Jump to content

Predsednik (Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom) Tomislav Nikolic

Zverilla

Recommended Posts

• Replies 5,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

234

• Caligula

206

• Prospero

195

• Аврам Гојић

178

Verujem da David smatra da je uradio nesto vrlo hrabro i neuobicajeno...

David: Ja sam u sličnim situacijama reagovao i ranije, nije ovo prvi put. Pre par godina kada sam bio u žiriju za dodelu nagrada Grada Beograda, i kada sam video da u prvom redu sede radikali u majicama sa likom Vojislava Šešelja, ja sam isto tako reagovao i napustio sam tu manifestaciju.

Ovoga puta sam bio malo iznenađen i zatečen jer nisam očekivao da će na obeležavanju godišnjice Biblioteke Srbije prisustvovati i predsednik Tomislav Nikolić, niko me o tome nije obavestio. Došao sam da primim nagradu očekujući da će biti neka konferencija za štampu, a onda sam video da je tu dobar deo rukovodstva na čelu sa Nikolićem i bila je dilema ili otići, što bi bila uvreda mojih čitalaca koji su mi tu nagradu dodelili i žirija, i jedina solucija je bila da kažem da se ograđujem od prisustva predsednika jer sam zaista mislio da njemu tu nije mesto. To je jedna kulturna manifestacija, a stavove predsednika Nikolića ja ne mogu nikako da prihvatim. Poštujem instituciju predsednika države, ali političara Tomislava Nikolića nikako ne mogu da poštujem, pa između ostalog on je četnički vojvoda i nije se odrekao te titule. I ima tu drugih stvari od 1990. godine pa naovamo.

To je bio jedan moj gest u kome ja zaista, evo i sada kada o tome razgovaramo, ne vidim ništa posebno hrabro. Iznenađen sam zapravo reakcijom naše javnosti, dobrog dela javnosti, koja u tome vidi neki veliki gest. Čujem da je sam Nikolić rekao za jednu televiziju da za to “nije bilo potrebno ni hrabrosti ni vaspitanja”.

RSE: Jeste li iznenađeni tom izjavom?

David: Nisam iznenađen. Svako ima pravo na svoje mišljenje. To je njegovo mišljenje, eto, on je to rekao. Čak je i ministar Tasovac rekao nešto što, iskreno da kažem, nisam očekivao od njega, da Narodna biblioteka nije mesto gde se mogu upotrebljavati takve reči, verovatno misleći na ono što sam ja izgovorio a ja nisam nikoga psovao, nisam vikao, nisam galamio, ja sam samo stavio svoju ogradu u odnosu na politiku koju predstavlja Toma Nikolić, a koji je sedeo dva metra od mene.

RSE: Kako ste razumeli tu poruku ministra kulture?

David: Pa, nikako, nikako. Mislim da je to bio pokušaj neke vrste izvinjenja Tomislavu Nikoliću. On se izvinjava za nešto što on sam nije rekao. Rekao sam ja. I šta sad!? I naravno ako ovde kod nas ima iole demokratije moguće je pravo svakog građanina da kaže ono što misli o svakom predstavniku vlasti, a pogotovu o onom ko je jedan od najodgovornijih.

Edited by aram

Ko ce da mu zabrani?

niko ne moze da mu zabrani ni da odrzi politicki govor. 

znas na sta mislim. 

nema logike da on licno zamera TD sto se pojavio na takvom dogadjaju.

to je nagrada za najbolju knjigu. 

ovde to i ne cudi, jer od ozbiljnih dela imamo ideoloska, a od neozbiljnih Bacic - Alimpic. neko je vec napisao da je David vise poznat po svojim ideoloskim stavovima nego po romanima. 

isto ovako bi bilo da se Tadic pojavi na dodeli nagrade kod nekog pisca sa nacionalistickim stavovima, a da ovaj kaze da se "ogradjuje od izdajnika". 

ne mora umetnost/knjizevnost samo da sluzi ideologiji, nekad moze i da zabavi. ili zadivi. 

