Jump to content
IGNORED

Dark and disturbing


Willow

Recommended Posts

Taj album stoji sam "ko slamka medj vihorove" u celom opusu benda. Ni danas ne znam šta da mislim o njemu... Naravno, volim kao i sve od gospon Smitha, samo ne znam gde s njim u glavi (i srcu :lol: )

Link to comment
Zato što je o abortusu.
verujem da je spot glavni krivac za to sto mnogi idu u tom pravcu ali evo sta sama Liz kaze o pesmi u intervjuu za Guardian
Buckley died in 1997, by which time they had lost touch – Fraser had grown frustrated with his constant touring, a reaction that weighs heavily on her. "I just wish I'd been more of a friend," she says, softly. "His career was everything to him, and I wish I had been more understanding – happy with a different kind of relationship. I missed out on something there, and it was my fault."The news that Buckley had disappeared – he drowned, swimming in the Wolf river in Memphis – came while Fraser was recording Teardrop with Massive Attack. "That was so weird," she says. "I'd got letters out and I was thinking about him. That song's kind of about him – that's how it feels to me anyway." It seems she is haunted by guilt: for not being there for Buckley, for everything. As she puts it: "I need to forgive myself."
Link to comment

Nije bilo do spota samo već sam još negde čitao ta tumačenja, ali nisam znao da je baš ona napisala reči. Onda je pojašnjeno. Al' da je mračna, mračna je :)

Link to comment
verujem da je spot glavni krivac za to sto mnogi idu u tom pravcu ali evo sta sama Liz kaze o pesmi u intervjuu za Guardian
Ne bih reko da to ima veze sa spotom, kao ni sa abortusom ili davljenjem Baklija. Jednostavno, stvar je muzički mračna i uznemirujuća; ja je mnogo volim ali svaki put kad je negde čujem na trenutak sunce zađe, da se tako izrazim. Jebeš ga, ako je nekome za utehu ;), Teardrop nije najmračnija stvar na Mezaninu, Angel je znatno šije, sa onom bas-deonicom od koje vata jeza kao da ju je Vinston Bliset (ili kako se već zvao basista) svirao po ogoljenim strujnim kablovima.
Link to comment
Ne bih reko da to ima veze sa spotom, kao ni sa abortusom ili davljenjem Baklija. Jednostavno, stvar je muzički mračna i uznemirujuća; ja je mnogo volim ali svaki put kad je negde čujem na trenutak sunce zađe, da se tako izrazim. Jebeš ga, ako je nekome za utehu ;), Teardrop nije najmračnija stvar na Mezaninu, Angel je znatno šije, sa onom bas-deonicom od koje vata jeza kao da ju je Vinston Bliset (ili kako se već zvao basista) svirao po ogoljenim strujnim kablovima.
moj odgovor je bio na > abortus (i ja sam kao copkillah cula razna citanja pre, pa i da je pesma posvecena bebi, te podelih ono sta jos znam jer sam se odmah setila tog intervjua)mene je samo onaj disturbing deo zacudio, ali dobro eto napisao si objasnjenje, sve je sasvim u redu :](omiljena pesma sa M. mi je "Risingson" i kao i veci deo albuma ima mi neki zao zvuk)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...