Jump to content
IGNORED

Stevia VS Aspartam


Allegra

Stevia VS Aspartam  

17 members have voted

  1. 1. pros and cons

    • Stevia
    • Aspartam
      0
    • cuker beli u kocki (bolje dve)
    • zuti secer
    • 4 bele smrti
    • mrzim slatko


Recommended Posts

imaces sta da radis, zloco, kad budes dosla :)
eee, mojne mi trolujes topik. :D lm, osusis listove i izdrobis ih pa mogu u sta hoces, slatki su sami po sebi, neka specificna obrada nije neophodna.
Link to comment

Za taj aspartam se periodično svakih 6-7 godina ponavlja neki hoax i health scare, u današnje internet vreme pojačan time što svaki hobo ima svoj neki blog i sajt i krene da širi paniku. Gledao sam davno te razne informacije kad mi je prvi put doprlo do uveta, jurio sam i taj test gde su japanci kljukali miševe aspartamom (pa ovi dobili rak na mozgu) ali nisam nešto ubeđen. U principu, ne verujem nikome - ni prehrambenoj industriji, ali ni razno raznim člancima po internetu. Gledam da se vodim nekim zdravim razumom. Ne verujem da je upravni odbor Sara Lee ili neke slične kompanije potplatio baš sve zemlje na svetu u zaveru ćutanja i da za ovo vreme (od '65 na ovamo) nije moglo makar statistički da se provali da je aspartam uzrok smrti (kad već jeste moglo toliko puta za lekove koji se koriste u daleko manjoj količini i populaciji). Ali sa druge strane (što reče neko gore) ne verujem ničemu šta traži propis o ograničenju. Ne pijem razne kole, fante i ostale stvari gde se tako nešto koristi i sa jednom tableticom po velikoj šolji kafe mislim da sam daleko ispod preporučene granice. U krajnjem slučaju, kad bih se na takav način krio od svega šta je potencijalno kancerogeno, verovatno bih kao Golum žvakao neki koren u dubokoj pećini da me slučajno ne zakači rak kože.

Link to comment
znaci, zelja za secerom se ne smanjuje kada ga ne jedes?
i sa mnogo gorim željama i supstancama se može izaći na kraj ako se čvrsto odluči i istraje,ma koji razlozi za prestajanje bili...
Link to comment
i sa mnogo gorim željama i supstancama se može izaći na kraj ako se čvrsto odluči i istraje,ma koji razlozi za prestajanje bili...
da, ali nisam to pitala. pitala sam da li ti se i dalje jede slatko, posto ljudi kazu da kada prestanes da jedes secer, prestane i da ti nedostaje.
Link to comment
da, ali nisam to pitala. pitala sam da li ti se i dalje jede slatko, posto ljudi kazu da kada prestanes da jedes secer, prestane i da ti nedostaje.
ja nisam dobar primer za to pitanje jer je meni odsustvo šećera ,,nasilno,, nametnuto i nisam svojevoljno odlučila da ga ne jedem tako da mi strah i neželjenje simtoma koje šećer prouzrokuje nadjačavaju i guše samu želju za njim,dakle moram i ne smem su kod mene na prvom mestu..ali eto i pored toga da ti odgovorim da bi bilo lepo da ponekad mogu da pojedem bar neki med ili neko suvo voće,to bi bilo sasvim dovoljno za život..
Link to comment
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...