Jump to content
IGNORED

Stevia VS Aspartam


Allegra

Stevia VS Aspartam  

17 members have voted

  1. 1. pros and cons

    • Stevia
    • Aspartam
      0
    • cuker beli u kocki (bolje dve)
    • zuti secer
    • 4 bele smrti
    • mrzim slatko


Recommended Posts

Da krenemo od toga gde se moze kupiti stevia u Beogradu.Cula sam da je ima po apotekama, ali samo odredjenim.hvala unapred.A.btw - sto je meni warn status isti vec 2 godine ? :o

Edited by Allegra
Link to comment

Kol'ko je meni poznato, Stevia nije mostly već completely harmless, u adekvatnim količinama naravno. Ako neko ima drugačije podatke neka zbori sada ili neka zavuek šuti.

Link to comment

Nemam pojma, vidim da stevia ne može još uvek da se kupi u DE, jer nije odobrena (tj, potvrđena skroz), a čujem da je isto i u UK. Kupio sam je doduše u FRA, gde jeste odobrena. Pored nelagodnosti da države još uvek nisu sigurne da je harmless, meni stevia ima neki slatkasto-bljutavi ukus, ili je to bilo do kafe :lol:Za sada trebim još uvek natreen za kafu, a žuti šećer odnosno med za čaj.

Link to comment
Nemam pojma, vidim da stevia ne može još uvek da se kupi u DE, jer nije odobrena (tj, potvrđena skroz), a čujem da je isto i u UK. Kupio sam je doduše u FRA, gde jeste odobrena. Pored nelagodnosti da države još uvek nisu sigurne da je harmless, meni stevia ima neki slatkasto-bljutavi ukus, ili je to bilo do kafe :lol:Za sada trebim još uvek natreen za kafu, a žuti šećer odnosno med za čaj.
ma gde nema, pa ja nabavljala kontigente sve iz nemacke, dok nije krenulo i u belgiji.probaj po health/nature shop-ovima, ima ih miliJon po Nemackoj, mozda ima cak i u DM-u.
Link to comment

Da, pogledao sam sad - odobrili pre svega nekoliko meseci. Poslednji put kad sam proveravao, za to se išlo na istočni front.Važno da sam ja to kupio u Francuskoj.

Link to comment
Da, pogledao sam sad - odobrili pre svega nekoliko meseci. Poslednji put kad sam proveravao, za to se išlo na istočni front.Važno da sam ja to kupio u Francuskoj.
ja u francuskoj kupila jogurt sa steviom.vukla ga do belgije srecna kao kucence.
Link to comment
Nemam pojma, vidim da stevia ne može još uvek da se kupi u DE, jer nije odobrena (tj, potvrđena skroz), a čujem da je isto i u UK. Kupio sam je doduše u FRA, gde jeste odobrena. Pored nelagodnosti da države još uvek nisu sigurne da je harmless, meni stevia ima neki slatkasto-bljutavi ukus, ili je to bilo do kafe :lol:Za sada trebim još uvek natreen za kafu, a žuti šećer odnosno med za čaj.
ako želiš sebi dobro, bacaj to đubrestevia koliko znam može da se poruči pouzećem.skoro svi koji su je probali kukaju da im se ne sviđa ukus. izgleda da je štos u doziranju, tj. ne sem se predozirati, onda valjda ima taj neki otužan ukus.ja sam postala skroz skeptična prema svemu što se hvali na sva zvona <_<
Link to comment

svasta, moja skvo dobila semenke za bastu bas iz Nemacke. i, sta se radi sa steviom¿ se jede frisko, salata, jel moze da se savije dzoint...?

Edited by Lancia
Link to comment
svasta, moja skvo dobila semenke za bastu bas iz Nemacke. i, sta se radi sa steviom¿ se jede frisko, salata, jel moze da se savije dzoint...?
Pa nije bila zabranjena biljka kao biljka, da je otrovna ili tako nešto. Nego nisu mogli da se slože valjda oko preporučene maksimalne dnevne količine, pa do te odluke nisu odobrili da se onaj koncentrat u vidu tabletica koristi u prehrambene svrhe. Ne da se zapali svaki busen koji se nađe. Edited by Razzmatazz
Link to comment

volim šećer i rado ga se sećam. <_< inače sve što ima preporučenu dnevnu dozu naznačenu na pakovanju ne koristim,a posebno ono oko čije doze ,,ne mogu da se slože,, :isuse: zvuči vrlo zdravo

Link to comment
Pa nije bila zabranjena biljka kao biljka, da je otrovna ili tako nešto. Nego nisu mogli da se slože valjda oko preporučene maksimalne dnevne količine, pa do te odluke nisu odobrili da se onaj koncentrat u vidu tabletica koristi u prehrambene svrhe. Ne da se zapali svaki busen koji se nađe.
ma ne kazem svasta zbog tebe, nego zbog teme a mi dobili semenke da zasadimo steviu u isto vreme. elem, sta se radi sa svezom steviom¿
Link to comment
ma ne kazem svasta zbog tebe, nego zbog teme a mi dobili semenke da zasadimo steviu u isto vreme. elem, sta se radi sa svezom steviom¿
uvijes sarme :P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...