Jump to content

Predsednik (Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom) Tomislav Nikolic

Zverilla

Recommended Posts

ndjordjevic
Šta je u tom predlogu apstraktno?
apstraktno je kako bi time ikada vise dosao u poziciju da postigne svoje politicke ciljeve (odgovor je - nikako, a apstraktno je vesnino uverenje da se politika ostvaruje drzanjem predavanja u medija centru).
  • Replies 5,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

234

• Caligula

206

• Prospero

195

• Аврам Гојић

178

apstraktno je (odgovor je - nikako, a apstraktno je vesnino uverenje da se politika ostvaruje drzanjem predavanja u medija centru).
Čekaj, šta je sad apstraktno: 1)kako bi time ikada vise dosao u poziciju da postigne svoje politicke ciljeve, ili 2)vesnino uverenje da se politika ostvaruje drzanjem predavanja u medija centru? Što bi rek'o Buck, ozbiljno pitam.
ndjordjevic
Čekaj, šta je sad apstraktno: 1)kako bi time ikada vise dosao u poziciju da postigne svoje politicke ciljeve, ili 2)vesnino uverenje da se politika ostvaruje drzanjem predavanja u medija centru? Što bi rek'o Buck, ozbiljno pitam.
oba su apstraktna Edited by ndjordjevic
Buck Naked
Ali danas vise nije situacija "o Tomi nema sta da se kaze" naprotiv, upravo sada se otvaraju teme o Tomi. Pa mi je cudno da je teziste jos uvek na navodnom "kreatoru Frankestajna" BoTi a ne na samom Frankestajnu Tomi.
Tehnički, (Viktor) Frankenštajn je upravo naučnik i "moderni Prometej" koji je stvorio "Frankenštajna", tj. biće koje se u romanu Meri Šeli zove jednostavno - Monster (i tome slično), a ponekad čak i Adam.Ovo je zapravo bilo maestralno autodonabijanje!Edit: sad primetio da je Syme već napisao, jbg.. Edited by Buck Naked
kim_philby
ovo je zapravo potpuno uporedivo sa relacijom tadic-nikolic. dakle, provlaci se zamerka ds-u da je 90-ih zastupao nacionalisticku pricu uz cuvenog vola na palama, pokusaj ulaska u vladu sa milosevicem i par citata djindjica na te teme. tehnicki gledano, djindjic je jos jedan srpski nacionalista uz seselja. istom linijom logike, na drugim primerima pravi se zakljucak o tome kako i tadic zastupa anje vise isto sto i tome.da li je iko zbog tehnicki ispravnih zakljucaka o ds-u i djindjicu 90-ih makar i sekund iskreno uveren da oni imaju ista zajednicko sa seseljem i srs? ako nije, kako onda moze da bude uveren da ds i tadic 2000-ih imaju ista zajednicko sa nikolicem i sns? ja sam vise nego uveren da bi vesna pesis i intelektualisticki puritanci ovo sto danas pricaju za tadica pricali za djindjica da je covek ostao ziv (uostalom, po potrebi pricaju i sada, a i vesna bi ga sigurno mrzela kad bi i peti put odbio njen apstraktni predlog da se povuce u opoziciju).
pricas napamet. mozda ti se moze oprostiti posto si verovatno mlad ali i poput kauboja pricas o necemu sto se nije desilo. kao sto ne znamo kako bi tadic prosao na izborima da nije napravio onaj spomenik tomi na savskom trgu tako necemo znati sta bi vesna pesic pricala o djindjicu danas da je ovaj preziveo (a srbija ne).btw, i tu stajem za veceras posti nisam placen da edukujem forumski stranacki podmladak (nista pezorativno, just stating the obvious), i miloseviceve ptice na grani znaju da je djindjic, kao i DS, ima vise distinktivnih faza tokom 90tih. najbolja je svakako ona kada je zaboravio vucelu i pale a zavoleo vesnu pesic a ova je garantovala pred stranicima da se on odrekao satane. ja se secam kakvo je proseravanje vesna morala da istrpi kada je sukobu vuk-djindjic stala na stranu ovog drugog kome tada jos nije bila zaboravljena paljanska nedavna proslost. ili kada je uopste odluceno da se ide u koaliciju zajedno (i opet je koracu bio veci problem djindjic nego bilo ko drugi). i ja sam tamo bio i vina pio i jos mi je jezik mokar. cica-mica i gotova prica.laku noc deco. Edited by kim_philby
oba su apstraktna
Ali ti si rekao da je apstraktna ideja da se ode u opoziciju. Međutim, to nije nimalo apstraktno, već sasvim konkretno - prestaneš da budeš u vlasti. Šta tu ima apstraktno?Možda ti misliš da "apstraktno", zapravo znači "pogrešno". U tom slučaju je Vesnina ideja da se ode u opoziciju po tvom mišljenju bila pogrešna. Tu misao već razumem. Ali - apstraktno ne znači pogrešno.I još - kažeš da je apstraktno kako bi Đinđiću odlazak u opoziciju pomogao da ostvari svoje ideje. Cenim ga da ovde pod "apstraktno", misliš "nejasno", što ima malo više leksičkog smisla. Ipak, meni se čini da postoji bar jedan, sasvim konkretan način na koji bi mu to pomoglo da ostvari svoje ideje. Naime - bio bi živ. A to je, složićeš se, ipak prilično bitan uslov za ostvarivanje svojih ideja, kakve god one bile. Edited by Syme
