Jump to content

Predsednik (Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom) Tomislav Nikolic

Zverilla

Recommended Posts

Alo, razumem potpuno - izbacis istinu kroz vrata ona ce se vratiti kroz razbijen prozor.Ali ja ne govorim o simbolickom cinu gde elite ratuju imenima ulica, vec o ratu dva imena kao takvom, sasvim nezavisno od AVNOJ-a. Zgodan primer samo, nista vise.
A jesi glasao na AVNOJ-u? Ako nisi, ko te jebe. Vec tad je Tadic krenuo da pravi Tomu.A nisi ni Drive gledao.
  • Replies 5,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Аврам Гојић

178

• gospa buba

234

• Caligula

206

• Prospero

195

Nisam siguran da razumem tezu. Misliš da bi Nikolić(i sve što predstavlja) uvenuo da ga Tadić nije zalivao ili da je Tadić trebalo da koristi herbicid umesto obične vode?
ne, trebalo je da vodi drugaciju politiku koja nece pogodovati rastu nikolica. vec sam napisao da su i on i nikolic potrcali u susret kostunici koji se izmaknuo i pustio ih da se zagrle.@tresko: nije smesno. zaista se ne smejem. ako hoces da nastavimo sa zezanjem sidji na fajt klab i sacekaj me.
pa ne mozes nezavisno od toga do govoris. btw, imena su osnov simbolicnog. to ti je objasnjenje o tome da je tadic napravio nikolica. sam je popusio u jednom trenutku saperovu i krletovu pricu o gradjenju nacionalnih institucija. onih sa reketom ali i onih sa puskom.
Da li je moguce da se ne razumemo.Poenta Vuciceve akcije je "necemo Izdajnika hocemo Heroja" nezavisno od bekgraunda akcije (ulica). Taj sudar potpuno razlicitih logika je politicki usud Srbije vec decenijama, i po svoj prilici usud se nastavlja.Jebes Tadicevu krivicu-za... nije to poenta ovde.
ne, trebalo je da vodi drugaciju politiku koja nece pogodovati rastu nikolica.
Izvini, ali ovo je besmisleno. Vodjenjem takve politike doveo bi Tomu na vlast sa jos vecom razlikom glasova u korist Tome. Ili, ako je hteo da smanji Tomu - onda je trebalo da ide ulicom i vice "ubij zakolji". Dobio bi Tomine glasace dok si reko "Bratunac".Ovo ovde nije politika, ovo je udvaranje glasacima i povladjivanje losem ukusu. I to se ne menja preko noci. Tadic je bio predsednik dva puta zato sto se prilagodio tome. Edited by CowBoy
Da li je moguce da se ne razumemo.Poenta Vuciceve akcije je "necemo Izdajnika hocemo Heroja" nezavisno od bekgraunda akcije (ulica). Taj sudar potpuno razlicitih logika je politicki usud Srbije vec decenijama, i po svoj prilici usud se nastavlja.Jebes Tadicevu krivicu-za... nije to poenta ovde.
jeste. zato sto ti tvrdis da su beli listici bili nesvesni svoje istorijske odgovornosti a ja ti kazem da su bili svesniji i spremni da preuzmu rizik kako bi inicirali neke promene u politici. drugim recima glasanje za tadica je zapravo bio glas za nikolica.
Izvini, ali ovo je besmisleno. Vodjenjem takve politike doveo bi Tomu na vlast sa jos vecom razlikom glasova u korist Tome.Ovo ovde nije politika, ovo je udvaranje glasacima i povladjivanje losem ukusu. I to se ne menja preko noci. Tadic je bio predsednik dva puta zato sto se prilagodio tome.
sustina politike je da ostvaris svoja programska nacela a ne da se odrzavas na vlasti. u tom smislu je predsednik srbije dva puta bio kostunicin ustav.
Vodjenjem takve politike doveo bi Tomu na vlast sa jos vecom razlikom glasova u korist Tome.
I ja ovo mislim. Više je Tadić izgubio glasova što je uopšte otišao u Srebrenicu i izvinio se, nego zbog načina na koji je to uradio.
jeste. zato sto ti tvrdis da su beli listici bili nesvesni svoje istorijske odgovornosti a ja ti kazem da su bili svesniji i spremni da preuzmu rizik kako bi inicirali neke promene u politici. drugim recima glasanje za tadica je zapravo bio glas za nikolica.
:wacko: mmmm...mozda. Cekaj, pa zar nije Chedomir na primer nudio promene u politici? Da li bi glas za njega bio glas za Tomu? Sve teze pratim jbt.
sustina politike je da ostvaris svoja programska nacela a ne da se odrzavas na vlasti. u tom smislu je predsednik srbije dva puta bio kostunicin ustav.
A za ostvarvanje programskih nacela potrebna ti je realna moc odnosno vlast. Sta je starije, kokoska ili jaje? Koliko traju ovi procesi, par meseci ili par decenija?
ne, trebalo je da vodi drugaciju politiku koja nece pogodovati rastu nikolica. vec sam napisao da su i on i nikolic potrcali u susret kostunici koji se izmaknuo i pustio ih da se zagrle.@tresko: nije smesno. zaista se ne smejem. ako hoces da nastavimo sa zezanjem sidji na fajt klab i sacekaj me.
