Jump to content

Predsednik (Saveta za saradnju sa Rusijom i Kinom) Tomislav Nikolic

Zverilla

Recommended Posts

• Replies 5,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Аврам Гојић

178

• gospa buba

234

• Caligula

206

• Prospero

195

Bitno je sta je od veceg znacaja ljudima, kao pojedincima, I drustvu, coporativno. Ne mesaj patriotizam sa nacionalizmom, pa slobodno izaberi Svede i Norvezane za primer, pa Amerikance, Holandjane itd. Naravno, pretpostavljam osporavanje ove krace liste pa se spremam za debatu :)
Pa i socijal-demokratija i welfare state su nekakve ideologije - "veujemo da je OK da imamo visoke poreze kako bi nam mnoge stvari bile besplatne u trenutku korišćenja". Oko Amera i "nemanja ideologije" ipak ne bih komentarisao. Unutrašnji clash različitih ideologizovanih stavova po gomili pitanja (porezi, gej brakovi, abortusi, kreacionizam, imigracija...), o spoljnoj politici tek da ne pričam.Poenta je da mora postojati nekakav ideološki sadržaj koji ispunjava javni prostor. Nisu ideologije samo fašizam, nacizam i komunizam pa drž - ne daj da priđu vlasti.
Ne razumem. npr. ona u kojoj je prosecna plata 1200+ eura i u kojoj se inzinjeri i arhitekte nesto pitaju a gde su mistici, horoskopdzije i ostali zabashurivachi stvarnosti svedeni na nivo stupca u stampi.Malo ti je cudno pitanje. Neko zivi u zemlji koja pravi satelite i prodaje ih, mi zivimo u drzavi gde stampa sa ponosom objavljuje kao vest "da je jedan srbin dobio posao u fejsbuk korporaciji". Ej, srbin radi u fejsbuku! Pa ti vidi, brale.Odlepljeni smo od svake moguce stvarnosti, zdravog rezona i zdravog nacina vrednovanja i sagledavanja sveta.
OK, ti hoćeš platu, al nećeš ideologiju. Time si savršeni podanik jer si u biti lako potkupljiv, jer će ti, u nekrizna vremena, lako uz veću platu prodati bele bubrege za ove obične. Da li bi živeo u Srbiji sa 1200e prosečne plate u kojoj su inžinjeri i arhitekte izgradile superiška kampove za Rome, jer je matematički precizno utvrđeno da su gradovi tako čistiji?Drugi pasus ti je u biti kontradiktoran sa prvim, jer gledaš nekakav opšti društveni domet (pravljenje satelita naspram "srbin pobedijo" u FB). Tu je pitanje - da li bi trejdovao sadašnji svoj život za život nekog hilbilija sa Ozark planina koji lovi ribu golim rukama i ima 2 zuba u glavi? Jer, pazi, on živi u zemlji koja proizvodi satelite...
Drugi pasus ti je u biti kontradiktoran sa prvim, jer gledaš nekakav opšti društveni domet (pravljenje satelita naspram "srbin pobedijo" u FB). Tu je pitanje - da li bi trejdovao sadašnji svoj život za život nekog hilbilija sa Ozark planina koji lovi ribu golim rukama i ima 2 zuba u glavi? Jer, pazi, on živi u zemlji koja proizvodi satelite...
samo ako nema karijesa!sada i ti mesas babe i zabe. pitaj tog sto ima dva zuba u glavi da li bi cuvao ovce u Srbiji, and other way around. nemos porediti cowboya(i pored njegovih prisnih odnosa sa ovcama) i dvozubog
Pa i socijal-demokratija i welfare state su nekakve ideologije - "veujemo da je OK da imamo visoke poreze kako bi nam mnoge stvari bile besplatne u trenutku korišćenja". Oko Amera i "nemanja ideologije" ipak ne bih komentarisao. Unutrašnji clash različitih ideologizovanih stavova po gomili pitanja (porezi, gej brakovi, abortusi, kreacionizam, imigracija...), o spoljnoj politici tek da ne pričam.Poenta je da mora postojati nekakav ideološki sadržaj koji ispunjava javni prostor. Nisu ideologije samo fašizam, nacizam i komunizam pa drž - ne daj da priđu vlasti.OK, ti hoćeš platu, al nećeš ideologiju. Time si savršeni podanik jer si u biti lako potkupljiv, jer će ti, u nekrizna vremena, lako uz veću platu prodati bele bubrege za ove obične. Da li bi živeo u Srbiji sa 1200e prosečne plate u kojoj su inžinjeri i arhitekte izgradile superiška kampove za Rome, jer je matematički precizno utvrđeno da su gradovi tako čistiji?Drugi pasus ti je u biti kontradiktoran sa prvim, jer gledaš nekakav opšti društveni domet (pravljenje satelita naspram "srbin pobedijo" u FB). Tu je pitanje - da li bi trejdovao sadašnji svoj život za život nekog hilbilija sa Ozark planina koji lovi ribu golim rukama i ima 2 zuba u glavi? Jer, pazi, on živi u zemlji koja proizvodi satelite...
+1Meni se čini da je ovaj - "dosta ideologije, hajde da se radi!", prilično rasprostranjen, i naravno - i sam je ideološki. U Srbiji su to one čuvene ekspertske stranke, vlade i sl. koje navodno, za razliku od ostrašćenih političara, zanima samo rad i zarada. Patka. Naravno da i među samim ekonomistima i ostalim ekspertima postoje duboke ideološke razlike. Ako tih razlika nema onda ti nije zato što su eksperti, nego zato što su ideološki istomišljenici (po pravilu - neoliberali).Naravno da uopšte nije moguće govoriti u upravljanju savremenom državom van okvira neke idologije. Lako je reći - hajde da radimo! Ali kako ćeš usaglasiti rad, zasluge, poreze, prihode, socijalnu pravdu, itd, to ti je sve -ideologija, i oko toga zapravo treba da se vodi politika. Problem u Srbiji je - što se ne vodi! Problem je što stranke nemaju suprotstavljene ideološke stavove, nego sve baratuju istim populističkim miksom "drži vodu dok majstori odu". Ako je u Srbiji nešto problem, onda je to upravo manjak ideologije, a ne njen višak.
Zvučaće stranačko-lobistički, ali ja sam u tom ruhu shvatao Čedu i njegovo "mi moramo izgraditi svoju zemlju" u kampanji. Nemam pojma da li je to Čedaj hteo da kaže, ali ja tako razumeo i to mi je bilo sasvim dobro i ispravno.
Nije bitno sta prica vec ko prica.Za menjanje Srbije potrebno je nesto vise od price. Ljudi koji su menjali svoje drzave i drustva su tome pristupali iskreno, inteligentno i sa velikom strascu, pogledaj Tursku ili Japan. Naravno da drustvo treba da usvoji koncept ka kojem ce da tezi i kroz koji ce da se razvije (slobode, jaka ekonomija, dobra plata), ali ne moze koncept da bude jaci i bitniji od zivota gradjana. Koji koncept nudi Toma? Nesto racionalno? Izvodljivo? Nesto sto ce da nam obezbedi dobre startne pozicije? Jok more, covek nudi Jaku Porodicu (sa platom u proseku 250 eura) i nepromenljivost granica (koje su btw. vec promenjene). E sad meni vec deset dana izmice nesto sto vecina ovde ocigledno zna: kako se to u Srbiji radja nova politicka snaga koja ce da donese ispravan koncept? Kako ce to Tajkuni da dozvole? Kako ce to privatni mediji da dozvole? Gde ce i u kojem drustvu ta nova snaga da sakupi kvalitetan kadar?
kako se to u Srbiji radja nova politicka snaga koja ce da donese ispravan koncept? Kako ce to Tajkuni da dozvole? Kako ce to privatni mediji da dozvole? Gde ce i u kojem drustvu ta nova snaga da sakupi kvalitetan kadar?
pa ja ovo pricam jos od pre izbora... ali nije to deo koji ti izmice. deo koji tebi izmice je da DS kao i SNS to nece da uradi!!! zato su BoTa i Toma sustinski isti
Nije bitno sta prica vec ko prica.Za menjanje Srbije potrebno je nesto vise od price. Ljudi koji su menjali svoje drzave i drustva su tome pristupali iskreno, inteligentno i sa velikom strascu, pogledaj Tursku ili Japan. Naravno da drustvo treba da usvoji koncept ka kojem ce da tezi i kroz koji ce da se razvije (slobode, jaka ekonomija, dobra plata), ali ne moze koncept da bude jaci i bitniji od zivota gradjana. Koji koncept nudi Toma? Nesto racionalno? Izvodljivo? Nesto sto ce da nam obezbedi dobre startne pozicije? Jok more, covek nudi Jaku Porodicu (sa platom u proseku 250 eura) i nepromenljivost granica (koje su btw. vec promenjene). E sad meni vec deset dana izmice nesto sto vecina ovde ocigledno zna: kako se to u Srbiji radja nova politicka snaga koja ce da donese ispravan koncept? Kako ce to Tajkuni da dozvole? Kako ce to privatni mediji da dozvole? Gde ce i u kojem drustvu ta nova snaga da sakupi kvalitetan kadar?
Što nisi glasao za SPS?Dači nudi slobodu majci Srbiji (hapsi Albance) i građanima (hapsi kriminalce, odlučnotm), nudi ekonomiju (Bajatović kao "uspešan menađer") i platu (Dači - "nema više stezanja kaiša, ni Evropa neće da štedi"), nudi i gratis penziju (Krkobabić).Sa druge strane DS ti je oličenje neslobode (nema prajda, Romi u Resniku), loše ekonomije (2x veći budžetski deficit i nerešeni javni gubitaši) i male plate (inflacija+kurs+nezaposlenost).BTW, Grobislav je sada pretzednik, nema šta da nudi koncepte nego da radi ono što mu piše u ustavu. Edited by buffalo bill
Sve teze pratim i topik i logiku "bolje Toma nego BoTa".Sta si ovim gore hteo da kazes, ne shvatam poentu.
Da si mogao da glasaš i za SPS, štaviše, oni jedini obećavaju socijalnu sigurnost, plate i penzije.Grobislava sam pomenuo usputno, nije on druga strana jednačine. Samo sam te pitao zašto DS a ne SPS?

Hm.Pa rekoh gore,

Nije bitno sta prica vec ko prica.
.. a sto se biranja tice, izbor izmedju dva zla od kojih je jedno manje. Ko jos glasa za program kada se program ne postuje? Mi se bre dovijamo, svi, od izbora do izbora. E sad, najnovija doktrina elite je da je dosta dovijanja. Pa ja pitam kako i sta dalje, kako ce to stvari da se rese same od sebe - jer ja ne vidim resenje a ovde ljudi vrlo samouvereno brane elitu + se guraju u istu. Pa ko velim, znaju nesto sto ja ne znam. Edited by CowBoy
Time Crisis
kako se to u Srbiji radja nova politicka snaga koja ce da donese ispravan koncept? Kako ce to Tajkuni da dozvole? Kako ce to privatni mediji da dozvole? Gde ce i u kojem drustvu ta nova snaga da sakupi kvalitetan kadar?
Kad na vrbi rodi grožđe :)
Hm.Pa rekoh gore,
Nije bitno sta prica vec ko prica.
.. a sto se biranja tice, izbor izmedju dva zla od kojih je jedno manje. Ko jos glasa za program kada se program ne postuje? Mi se bre dovijamo, svi, od izbora do izbora. E sad, najnovija doktrina elite je da je dosta dovijanja. Pa ja pitam kako i sta dalje, kako ce to stvari da se rese same od sebe - jer ja ne vidim resenje a ovde ljudi vrlo samouvereno brane elitu + se guraju u istu. Pa ko velim, znaju nesto sto ja ne znam.
Hajde usaglasi se, jel u eliti ima manje i veće zlo ili je to sve jedna elita koja ima istu doktrinu?Ili pričaš o doktrini samo jednog od 2 dostupna nam zla?