Jump to content

Predsednik (Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom) Tomislav Nikolic

Zverilla

Recommended Posts

Аврам Гојић
Nisam citao novine, isao sam uglavnom na B92 sajt i slusao vesti B92, izlazio na sve moguce demonstracije protiv Tome i svega sto Toma predstavlja.
:lol: jeste, protiv Nikolica se demonstriralo :Hail:
  • Replies 5,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

234

• Caligula

206

• Prospero

195

• Аврам Гојић

178

kim_philby
Nisam citao novine, isao sam uglavnom na B92 sajt i slusao vesti B92, izlazio na sve moguce demonstracije protiv Tome i svega sto Toma predstavlja.Toliko sam imao od politicke obuke. Voleo sam da slusam Radio Beograd 1 i 2 uvece, ali tu nije bilo politike vec uglavnom klasicna muzika i radio drame (Kostunica mod)Posle 2000-te uglavnom B92 sajt, sve do pre par godina. Nekako mi novine ne odgovaraju kao medij: nervozan sam i prelistam sve za pola minuta. Dalje, naslovna strana me obicno odbije - odmah ti u lice kazu da ce da te najverovatnije zajebu ako kupis i procitas."Danas" je, dodushe jedna kulturna i dosadna novina koja se razlikuje od ostalih dnevnih novina ali jbg, rekoh vec, nemam naviku da prelistavam i pomno citam olovna slova.
mislis ono kada su srs i ds bili u tehnickoj koaliciji? ili kada je DS predlagao ujedinjenje srpskih zemalja. ali to je bilo simbolicno. bolje je sada biti protivu genocida kada se rat zavrsio. mislim tada nije ni bilo bitno posto je bio rat.
Аврам Гојић

pa nije citao novine covek :lol: o dragi Boze, demonstrirao protiv onoga sto Nikolic predstavlja...jel i 1996, kada je SRS pomogao da se dokumentuje da je pocinjena izborna kradja? i tada si demonstrirao protiv Nikolica? da nisi mozda ipak protiv Dacica i Milosevic demonstrirao? ne mogu da verujem da se stvorio toliki tabu da se vise ni Milosevic ne sme pominjati.

