Jump to content
IGNORED

Filmovi koje volite ali se stidite da to priznate


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    40

  • kim_philby

    37

  • Аврам Гојић

    16

  • Ajant23

    14

Bas sam skoro gledala halo taxi po prvi put u zivotu....uhvatila me nostalgija za doba kada su muskarci bili zastitnici, doba kad je solidarnost bila normalna pojava.

Dobar film

Link to comment

ali ja sam i dalje zastitnik!

 

ma meni nesto bilo slabo u tom filmu, mislim pre svega na role voje brajovica, verovatno najprecenjenijeg glumca u istoriji glume, i jos par njih.

bas na momente uzasna gluma.

inace, ok je plot, nije film za sramim se priznati sigurno.

Link to comment

pazi kad se slazemo oko voje...mozda je on sjajan na daskama ali gde god se na filmu ili seriji pojavio uvek je bio voja. 

 

svidja mi se u filmu i sto se radi o ozbiljnim temama (droga, prostitucija, politika, kriminal) nesto sto se tek nazire u drustvu tek 15 godina kasnije.

Link to comment

Nije da se stidim ovog filma, naprotiv, obozavam ga, samo me uvek zanimalo zasto poprilicno ljudi pljuje po njemu, te promasaj, te ovo te ono...

 

Link to comment

Nije da se stidim ovog filma, naprotiv, obozavam ga, samo me uvek zanimalo zasto poprilicno ljudi pljuje po njemu, te promasaj, te ovo te ono...

 

Već sam pisao o tome na ovom forumu... meni je to najbolji film na tu temu ali kao i tada i sada se ograđujem da nisam video puno filmova te tematike... na primer nisam video Pirate sa Kariba i slične...

Link to comment

Već sam pisao o tome na ovom forumu... meni je to najbolji film na tu temu ali kao i tada i sada se ograđujem da nisam video puno filmova te tematike... na primer nisam video Pirate sa Kariba i slične...

Nisam video tvoje pisanje, daj link ako mozes, da ne trazim.

Meni su Pirati sa Kariba bljak, onako novogovorno, sminkano, ne znam, moda valjda ili sam ja zardjao za nove filmske jezike.

Slicnih koliko znam nema, secam se jednog, mozda iz sedamdesetih (nisam siguran), na nekom karipskom ostrvu posada neke jahte nalazi pleme potomaka pirata, degenerici, divljaci, nisam se pretrgao ali taj film nisam uspeo da nadjem.

 

Polanski je, kazu, sa Piratima debelo promasio, mislim da se pominjala i neka finansijska katastrofa, cak neki rekord, i ima nedoslednosti sto bi se reklo, ali je Walter Matthau fenomenalan: mislim da mu je ovo najbolja uloga, a neke scene su antologija, od pokusaja da isece strunu udice kada je progutao ribu, do pisanja Holandjaninu u kadu, objasnjavanja Spancima kako je izgubio nogu, scene u potpalublju kad podbunjuje posadu...

Link to comment

Pisao sam na temi; "Poslednji film koji ste pogledali", ali ne znam kako funkcioniše ta pretraga. Znam da sam uzburkao forumaše jer sam ga okarakterisao kao najbolji piratski film koji sam video... Sjajna zabava i velika mračna avantura i jedan od najpotcenjenijih Polanskovih bisera... Izdvojio bih još i  

Che? (1972)

dekadentnog viđenja "Alise u Zemlji Čuda" kao i fenomenalni;

Cul-de-sac (1966)

Živeli!
 

Edited by zakintos
Link to comment

najbolji piratski film

 

Ovo bez konkurencije, tu spora nema.

I faktografski i tehnicki i sto se karaktera tice.

 

O takozvanim umetnickim vrednostima i poruci  :) ... sto rece valjda Dzon Ford: kad zelim nekom poruku, napisem pismo...

Link to comment
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...