U drugom intervjuu ( Novosti) tvrdi suprotno, da nije iznenadjen i da je ocekivao i zescu reakciju. Posto je nagrada novcana, bilo bi dobro da se zna o kom je iznosu rec, jer o kakvom disidentstvu pricati i ideoloskim sukobima ako se prima novac iz budzeta. Sa tom vrstom dualiteta ziveo je i Tomas Bernhard, s tim sto je makar ostavio nezaboravne knjige. Davida moze opravdati samo bezobrazluk koji ponekad napada kad covek zadje u godine.

Edited by halloween

realno smo opet na istom. ljudi su u obavezi da se ponashaju pristojno prema njima, inache su bash nono, nevaspitani i svashta neshto, i ima im se podvirivati pod suknje svakom prigodom, i traziti kosture po ormarima, jer imaju hiljadu mana i kucnih vaspitanja. koje ih obavezuju na pristojnost, a vidi oni bash neprimereni.

institucija poshtovanja predsednika republike (i institucije predsednika republike) nam se otegla iz sfrj i razvlachi se kao zvaka, u nedogled, kao da na tom chasnom mestu (mozesh misliti <_<) vec decenijama ne sede najgrdji reptili <_<

shtrajk zedju i biblioteka meni bash ne idu mnogo zajedno. recenzije fantastichne literature dr vojislava sheshenlja josh manje. ma shta mislila o filipu davidu.

Edited by gospa buba

U drugom intervjuu ( Novosti) tvrdi suprotno, da nije iznenadjen i da je ocekivao i zescu reakciju. Posto je nagrada novcana, bilo bi dobro da se zna o kom je iznosu rec, jer o kakvom disidentstvu pricati i ideoloskim sukobima ako se prima novac iz budzeta.Sa rom vrstom dualiteta ziveo je i Tomas Bernhard, s tim sto je makar ostavio nezaboravne knjige. Davida moze opravdati samo bezobrazluk koji ponekad napada kad covek zadje u godine.

Šta sad, ako si na budžetu ne smeš da pričaš protiv države? 

Šta sad, ako si na budžetu ne smeš da pričaš protiv države? 

ne smesh da prichash protiv institucije predsednika republike, tu se ogradjujesh, a mozesh da probash malo protiv predsednika personalno, ali morash da se mnogo izvinjavash. inache si prostak. i svakako i prostak, mada ti je car go i uvaljan u blato (to je nevidljivo blato :D). i svako ko neshto kaze, prvo pogledash koliko je udaljen od budzeta.

jer gleda te broz iz groba ^_^

Edited by gospa buba

realno smo opet na istom. ljudi su u obavezi da se ponashaju pristojno prema njima, inache su bash nono, nevaspitani i svashta neshto, i ima im se podvirivati pod suknje svakom prigodom, i traziti kosture po ormarima, jer imaju hiljadu mana i kucnih vaspitanja. koje ih obavezuju na pristojnost, a vidi oni bash neprimereni.

institucija poshtovanja predsednika republike (i institucije predsednika republike) nam se otegla iz sfrj i razvlachi se kao zvaka, u nedogled, kao da na tom chasnom mestu (mozesh misliti <_<) vec decenijama ne sede najgrdji reptili <_<

shtrajk zedju i biblioteka meni bash ne idu mnogo zajedno. recenzije fantastichne literature dr vojislava sheshenlja josh manje. ma shta mislila o filipu davidu.

Ja ne mislim ništa specijalno o Filipu Davidu. Ovaj postupak mu je maksimalno bio na mestu.

Što se nepristojnosti tiče, šta je ovde nepristojno?!??

Ili sam ja tolika seljanka da ne kapiram te manire i to, ili je "nepristojnost" prosto Tomina zamena teza na koju je nepristojno pecati se.

Nije ovde rec samo o "prici", vec o nedoslednosti i prihvatanju institucija vlasti po potrebi, Nikolic je bio generalni pokrovitelj dodele nagrade.

gospode :isuse: