Jump to content

Predsednik (Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom) Tomislav Nikolic

Zverilla

Recommended Posts

ne dosao si da trolujes i da skines mantil pred nama. ili ucestvuj u diskusiji ili nemoj. ne znam kakve veze tvoj nedostatak filmskog ukusa ima sa ovim? mozes da nam to pokazes? mislim da nam pokazes jos nesto osim mukice?
U diskusiji ovde ne moze da se ucestvuje a da mu neko o dezurnih egomanijaka ne skoci u oci, i onda smaranja po moderaciji koga treba banovati a koga ne.To prdjenje oko nedostatka filmskog ukusa bas potvrdjuje ono sto rekoh.
  • Replies 5,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Аврам Гојић

178

• gospa buba

234

• Caligula

206

• Prospero

195

Reče CowBoz da se radi o decenijskim procesima. Mogao je Tadi da vodi politiku bez kompromisa sa željama plebsa, da se za godinu dana poizvinjava svima, prizna sva zlodela, pljune po srpskoj politici devedesaetih, odrekne RS i Dodika... pa da ga masa linčuje, dovede Tomu ili koga već i šta smo onda uradili?Da se razumemo, prepun je forum mog besa na Tadića zbog kukavičluka, dodvoravanja, izbegavanja nepopularnih poteza... al treba biti realan i videti da neke stvari ovde jednostavno ne mogu brže i beskompromisnije jer će izazvati kontra efekat.
ako sam dobro razumeo kilbyev post, poenta je da je Toma dosao upravo zato sto je Tadi vodio politku kompromisa sa zeljama plebsa, pa je plebs prepoznao jaci signal TM sa radija sns.mada, kad se sa ideoloskog prebacimo na realni teren, stvari stoje ovako: ljudi 2012. zive gore nego 2008. tesko je bilo nekome objasniti zastoda glasa za Tadica, kad je to ocigledno a i ta ideoloska matrica demokratske snage vs. sile mraka se izlizala, upravo iz gore navedenog razloga (izlizao ju je DS i Tadic). Edited by Bat Bat
ako sam dobro razumeo kilbyev post, poenta je da je Toma dosao upravo zato sto je Tadi vodio politku kompromisa sa zeljama plebsa, pa je plebs prepoznao jaci signal TM sa radija sns.mada, kad se sa ideoloskog prebacimo na realni teren, stvari stoje ovako: ljudi 2012. zive gore nego 2008. tesko je bilo nekome objasniti zastoda glasa za Tadica, kad je to ocigledno a i ta ideoloska matrica demokratske snage vs. sile mraka se izlizala, upravo iz gore navedenog razloga (izlizao ju je DS i Tadic).
Ne znam, podatak da je Toma pobedio u nekim prilično dobro stojećim opštinama mi prilično remeti ovu teoriju.Nisam siguran da su se ovi izbori lomili uglavnom po materijalnoj vertikali.
kim_philby
U diskusiji ovde ne moze da se ucestvuje a da mu neko o dezurnih egomanijaka ne skoci u oci, i onda smaranja po moderaciji koga treba banovati a koga ne.To prdjenje oko nedostatka filmskog ukusa bas potvrdjuje ono sto rekoh.
a ti se protiv toga boris kako? sitnim podjebavanjem? ja tebe nisam reportovao nego sam te pozvao na fajt klab koji sluze da se na saljiv nacin rasprave nesuglasice dva odrasla korisnika foruma.sto se filmskog ukusa tice: prvi vetar si sam pustio ali kako kaze g. bregovic 'umetnost je poput prdeza. tvoj ti je nekako lep a tudji ti smeta'.
Reče CowBoz da se radi o decenijskim procesima. Mogao je Tadi da vodi politiku bez kompromisa sa željama plebsa, da se za godinu dana poizvinjava svima, prizna sva zlodela, pljune po srpskoj politici devedesaetih, odrekne RS i Dodika... pa da ga masa linčuje, dovede Tomu ili koga već i šta smo onda uradili?Da se razumemo, prepun je forum mog besa na Tadića zbog kukavičluka, dodvoravanja, izbegavanja nepopularnih poteza... al treba biti realan i videti da neke stvari ovde jednostavno ne mogu brže i beskompromisnije jer će izazvati kontra efekat.
Ahhhh! The oppressed masses!!!Tvoj problem je što si poverovao u najgoru Miloševićevu laž da nam se 89-90, "dogodio narod". Nije nam se dogodio narod, nego nacionalistička elita, koja je narod aktivno podbunjivala, lagala i zastrašivala šiptarskim flašama i ustaškim kamama (i kalašnjikovima). Ni Đinđića nije ubila "masa", niti "plebs", nego državni službenici, koji su protestovali u svojim radnim odelima, i koji su sa vrha dobili blagoslov za ono što su činili i što će činiti. Onima među njima koji nisu doživeli Đinđićevu vladavinu, nego su ostavili kosti negde oko Vukovara, Sarajeva ili Srberenice, Đilas je podigao spomenik kao braniocima otadžbine. Edited by Syme
Izvini, ali ovo je besmisleno. Vodjenjem takve politike doveo bi Tomu na vlast sa jos vecom razlikom glasova u korist Tome. Ili, ako je hteo da smanji Tomu - onda je trebalo da ide ulicom i vice "ubij zakolji". Dobio bi Tomine glasace dok si reko "Bratunac".Ovo ovde nije politika, ovo je udvaranje glasacima i povladjivanje losem ukusu. I to se ne menja preko noci. Tadic je bio predsednik dva puta zato sto se prilagodio tome.
Finally! Tadi je vodio kurtonsku "politiku" vođen šaperovskim poll-and-strike principom namesto politike sa sadržajem i jasnoćom. To je "politika" kaskanja za događajima, politika reakcije i refleksije a ne politika vođenja i postavljanja nekakvih ideala za disput i praćenje. Time nije uspeo ni da se dodvori dominantno konzervativnim glasačima, a ni da vodi politiku kakvu je želeo*. Dakle, duplo golo. *ovo stoji da ne bih sad debatovao o tome da li je Tadi jednostavno nesposoban za bolje (me thinks) ili je samo primao "pogrešne savete" i bio puppet on a string. Sam pao sam se ubio. Edited by buffalo bill
Ahhhh! The oppressed masses!!!Tvoj problem je što si poverovao u najgoru Miloševićevu laž da nam se 89-90, "dogodio narod". Nije nam se dogodio narod, nego nacionalistička elita, koja je narod aktivno podbunjivala, lagala i zastrašivala šiptarskim flašama i ustaškim kamama (i kalašnjikovima). Ni Đinđića nije ubila "masa", niti "plebs", nego državni službenici, koji su protestovali u svojim radnim odelima, i koji su sa vrha dobili blagoslov za ono što su činili i što će činiti. Onima među njima koji nisu doživeli Đinđićevu vladavinu, nego su ostavili kosti negde oko Vukovara, Sarajeva ili Srberenice, Đilas je podigao spomenik kao braniocima otadžbine.
Hoćeš da kažeš da je plebs jednako podložan nacionalističkoj, ratkohuškačkoj i inoj destruktivnoj propagandi kao i onoj sa ciljem katarziranja, prihvatanja odgovornosti, suzbijanja nacionalizma...? Moguće da mašim poentu, ali mi se čini da tvrdiš kako je moguć reverzibilan proces onome koji se desio početkom devedesetih u istom tolikom roku? Ja mislim da nije. Što budala sruši za dan pametnom treba sedam da popravi.
a ti se protiv toga boris kako? sitnim podjebavanjem? ja tebe nisam reportovao nego sam te pozvao na fajt klab koji sluze da se na saljiv nacin rasprave nesuglasice dva odrasla korisnika foruma.sto se filmskog ukusa tice: prvi vetar si sam pustio ali kako kaze g. bregovic 'umetnost je poput prdeza. tvoj ti je nekako lep a tudji ti smeta'.
Nisam precizirao(moja krivica) i to oko moderacije nije se odnosilo na reportovanje, niti si ti tip koji stiska dugme za report(barem nisam imao taj utisak), vec vise na kuknjavu bergase na moderaciji sto je takodje postalo nepodnosljivo.Sitnim podjebavanjem sam pokusao da razbijem ovu atmosferu koja se stvorila, no vidim da je bolje do daljeg povuci se sa ovih topika, nego stvarati nehoticno neka virtualna neprijateljstva po forumu.
tacno trebalo je da pljune na one zene kad je vec bio tamo. mislim bolje to nego da dodje toma.
ovo je ruzno na toliko nivoa da zaista ne mogu ni da zamislim zasto bi to napisao, cak ni u kao hiperbolu.naravno, potom ce stici i vili brant. a onda mozemo da predjemo na rasklapanje razloga zasto je 74. dao ostavku i da li su spijunsko-ljubavne afere bile namestene ili stvarne.zao mi je sto teznja za postojanjem ideologije u srbiji zanemaruje nesto sto od 1989 vlada svetom i zove se realpolitika. jasno mi je da je teoretski tesko prihvatiti okove prakse, ali cela ova ujdurma sa tadicem koji je odgajio dacica i tomu podseca me na zalopojke da je b92 prestao da bude ah ono sto smo svi voleli i dinar smo cak dali za antenu tek kad su ga kupili grci, ili kod onih malo svesnijih, uvodjenjem velikog brata. i b92 i ideologija u srbiji su umrli u celjustima realpolitike, ovi prvi jos uvodjenjem plejlista na radio, ovi drugi, hm, pa mozda jos i 4.maja 1980. takodje, dogovorite se svi medju sobom, jesu li glasaci odbacili tadica zbog praznih stomaka ili nacionalisticke ideologije, mozda ce onda biti malo lakse za diskusiju.
Finally! Tadi je vodio kurtonsku "politiku" vođen šaperovskim poll-and-strike principom namesto politike sa sadržajem i jasnoćom. To je "politika" kaskanja za događajima, politika reakcije i refleksije a ne politika vođenja i postavljanja nekakvih ideala za disput i praćenje. Time nije uspeo ni da se dodvori dominantno konzervativnim glasačima, a ni da vodi politiku kakvu je želeo*. Dakle, duplo golo. *ovo stoji da ne bih sad debatovao o tome da li je Tadi jednostavno nesposoban za molje (me thinks) ili je samo primao "pogrešne savete" i bio puppet on a string.
Tačno, s tim što bih dodao da se ovde ne radi samo o nekakvim nepovratno konzervativnim ili nacionalističkim glasačim. Javno mnjenje se oblikuje, a ne samo sledi, i to je ono što svaki ozbiljan političar čini. Naravno da je neke uvrežene pradrasude teško menjati, posebno kod starijih ljudi, ali Tadićeva vlast je sa mešavinom prezira, nezainteresovanosti, a bojim se, i iskrenog uverenja, predala zavode za udžbenike i ministrastva prosvete nacionalistima, da ih kroje kako hoće. I to je ono na šta te stalno vraćam - ideologija zločina 90ih ušla je u udžbenike 2000ih. Te generacije su u međuvremenu stasale za glasanje i nisu glasale za Tadića. Veruj mi znam, lepša polovina je profesor istorije - samo što još nema Srbije pre Adama,svega ostalog ima, uključujući sprski nacionalizam i ideologiju "svi Srbi u jednoj državi", usred srednjeg veka. (Nacija sebe naknadno upisuje svuda u istoriju, reče još Gelner, ali da ne skrećem temu, zaglavićemo se.) Edited by Syme
takodje, dogovorite se svi medju sobom, jesu li glasaci odbacili tadica zbog praznih stomaka ili nacionalisticke ideologije, mozda ce onda biti malo lakse za diskusiju.
Sve tačno i odlično, nadovezao bih se samo na ovo: zato što su ga doživeli kao stratifikovanu prevaru, na više nivoa. Onda se glasalo po pojedinim nivoima:- neko je želeo koncentrovani nacionalizam - našao je bolju ponudu;- neko je želeo manje korupcije - taj nije dobio ništa, kako god da je glasao;- neko je želeo ekonomski rast - ni taj neće dobiti ništa, kako god da je glasao...
Upravo to je poenta, i upravo to je teza tekstova koje si tako lako, bez ozbiljnog čitanja, odbacio kao glupe i jajarske, a njihove autora kao govna od ljudi.
Govno sam rekao za jednog ne za obojicu. A ovaj drugi je napravio jajarski tekst. Ok je da pravis drajv topik na forumu, ali ako ga neko pravi u dnevnom listu/magazinu, to je onda vec za ismevanje.
Sve tačno i odlično, nadovezao bih se samo na ovo: zato što su ga doživeli kao stratifikovanu prevaru, na više nivoa. Onda se glasalo po pojedinim nivoima:- neko je želeo koncentrovani nacionalizam - našao je bolju ponudu;- neko je želeo manje korupcije - taj nije dobio ništa, kako god da je glasao;- neko je želeo ekonomski rast - ni taj neće dobiti ništa, kako god da je glasao...
+1 za bufala
ovo je ruzno na toliko nivoa da zaista ne mogu ni da zamislim zasto bi to napisao, cak ni u kao hiperbolu.naravno, potom ce stici i vili brant. a onda mozemo da predjemo na rasklapanje razloga zasto je 74. dao ostavku i da li su spijunsko-ljubavne afere bile namestene ili stvarne.zao mi je sto teznja za postojanjem ideologije u srbiji zanemaruje nesto sto od 1989 vlada svetom i zove se realpolitika. jasno mi je da je teoretski tesko prihvatiti okove prakse, ali cela ova ujdurma sa tadicem koji je odgajio dacica i tomu podseca me na zalopojke da je b92 prestao da bude ah ono sto smo svi voleli i dinar smo cak dali za antenu tek kad su ga kupili grci, ili kod onih malo svesnijih, uvodjenjem velikog brata. i b92 i ideologija u srbiji su umrli u celjustima realpolitike, ovi prvi jos uvodjenjem plejlista na radio, ovi drugi, hm, pa mozda jos i 4.maja 1980.
Pa dobro, onda je i Tadić umro u čeljustima relapolitike. Veća riba jede manju ribu, ko je jači taj tlači, najjači opstaju, nikada se ne daju itsl. Da zatvaramo forum politika, da osvojimo slobodu kao shvaćenu nužnost i predamo se meditaciji, to je moj predlog.
takodje, dogovorite se svi medju sobom, jesu li glasaci odbacili tadica zbog praznih stomaka ili nacionalisticke ideologije, mozda ce onda biti malo lakse za diskusiju.
Teza je vrlo prosta - ljudi su zbog praznih stomaka glasali protiv Tadija, a pošto je nacionalizam bekgraund srpske poltike na koji su zapravo svi igrači pristali, jedini način da im Tadi ogadi Tomu bio je da ga naslika kao čoveka koji je ludak i koji će nas uvesti u novi rat. Ta igra je fercerala dok je Tomi bio radikal, sad kad je naprednjak ne fercera. Jasno je da rata neće biti, a Tomijev "umereni nacionalizam" suštinski se ne razlikuje od "nacionalnog konsenzusa" koji su gradili Tadi, Vook. Šaper i Đilas. Priča o manjem zlu je dakle propala, stomaci su rekli svoje, i eto Nikolića. Edited by Syme
Tačno, s tim što bih dodao da se ovde ne radi samo o nekakvim nepovratno konzervativnim ili nacionalističkim glasačim. Javno mnjenje se oblikuje, a ne samo sledi, i to je ono što svaki ozbiljan političar čini. Naravno da je neke uvrežene pradrasude teško menjati, posebno kod starijih ljudi, ali Tadićeva vlast je sa mešavinom prezira, nezainteresovanosti, a bojim se, i iskrenog uverenja, predala zavode za udžbenike i ministrastva prosvete nacionalistima, da ih kroje kako hoće. I to je ono na šta te stalno vraćam - ideologija zločina 90ih ušla je u udžbenike 2000ih. Ze generacije su u međuvremenu stasale za glasanje i nisu glasale za Tadića. Veruj mi znam, lepša polovina je profesor istorije - samo što još nema Srbije pre Adama,svega ostalog ima, uključujući sprski nacionalizam i ideologiju "svi Srbi u jednoj državi", usred srednjeg veka. (Nacija sebe naknadno upisuje svuda u istoriju, reče još Gelner, ali da ne skrećem temu, zaglavićemo se.)
Cuveni triangl prosvetnog nacionalizma - Obradovic, Tinde Kovac und Zelimir Popov. ;)