Jump to content

Predsednik (Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom) Tomislav Nikolic

Zverilla

Recommended Posts

kim_philby
Eto na primer taj bulevar Generala Mladica je odlican lakmus papir koji deset urednika Danasa ne moze da ispere i ucini nebitnim.
eto prosetah psa i rekoh da popijem jedno pivo pred spavanje i imam sta videti. lekcije se ne uce.dakle jos jednom: kada je DS resio da izbaci les zorana djindjica (by slobodan gavrilovic) isti je istovario na nekadasnji bul. AVNOJ-a. i sta se desi kada zakopas AVNOJ? iz mraka iskoci ratko mladic.
  • Replies 5,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

234

• Caligula

206

• Prospero

195

• Аврам Гојић

178

Ne govorim o simpatijama vec o opstem utisku koji nisam pokupio iz novina od nekog kolumniste vec iz snimaka sa televizije, izjava, gestikulacije, stajanja iza nekih ideja/postupaka.Eto na primer taj bulevar Generala Mladica je odlican lakmus papir koji deset urednika Danasa ne moze da ispere i ucini nebitnim.edit: Kostunica je u predizbornoj kampanji govorio prave stvari - ali ja nisam umeo da procenim gde je ozbiljan a gde je politicar. Tek kasnije sam uklavirio da on nije politicar vec ideolog-fanatik. Sto je najopasnija kombinacija za ovu balkansku zemljicu.
Pa upravo je ideoloski fanatizam oduvek karakterisao Kostunicu, nema tog nastupa koji je to mogao da sakrije od nekoga ko je redovno pratio vesti. Al ajde da zavrsim sa off-om, tema je ipak Tomislav Nikolic.
dakle jos jednom: kada je DS resio da izbaci les zorana djindjica (by slobodan gavrilovic) isti je istovario na nekadasnji bul. AVNOJ-a. i sta se desi kada zakopas AVNOJ? iz mraka iskoci ratko mladic.
Ok, sve to stoji i slazem se ali ovde se radi o drugacijem nivou. Ne govorim o nazivu ulice vec o vrednostima koje promovise akcija. Djindjic naspram Mladica. Poruka ne moze biti jasnija.
Pa upravo je ideoloski fanatizam oduvek karakterisao Kostunicu, nema tog nastupa koji je to mogao da sakrije od nekoga ko je redovno pratio vesti. Al ajde da zavrsim sa off-om, tema je ipak Tomislav Nikolic.
Ja sam to (u to vreme!) vise video kao politicko cistunstvo i principijelnost. Ocigledno je da sam pogresio.

Dize, tebi treba svez forumski "neprijatelj" ili ... Odgovorio sam Dabovicu na cudnu tvrdnju da sam tamo gde je bitno apstinirao pa se pitam na sta misli.edit: evo, ekipa sitnih potprckivaca se skuplja. Smokvichari.

Edited by CowBoy
Dize, tebi treba svez forumski "neprijatelj" ili ... Odgovorio sam Dabovicu na cudnu tvrdnju da sam tamo gde je bitno apstinirao pa se pitam na sta misli.edit: evo, ekipa sitnih potprckivaca se skuplja.
Pozdrav od društva iz Smokvice ;) Edited by Syme
Great minds think alike.
+1, mada moze da se kaze i poor minds think alike. sto ce takodje biti tacno (mozda cak i tacnije :lol: )
kim_philby
Ok, sve to stoji i slazem se ali ovde se radi o drugacijem nivou. Ne govorim o nazivu ulice vec o vrednostima koje promovise akcija. Djindjic naspram Mladica. Poruka ne moze biti jasnija.
ne. poenta je sledece: ukoliko uklonis AVNOJ (bez dobrog razloga) rizikujes da sve ono sto je bila posledica negacije tekovina istog ispliva na povrsinu. na primer ratko mladic. a sve to pokrivas jednom licemernom nekrofilijom.
ne. poenta je sledece: ukoliko uklonis AVNOJ (bez dobrog razloga) rizikujes da sve ono sto je bila posledica negacije tekovina istog ispliva na povrsinu. na primer ratko mladic. a sve to pokrivas jednom licemernom nekrofilijom.
Alo, razumem potpuno - izbacis istinu kroz vrata ona ce se vratiti kroz razbijen prozor.Ali ja ne govorim o simbolickom cinu gde elite ratuju imenima ulica, vec o ratu dva imena kao takvom, sasvim nezavisno od AVNOJ-a. Zgodan primer samo, nista vise.
kim_philby
Alo, razumem potpuno - izbacis istinu kroz vrata ona ce se vratiti kroz razbijen prozor.Ali ja ne govorim o simbolickom cinu gde elite ratuju imenima ulica, vec o ratu dva imena kao takvom, sasvim nezavisno od AVNOJ-a. Zgodan primer samo, nista vise.
pa ne mozes nezavisno od toga do govoris. btw, imena su osnov simbolicnog. to ti je objasnjenje o tome da je tadic napravio nikolica. sam je popusio u jednom trenutku saperovu i krletovu pricu o gradjenju nacionalnih institucija. onih sa reketom ali i onih sa puskom.
pa ne mozes nezavisno od toga do govoris. btw, imena su osnov simbolicnog. to ti je objasnjenje o tome da je tadic napravio nikolica. sam je popusio u jednom trenutku saperovu i krletovu pricu o gradjenju nacionalnih institucija. onih sa reketom ali i onih sa puskom.
Nisam siguran da razumem tezu. Misliš da bi Nikolić(i sve što predstavlja) uvenuo da ga Tadić nije zalivao ili da je Tadić trebalo da koristi herbicid umesto obične vode?