Pa sta ako se ti ne smejes? Niti sam tebi pisao, niti je uopste uslov svih uslova da tebi nesto bude smesno.Jebote, ovaj topik i jos poneki je postao steciste nekoliko egomanijaka koji su ubedjeni da se sve vrti oko njih, i da je ono sto oni misle i pisu ekstrakt pameti i etalon misljenja. Oni bi da odredjuju ko pise pametno, ko pise gluposti, ko smara ko ima pravo, ko ne, i svima disu za vrat.
I ja ovo mislim. Više je Tadić izgubio glasova što je uopšte otišao u Srebrenicu i izvinio se, nego zbog načina na koji je to uradio.
tacno trebalo je da pljune na one zene kad je vec bio tamo. mislim bolje to nego da dodje toma.sta vam je ljudi? ramac je napisao ovo: izmedju potuljenog tadicevog nacionalizma ljudi su na kraju izabrali malo jacu verziju. sada ce malo srcanije klicati noletu.neces da ljudi piju? ne nudi im alkohol. ako ipak puknes zbog toga makar si probao. ko sto je jedan atinski politicar rekao na dovikivanje svojih neprijatelja u skupstini da bezi zato sto ce ga ljudi ubiti kada polude 'vas ce zato pobiti kada dodju sebi'. Edited by kim_philby
Pa sta ako se ti ne smejes? Niti sam tebi pisao, niti je uopste uslov svih uslova da tebi nesto bude smesno.Jebote, ovaj topik i jos poneki je postao steciste nekoliko egomanijaka koji su ubedjeni da se sve vrti oko njih, i da je ono sto oni misle i pisu ekstrakt pameti i etalon misljenja. Oni bi da odredjuju ko pise pametno, ko pise gluposti, ko smara ko ima pravo, ko ne, i svima disu za vrat.
ne dosao si da trolujes i da skines mantil pred nama. ili ucestvuj u diskusiji ili nemoj. ne znam kakve veze tvoj nedostatak filmskog ukusa ima sa ovim? mozes da nam to pokazes? mislim da nam pokazes jos nesto osim mukice?
Jebes Tadicevu krivicu-za... nije to poenta ovde.
Upravo to je poenta, i upravo to je teza tekstova koje si tako lako, bez ozbiljnog čitanja, odbacio kao glupe i jajarske, a njihove autora kao govna od ljudi.Ako hoćeš malo drugačijom metaforom, Tadićevo lepo lice Srbije ti je isto što i ono lepo lice Dorijana Greja. Njegova lepota i "prezentabilnost" prikrivala je paktiranje sa Dodikom, spomenik za pale "branioce otadžine" (koji nije tek izdvojeni incident, nego logična kulminacija činjenice da nova vlast nikada nije zamenila narativ "odbrane otadžbine", nekim drugim narativom, recimo, onim po kome je Srbija 90ih bila zločinačka mašina za sejanje osvajanje i sejanje smrti), i uopšte činjenicu da se nova vlast po svim "nacionalnim pitanjima" slagala sa onom starom, samo je bila dovoljno pametna da o tome ne priča u pristojnom društvu, ili bar ne glasno. Portret ove Srbije, koji je na sebe preuzimao sve njene skrivene gadosti i tajne nepodopštine, bio je Toma Nikolić. Na izborima, Tadić je pokušao da ovu "ružnu sliku" pocepa i uništi (agresivnom negativnom kampanjom). Šta se u tom slučaju dešava, piše ti kod Vajlda, ali smo videli i u drugom krugu izbora.
Pa naravno da to misliš. Jer za tebe, naionalizam nije ideologija koju stvaraju i šire elite na vlasti i državni aparati, nego spontana reakcija divljih Morloka koje treba držati u pokornosti manipalucijom, lažima i prosvećenim despotizmom. Jedini problem sa ovom slikom je što je u njoj sve pogrešno. Da je Vili Brant tebe slušao, kleknuo bi u Bitburgu.
tacno trebalo je da pljune na one zene kad je vec bio tamo. mislim bolje to nego da dodje toma.
Reče CowBoy da se radi o decenijskim procesima. Mogao je Tadi da vodi politiku bez kompromisa sa željama plebsa, da se za godinu dana poizvinjava svima, prizna sva zlodela, pljune po srpskoj politici devedesaetih, odrekne RS i Dodika... pa da ga masa linčuje, dovede Tomu ili koga već i šta smo onda uradili?Da se razumemo, prepun je forum mog besa na Tadića zbog kukavičluka, dodvoravanja, izbegavanja nepopularnih poteza... al treba biti realan i videti da neke stvari ovde jednostavno ne mogu brže i beskompromisnije jer će izazvati kontra efekat. Edited by Idioteque
A za ostvarvanje programskih nacela potrebna ti je realna moc odnosno vlast. Sta je starije, kokoska ili jaje? Koliko traju ovi procesi, par meseci ili par decenija?
I onda kad tu vlast imaš, it je koristiš za šta? Za populističko podilaženje vox populi-ju, tj. nacionalističkoj konstrukciji istog. I onda se posle čudiš kad pobedi neko ko to radi mnogo bolje od tebe. *ebiga, bio si na vlasti, imao si pravo da biraš oružje za duel i izabrao si nacionalistički populizam, u kome je druga strana mnogo bolja od tebe. Sažaljevam slučaj. Edited by Syme