani povraca mi se. Edited by kojot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...