Jump to content

Predsednik (Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom) Tomislav Nikolic

Zverilla

Recommended Posts

Lezilebovich
Можда мисли на дан када сам одбила његов захтев да преправим интервју Бориса Тадића „Политици” како би му шеф боље испао у јавности
polako kreće iznošenje prljavog vešaPopušta brana (auto)cenzure Edited by Lezilebovich
  • Replies 5,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

234

• Caligula

206

• Prospero

195

• Аврам Гојић

178

Nije tebalo dugo cekati.
iz stare skole picaka koje smeju da pisu samo kada vozd izgubi izbore i kada se skinu sa uzice?
+1 ... vidim, poceo sesti oktobar.ovaj tekst dosta barata ad hominem argumentacijom. Ispade da je Bosko odlucio da se bavi novinarstvom pod stare dane (nesto ga ne videh da je bio ovako ostar pre nego sto je grobar podigao glavu), i ne ide mu lose - sve je tacno, samo je covek zaboravio da spomene da je on jos stariji kadar :D jebes novinara koji u ad hominem napadu skace sebi u usta.
Izgleda mi da slabo citas Boska.
Daj neki ostri link, ako te ne mrzi.edit: moze biti da mi nesto promice, ali kada to tacno Srbija nije bila medijski Srbistan? Imali smo Vucelu, Vucica, Bebu, do juce VIS Idole&Djilasa - imamo li izbora? Bosko sada, kao, oslobadja medije?Jok more, osigurava si polozaj u turbulentnim vremenima.+ ad hominem argumentacija - da ga jebem kakav je to novinar. (ne branim ono arogantno govno iz idola, samo kukam nad sudbinom medija i vitezovima koji novinarstvu brane cast) Edited by CowBoy

Skoro svi njegovi tekstovi su kriticni i uglavnom se ispostavi da je u pravu. I onda mu naleti olicenje tastine Krstic i pocne mu prodavati maglu. Bosko ga je stilski savrseno i kulturno oterao u kurac.

Edited by bergasa19
edit: moze biti da mi nesto promice, ali kada to tacno Srbija nije bila medijski Srbistan? Imali smo Vucelu, Vucica, Bebu, do juce VIS Idole&Djilasa - imamo li izbora? Bosko sada, kao, oslobadja medije?
Ah da, to je ono "a vidi sta su oni nama radili, sto ne bi i mi isto mogli"? Ja sam mislio da smo mi (mada vise i ne znam da li ja to pripadam takvom mi ) bolji, drugaciji, demokraticniji. Kad ono, "isti kurac", samo malo lepse zapakovan.
Skoro svi njegovi tekstovi su kriticni i uglavnom se ispostavi da je u pravu. I onda mu naleti olicenje tastine Krstic i pocne mu prodavati maglu. Bosko ga je stilski savrseno i kulturno oterao u kurac.
:D kao kad bi Tomi napisao argument: "bivsi grobar"... moze da bude dobro za odusak ali nije novinarska alatka. Edited by CowBoy
Је ли морао Томислав Николић да победи на председничким изборима да би Србија схватила да нема демократије тамо где председник протера контролу власти из штампе, а новинаре претвори у своје „савезнике” и „партнере”? Тако Борис Тадић, наиме, ословљава људе који су „претекли” у медијима на које он врши утицај. Само је уз помоћ таквих „савезника”, односно саучесника, оставку на положај председника јавности могао продати као „скраћење мандата”. Без њих не би могао да усвоји ни оне драконске, антиевропске и антиуставне измене Закона о јавном информисању које је експресном брзином потписао, онај срамни акт који се једино да поредити са веома сличним законом који је Слободан Милошевић 1998. усвојио под претњом НАТО бомби. Ко је Демократску странку осудио да понавља толике грешке претходника?
Dobro je da nema autocenzure...

Ali, da neko pejstuje ovde članak Ljiljane Smajlović, u kojem se baš ona žali na neku cenzuru, kao argument ili dokaz za bilo šta, je :puke:

Dezulovic o gledanju na sat
Gledanje na sat, poput vezivanja pertli, jedna je od onih vještina čijim se savladavanjem djeca iniciraju u svijet malih ljudi, pa nije čudo što je točno vrijeme jedan od popularnijih vicevskih žanrova, od onoga Rudijevog "Hajde ti podijeli dvadeset tri sa pedeset pet!", do onoga plavušinog "Jest sad, sto sati!" Ljudi što ne znaju gledati na sat savršeni su stoga za manipulaciju: oni ne znaju koje je vrijeme došlo i ne znaju da je posljednji trenutak, pa im je, primijetili ste, vazda pet do dvanaest. Kad god ih pitaš koliko je sati, oni kažu "pet do dvanaest".Tih beskrajnih pet minuta, najdužih u historiji, prostor je kojim suvereno vladaju Čuvari Vremena, oni što veliku kazaljku drže na jedanaest i godinama ljude plaše strašnim podnevom. Takvih ima svugdje gdje ljudi ne znaju gledati na sat. Koliko je sati?, hajde ti podijeli jedanaest i pedeset pet!, znači pet do dvanaest?, ja, pet do dvanaest!, ko je to reko?, reko predsjednik. Reko Dodik, reko papa, reko biskup, reko patrijarh. Reko reis."Nije isključeno da nam se opet sprema progon", kaže tako reisu-l-ulema Mustafa Cerić u intervjuu agenciji Anadolija. "Nije isključeno da neko negdje, mimo našeg znanja, priprema da nas ponovo istrijebi sa Balkana, odnosno iz Bosne."Ključne su reisove riječi - "mimo našeg znanja". To je, naime, onaj prostor neizvjesnosti između brojke jedanaest i dvanaest na satu, prostor "mimo našeg znanja", dakle - prostor neznanja. I vrijeme posljednjeg trenutka: vazda je pet do dvanaest. Držanje ljudi u tom prostoru i vremenu – "mimo njihovog znanja" – sama je suština umijeća vladanja.
Ne znam zasto me sve ovo podsetilo na Tomu i Vucica. Edited by CowBoy