Edited by Marko M. Dabovic
prvo o nikolicu nema sta da se kaze. odnosno onaj ko nece da prica o tadicu neka cuti o nikolicu. eto to je poenta.
Eeee pa cekaj. To je i moj koncept ovde - retko sam se zapljunuo na topiku SRS-a jer je kod njih sve jasno, uglavnom sam penio na Chedine dzipove i Tadicev populizam.Ali danas vise nije situacija "o Tomi nema sta da se kaze" naprotiv, upravo sada se otvaraju teme o Tomi. Pa mi je cudno da je teziste jos uvek na navodnom "kreatoru Frankestajna" BoTi a ne na samom Frankestajnu Tomi.
drugo, tadic je mogao da se bori protiv njihove politike. nije se morao odazvati za miting, nije morao pristati na preambulu ustava, nije morao da se ljubi u usta sa dodikom, ne mora djilas na pitanje o srebrenici da odgovara jasenovce, ne mora se dizati spomenik ratovima 90tih na savskom trgu i tako dalje. neces nikolica? pa nemoj voditi nikolicevsku politiku.
Slazem se, nisu bas lepo postupali ali zamalo da Tadic osvoji i treci mandat. A da su lepo postupali ne bi presli cenzus.Dalje, ovo jos uvek nije priblizavanje Nikolicu (Kostunici) vec ocigledno ulagivanje povredjenoj Srbiji.
tvoja teza je da nas samo tadic spasava.
U ovom vakuumu gde neko mora da ispuni fotelju predsednika drzave, da. Ono sto je nedostatak belolisticarenja je nesvest o vakuumu - znam da necu Tadica, nije mi bitno kojeg ce drugog taj vakuum da usisa na mesto predsednika.Pa bitno je, jbg. Kako nije bitno? Citava ova papazjanija tekstova govori bas o ignorisanju tog vakuuma ignorisuci ga i dalje, pa imas naslov "Toma i Tadic u ogledalu" (nista se nije promenilo, dragi citaoci, vakuum je usisao novog BoTu i to je sve) pa onda tvrdnja da se Tadic priblizio Tomi (nista se nije promenilo, dragi citaoci, vakuum je usisao novog BoTu i to je sve) , pa pisanija po forumu ovde "Isti su", "koji vam je, sve je ok" (nista se nije promenilo, dragi forumashi, vakuum je usisao novog BoTu i to je sve)...Nece to da potraje.
ndjordjevic
mislis ono kada su srs i ds bili u tehnickoj koaliciji? ili kada je DS predlagao ujedinjenje srpskih zemalja. ali to je bilo simbolicno. bolje je sada biti protivu genocida kada se rat zavrsio. mislim tada nije ni bilo bitno posto je bio rat.
ovo je zapravo potpuno uporedivo sa relacijom tadic-nikolic. dakle, provlaci se zamerka ds-u da je 90-ih zastupao nacionalisticku pricu uz cuvenog vola na palama, pokusaj ulaska u vladu sa milosevicem i par citata djindjica na te teme. tehnicki gledano, djindjic je jos jedan srpski nacionalista uz seselja. istom linijom logike, na drugim primerima pravi se zakljucak o tome kako i tadic zastupa manje vise isto sto i tome.da li je iko zbog tehnicki ispravnih zakljucaka o ds-u i djindjicu 90-ih makar i sekund iskreno uveren da oni imaju ista zajednicko sa seseljem i srs? ako nije, kako onda moze da bude uveren da ds i tadic 2000-ih imaju ista zajednicko sa nikolicem i sns? ja sam vise nego uveren da bi vesna pesis i intelektualisticki puritanci ovo sto danas pricaju za tadica pricali za djindjica da je covek ostao ziv (uostalom, po potrebi pricaju i sada, a i vesna bi ga sigurno mrzela kad bi i peti put odbio njen apstraktni predlog da se povuce u opoziciju).
Ali danas vise nije situacija "o Tomi nema sta da se kaze" naprotiv, upravo sada se otvaraju teme o Tomi. Pa mi je cudno da je teziste jos uvek na navodnom "kreatoru Frankestajna" BoTi a ne na samom Frankestajnu Tomi.
Frankenštajn jeste kreator. Čudovište je kreacija.
Nisam citao novine, isao sam uglavnom na B92 sajt i slusao vesti B92, izlazio na sve moguce demonstracije protiv Tome i svega sto Toma predstavlja.Toliko sam imao od politicke obuke. Voleo sam da slusam Radio Beograd 1 i 2 uvece, ali tu nije bilo politike vec uglavnom klasicna muzika i radio drame (Kostunica mod)Posle 2000-te uglavnom B92 sajt, sve do pre par godina. Nekako mi novine ne odgovaraju kao medij: nervozan sam i prelistam sve za pola minuta. Dalje, naslovna strana me obicno odbije - odmah ti u lice kazu da ce da te najverovatnije zajebu ako kupis i procitas."Danas" je, dodushe jedna kulturna i dosadna novina koja se razlikuje od ostalih dnevnih novina ali jbg, rekoh vec, nemam naviku da prelistavam i pomno citam olovna slova.
Nisam siguran da je u to vreme postojao sajt B92? Ako je moje iskustvo merodavno, pracenje vesti preko elektronskih medija vodi povrsnom uklapanju cinjenica. Dok sam citao olovne novine, bio sam mnogo obavesteniji. Mozda nisam dobijao toliko cinjenica kao danas, ali sam ih pazljivije procesirao. Planiram da se vratim stampanim medijima, sto i tebi zelim.
:lol: jeste, protiv Nikolica se demonstriralo :Hail:
Idi bre Dabovicu, ti bas sve citas bukvalno sem novinskih clanaka kojima dopustas simboliku. Toma je bio i ostao nosilac onih vrednosti protiv kojih sam demonstrirao. Rat, crnilo, smrt, nacionalizam, shovinizam, ubijanje novinara, proterivanje manjina.
Аврам Гојић
ja sam vise nego uveren da bi vesna pesis i intelektualisticki puritanci ovo sto danas pricaju za tadica pricali za djindjica da je covek ostao ziv (uostalom, po potrebi pricaju i sada, a i vesna bi ga sigurno mrzela kad bi i peti put odbio njen apstraktni predlog da se povuce u opoziciju).
i sta je tu lose?
Аврам Гојић
Idi bre Dabovicu, ti bas sve citas bukvalno sem novinskih clanaka kojima dopustas simboliku. Toma je bio i ostao nosilac onih vrednosti protiv kojih sam demonstrirao. Rat, crnilo, smrt, nacionalizam, shovinizam, ubijanje novinara, proterivanje manjina.
ne, to je bio Milosevic, Dacicev tadasnji vlasnik. Milosevic. Ne Toma, ne Seselj. Milosevic, osnivac SPS. Ne zelim da polemisem o ociglednom.
a i vesna bi ga sigurno mrzela kad bi i peti put odbio njen apstraktni predlog da se povuce u opoziciju).
Šta je u tom predlogu apstraktno?
Nisam siguran da je u to vreme postojao sajt B92? Ako je moje iskustvo merodavno, pracenje vesti preko elektronskih medija vodi povrsnom uklapanju cinjenica. Dok sam citao olovne novine, bio sam mnogo obavesteniji. Mozda nisam dobijao toliko cinjenica kao danas, ali sam ih pazljivije procesirao. Planiram da se vratim stampanim medijima, sto i tebi zelim.
Sajt B92 postojao je cini mi se od '98-me sigurno, jer od tada sam citao vesti. Mozda je osnovan i ranije.Sto se stampanih medija tice rekoh vec - nisam taj tip, ne lepe se za mene. Ne pamtim imena, brojeve, kombinacije, obicno imam utisak o jednom vremenu i logican sud o nekoj politickoj licnosti koji zasnivam na njegovim ljudskim reakcijama i gafovima.Te na osnovu toga i realne situacije na terenu gradim misljenje o necijoj politici, i do sada se zaista nisam prevario - od '89-te kada sam video Milosevicev svinjski lik iza sofersajbni autobusa i taksija po Beogradu do danas.Jednom sam se presao u proceni - za Kostunicu sam do kraja oktobra 2000-te mislio da je dobar za Srbiju. Eto, da sam vise citao prave novine, verovatno bih ga bolje procenio. Edited by CowBoy
Аврам Гојић
Sajt je napravljen, ako se dobro secam, 1998. godine. Ako Kauboj 1996. godine nije citao novine, a kaze da je ucestvovao na demonstracijama, onda mi je malo jasnije zasto je apstinirao na vaznim izborima, a potrcao kao bez duse na one na kojima se bira englesk kraljica i drvena furuna.