Jump to content

Grupa C

teacher

Recommended Posts

• Replies 875
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• MiddleClass

52

• gervasius twinkleminkleson

66

• Weenie Pooh

35

• James Marshall

37

Pletikosa-Čorluka-Schildenfeld-Šimunić-Vida-Srna-Dujmovic-Modric-Rakitic-Olic-Mandzukic.To bi trebali biti njihovih prvih 11 mozda Vukojevic umesto Dujmovica i to je to.
Postoje raznorazne opcije. Pletikosa je siguran na golu, a sve drugo u odbrani je manje-više upitno. Na lijevom boku bi valjda trebao biti Strinić, na stoperima Ćorluka i Schildenfeld (aka Schifo), a desno Vida ili Srna. Vezni red će se onda slagati ovisno od toga gdje igra Srna. Ako je u odbrani, na desno krilo će (valjda) Rakitić, Modrić i Dujmović bi bili u sredini, a Perišić lijevo. Ako bude Srna u veznoj liniji, on bi bio desno krilo, a lijevo bi išao Rakitić. U napadu bi bili Jelavić i Olić/Mandžukić.Špancima navodno visi i Fabregas.

Ne priznajem hrvatsku odbranu bez Joea Simunica :Hail: . Btw Hrvati imaju jak sastav mogli bi lepo da se provedu. No ukoliko to zele moraju da roknu Irce u prvoj inace im se smesi Barićeva 2004.

Balotelli i Cassano, najvjerovatnije, mada Cassano josh nije potpuno spreman.Sinoc ih Rusija razbila. Mogli su i jedni i drugi da daju josh par golova. Italijanska odbrana krsh, na momente su amaterski djelovali, a kad god krenu u napad to sasvim fino izgleda. Jedino sto Montolivo nema mjesta u ekipi, pogotovo ne kao poluspic. Ne bi me cudilo da Prandelli predje na 3-5-2, s obzirom da bi to odgovaralo vecini igraca.

Ne bi trebalo potcijeniti Talijane. Osvajali su naslove 1982. i 2006. u doba žestokih skandala u Serie A tako da ne bi bilo ništa čudno da i sada odu, npr., do polufinala. Na kraju krajeva, Ligu prvaka je osvojio talijanski koncept: jaka defanziva + sreća + vrhunski golman + vrhunski napadač koji će nešto zabiti. Od svega ovog pobrojanog upitno je samo imaju li vrhunskog napadača.Protiv Hrvata još nisu dobili meč (0 2 3), protiv Iraca će igrati protiv Trapattonija koji ih sigurno perfektno zna (tu ne bi smjelo biti više od jednog gola na utakmici), jedini su ostali neporaženi protiv Španaca unutar 120 minuta na prošlom EP. Polufinale im je, mislim, maksimum. Grupu bi trebali nekako proći mada nikad, bar u ovih mojih 22 godine praćenja fudbala, nisu imali manje igrača najviše klase.

Ne bi trebalo potcijeniti Talijane. Osvajali su naslove 1982. i 2006. u doba žestokih skandala u Serie A tako da ne bi bilo ništa čudno da i sada odu, npr., do polufinala. Na kraju krajeva, Ligu prvaka je osvojio talijanski koncept: jaka defanziva + sreća + vrhunski golman + vrhunski napadač koji će nešto zabiti. Od svega ovog pobrojanog upitno je samo imaju li vrhunskog napadača.Protiv Hrvata još nisu dobili meč (0 2 3), protiv Iraca će igrati protiv Trapattonija koji ih sigurno perfektno zna (tu ne bi smjelo biti više od jednog gola na utakmici), jedini su ostali neporaženi protiv Španaca unutar 120 minuta na prošlom EP. Polufinale im je, mislim, maksimum. Grupu bi trebali nekako proći mada nikad, bar u ovih mojih 22 godine praćenja fudbala, nisu imali manje igrača najviše klase.
2006. je labudova pesma možda najbolje generacije koju su ikada imali. Atmosfera odlična, selektor odličan i niko od igrača nije bio pod istragom i direktno pogođen, osim, je li, činjenicom da će igrati u Seriji B na jesen, mada svima njima je tad falio samo taj reprezentativni trofej da zaokruže izvrsne karijere.Bili su oni tad treći ili četvrti favoriti i mislim da je neuporedivo sa ovom situacijom sada, kvalitetom i iskustvom naročito odbrane koja teško da je sad vezala ikad dve utakmice u istom sastavu...Po meni su oni mnogo bliži scenariju 2010. Ovo je dosta ozbiljna grupa iz koje će se oni teško izvući. Edited by dillinger

Ovo je daleko bolji tim od onog iz J. Afrike. Pojedinacno mozda ne, ali kao tim, apsolutno. Donedavno je bila i bolja atmosfera i sve to, ali sa ovim ispitivanjem igraca u kampu reprezentacije, ispitivanjem Buffona isl. bice bash zajebano izboriti se. Ali je u svakom slucaju ovaj tim sposoban da igra odlican fudbal, kao rjetko koja druga repstacija. U svakom slucaju su dosta bolji od Hrvatske i Irske, ali opetkazemponavljam, svi ovi skandali bi im mogli doci glave.Veoma je bitno i da se Chiellini oporavi.

Edited by gervasius twinkleminkleson

Ne znam, moj je utisak da im pored ovakve odbrane ne pomaže sve i da Baloteli odigra na nivou Bađa iz '94. Ono što sam video od utakmice u Beogradu do ove sa Rusima, njihova bi zadnja linija trebala biti Barzagli - Bonucci - Chielini - Maggio, no tu su 3 od 4 igrača trenutno potpuno neupotrebljiva/van forme iz raznoraznih razloga, a tek alternative nisu baš neke, niti je bilo kakav sistem tu uigran. Jako bi me iznenadilo da kroz 7 dana ne prime od Španaca bar dva gola.

ma gde bre...
Koja? Ona iz 70te (Faketi, Riva, Rivera...) ?Generacija Italijana koja je vladala Kalčom '95 - 2005 je prejaka, na neka prvenstva su mogli i po dva konkurentna tima da pošalju. Imali su dosta sportske nesreće u datom periodu, kao i to što je istovremeno postojala velika francuska generacija koja je bila vrhunski popunjena na jedinom mestu gde oni nisu - sredini.2006 nisu svi iz te generacije bili na okupu no svejedno to je bio 'dubok' tima kao malo koji, ako se ne varam 11 različitih igrača je postizalo golove što ne znam da li je pošlo ikad ikome za nogom na mundijalima. Edited by dillinger
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...