apstraktno je kako bi time ikada vise dosao u poziciju da postigne svoje politicke ciljeve (odgovor je - nikako, a apstraktno je vesnino uverenje da se politika ostvaruje drzanjem predavanja u medija centru).
Pa ti si nenadjebiv kralj. Prvo kažeš da je:
jeste, uspela je u rusenju, kao sto je predlagala i djindjicu. rusenje je manji problem. pravi problem je u gradjenju o kom ona nema blage veze. vazno da je isterala svoju teoriju, a rim neka gori.
a onda ona ima apstraktno uverenje da se politika ostvaruje držanjem predavanja u medija centru.Jel ti to neka nova teorija haosa? Babatm mahne krilima u Medija centru i sruši Tadijev Rim? Edited by buffalo bill
Tehnički, (Viktor) Frankenštajn je upravo naučnik i "moderni Prometej" koji je stvorio "Frankenštajna", tj. biće koje se u romanu Meri Šeli zove jednostavno - Monster (i tome slično), a ponekad čak i Adam.Ovo je zapravo bilo maestralno autodonabijanje!
Cekaj, cekaj, tebi i Sumetu treba staviti neke cvikere koji vam sredjuju perspektivu i cine da svet izgleda realisticnije - rekao sam (proveri) 'navodni kreator Frankestajna" a navodni sam napisao zato sto ti, Sume i ostalo drustvo iz Smokvice tvrdite da je Tadic napravio Tomu (o jebote majko bozja pa cuju li ljudi sta pricaju?)Moras pazljivije da citas, i ti i Sume. Necu da vam ja budem provajder postova u koje cete da ucitavate i utazujete vasu zedj za mrsomudjenjem. Edited by CowBoy
Cekaj, cekaj, tebi i Sumetu treba staviti neke cvikere koji vam sredjuju perspektivu i cine da svet izgleda realisticnije - rekao sam (proveri) 'navodni kreator Frankestajna" a navodni sam napisao zato sto ti, Sume i ostalo drustvo iz Smokvice tvrdite da je Tadic napravio Tomu (o jebote majko bozja pa cuju li ljudi sta pricaju?)Moras pazljivije da citas, i ti i Sume. Necu da vam ja budem provajder postova u koje cete da ucitavate i utazujete vasu zedj za mrsomudjenjem.
Kreator Frankeštajna je Frankeštajnov ćale, ali svakako nisi to hteo da kažeš.
Dobro, nije Tadi napravio sns nego Miki Rakić, što je all the difference in the world, jel da?
Moze ta reverzna logika pod uslovom da se Nikolic rodio pre tri godine. Ima on svoj legacy od ranije, tako da - dzaba trud, pravili su njega drugi, dvadeset godina unazad. Boris Tadic je samo prosao pored njega i to ne zato sto je hteo - nego zato sto su glasaci tako hteli.
Sajt B92 postojao je cini mi se od '98-me sigurno, jer od tada sam citao vesti. Mozda je osnovan i ranije.Sto se stampanih medija tice rekoh vec - nisam taj tip, ne lepe se za mene. Ne pamtim imena, brojeve, kombinacije, obicno imam utisak o jednom vremenu i logican sud o nekoj politickoj licnosti koji zasnivam na njegovim ljudskim reakcijama i gafovima.
Ne moze se na osnovu simpatija uspesno prosudjivati politicka kakvoca. Eto, sramim se priznati da mi je Tadic devedesetih bio odlican lik.
Sajt je napravljen, ako se dobro secam, 1998. godine. Ako Kauboj 1996. godine nije citao novine, a kaze da je ucestvovao na demonstracijama, onda mi je malo jasnije zasto je apstinirao na vaznim izborima, a potrcao kao bez duse na one na kojima se bira englesk kraljica i drvena furuna.
Nikada nisam apstinirao ni na jednim izborima.
Ne moze se na osnovu simpatija uspesno prosudjivati politicka kakvoca. Eto, sramim se priznati da mi je Tadic devedesetih bio odlican lik.
Ne govorim o simpatijama vec o opstem utisku koji nisam pokupio iz novina od nekog kolumniste vec iz snimaka sa televizije, izjava, gestikulacije, stajanja iza nekih ideja/postupaka.Eto na primer taj bulevar Generala Mladica je odlican lakmus papir koji deset urednika Danasa ne moze da ispere i ucini nebitnim.edit: Kostunica je u predizbornoj kampanji govorio prave stvari - ali ja nisam umeo da procenim gde je ozbiljan a gde je politicar. Tek kasnije sam uklavirio da on nije politicar vec ideolog-fanatik. Sto je najopasnija kombinacija za ovu balkansku zemljicu. Edited by CowBoy
Ma, ja (i, bar kako sam shvatio, Syme) sam aludirao na roman Meri Šeli Frankenštajn: ili Moderni Prometej i popularnu zabludu da je "Frankenštajn" ime čudovišta, a ne naučnika koji ga je stvorio. Pa je to bila interesantna aluzija glede Tadija i Tomija i ko je stvorio koga.
Ok, samo mi se nije uklopilo u ono sto sam hteo da kazem - odnosno, na vreme sam se zastitio od citanja odnosa Frankestajn-cudoviste ali dzaba - vec je krenulo smejanje.btw. znam da je ime naucnika "Frankenstajn" ali nisam hteo da se uplicem u nebitnosti :isuse: Edited by CowBoy