Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

Ja na osnovu tvog pisanja na ovu temu imam utisak da smatraš da je cilj održavanja Prajda da se ne održi, ili da se održi sa teškim sranjem, gomilom povređenih, uhapšrenih i prepadnutim učesnicima koje policija razvozi maricama kući.Ili će Srbija da se promeni za četiri i po meseca?
Nemam ni najblazeg pojma kako si ovo zakljucio iz mog pisanja, sorry.. Jel mozda mozes da pojasnis? Na osnovu toga sto sam napisala da organizatori ni u kom slucaju ne mogu biti krivci za otkazivanje Prajda, ma kakav slogan izabrali? Edited by sailorman
Link to comment
Ja na osnovu tvog pisanja na ovu temu imam utisak da smatraš da je cilj održavanja Prajda da se ne održi, ili da se održi sa teškim sranjem, gomilom povređenih, uhapšrenih i prepadnutim učesnicima koje policija razvozi maricama kući.Ili će Srbija da se promeni za četiri i po meseca?
pa ne, dovoljno bi bilo da se policija promeni, pa da iskoristi informacije koje evidentno ima u svakom pre-prajdnom periodu (inace, odakle bi novinari onako priljezno i detaljno pisali o tome sta ce tek da bude u slucaju da prajda bude), te da na osnovnu tih informacija i ovlascenja koja ima po zakonu, prosto radi svoj pos'o.isti vredi i za tuzioca.u protivnom, problem nije toliko da li se tamo nekom mirnom ocu porodice svidja prajd i sta ce taj mirni patriota tim povodom da ucini, noli je pravi problem taj sto se o ostvarivanju prava koje imas, o kojima smo se vec dogovorili, koja su vec izglasana potrebnom vecinom, pita neki neformalni centar moci, uz wink wink policije. drugim recima, tvoje pravo postaje referendumsko pitanje onda kada zelis da ga ostvaris. jos gore, sa njegovim postojanjem iznova moraju da se saglase SVI, jer ako ima i jedan sajko koji preti da ce da se raznese bombom u slucaju da ti to svoje pravo pokusas da ostvaris, ti si DUZAN, moralno, kao socijalno svesna osoba, da pristanes na ponovnu diskusiju o tom svom pravu IZVAN redovnog postupka donosenja zakona, pa i da ga se odreknes (ako je sajko osobito lud).to je takav jedan perverzni obrt, da vise i ne verujem da je kod proponenata ove teze u pitanju neznanje, logicka greska ili nerazumevanje pravom uredjene drzave. Edited by gagorder
Link to comment

Ovde se provlace tri teze:Prva je da ce organizatori Prajda biti krivi ukoliko dodje do otkazivanja/zabrane ili bilo kakvog sranja povodom Prajda. Previdja se da oni ne mogu biti krivi sve dok se krecu o okviru svojih ustavom zagarantovanih prava, a krecu se. Krivac za bilo kakvo eventualno sranje ce biti drzava koja nije u stanju ili nije voljna da zastiti ustavni poredak. Ovde stvarno ne vidim prostor za dalju raspravu.Druga je teza da se fasisti i ini 'porodicni' nikako ne smeju provocirati. Aman. OK, oni postoje, nece nestati sami od sebe, a hoce li nestati ako im se bude titralo? Ovamo se ceka da se steknu uslovi i promene okolnosti, a ovamo se pred fasistima hoda na prstima. Potpuno sizofreno. To da se krvoprolice moze izbeci samo ako se fasistima bude titralo je jedna naopaka postavka - na nivou elementarne logike i na nivou poimanja pravne drzave. Krvoprolice se moze izbeci ako drzavne institucije budu radile svoj posao. Treca je teza da je Prajd kao takav nepotreban/kontraproduktivan, i da je mnogo vaznije sta se po pitanju LGBT prava radi tokom cele godine. Slazem se da je vazno da LGBT organizacije budu aktivne i izmedju dva Prajda, ali mislim da to niko ni ne dovodi u pitanje. Naravno, ne slazem se da je setnja nepotrebna - ona je pokazatelj (ne)spremnosti drzave da zastiti ljuska prava, a to je elementarni uslov za sve ostalo. Dakle, pitanje LGBT prava je mnogo kompleksnije od puke zastite ustavnog poretka, ali bez zastite ustavnog poretka se ne moze ni razmisljati o njihovom daljem unapredjivanju.

Edited by sailorman
Link to comment
Al je glup slogan. Vera u sta? Nada.. mnjah.. I, naravno, bespotrebno davanje religijske konotacije 1 gradjanskom protestu.
WTMIL
Ljubav, vera, nada :Hail:

news_90524.jpg

+1
Link to comment

ljubav, vera i nada su rezervisani za čuvare porodice i popove koji razguzuju decu. Sve ostalo je provokacija!!!Baš se setih kad je bio onaj porodični skup onomad, intervjuišu ženu s dvoje dece koja kenja nešto o porodičnim vrednostima.... no nešto ne videh glavu porodice.Nije imao kad - morao da svrši u komšinicu? A posle kad dođe kući onda malo vaspita ženu s dve tri pesnice.... jer je paprikaš malo zagoreo. No, posle odu u crkvu nedeljom gde joj popovi malo talibane o "trpeljivosti" i pogađate "porodičnim vrednostima". Smešno und žalosno je što likovi poput njenog mužića organizuju te porodične skupove.

Link to comment

a kad smo kod provokacije i potrebe da se uvaži "većinski stav populacije" - ko im jebe mater. Ozbiljno. Cigane jebe ko kako stigne a oni su bukvalno nevidljivi..dok ne zasmetaju "napretku" i rešenju stambenog problema "većinske populacije" u produkciji tajkuna, dilera i austrijskog nacoša. Onda "provociraju" i "ruže grad"...A tek u onim elitnim selendrama tipa gornjeg smrdišta, pičkova gde se ne-rasisti boje da će im vredenost nekretnine opasti s "kofe govana" na "kantu pišaćke" a zli cigani usmrdeti kraj gore od izlivenih septičkih jama i doneti kriminal nasuprot lokalnoj kulturi "mazni komšiji biciklo", "žicaj invalidsku" i "komšijin kokošinjac ko robna kuća".....

Edited by Harry D'Amour
Link to comment
Ovde se provlace tri teze:
potpisujem sve, samo bih dodao još jednu sitnicu :
Naravno, ne slazem se da je setnja nepotrebna - ona je pokazatelj (ne)spremnosti drzave da zastiti ljuska prava, a to je elementarni uslov za sve ostalo.
Osim što pokazuje (ne)spremnost države da zaštiti ljudska prava, takođe lepo oslikava status parade i njenih učesnika u društvu. Da se parada pre par godina nije odigrala, sigurno bi i dalje bio aktuelan čuveni argument "Ne znam što se pederi bune, njih niko ne dira, osim par budala, ali toga ima svuda". Ali, eto, par budala ispade par hiljada budala, tako da tu priču odavno nisam čuo.
Link to comment
Pa dobro, necemo sad bas pojednostavljivati pojam drzave i ciljati na neke univerzalije kojima kao svaka drzava tezi. Reci da Srbija tezi zastiti ljudskih prava je najblaze receno glupost i verujem da se sa time slazes. Kapiras da u trazenju zastite prava implicitno naglasavas da ti moras da trazis nesto sto ti drzava vec garantuje, odnosno da se drzavi jebe za tvoja prava? Sa istom tom drzavom koja prstom nije makla u resavanju problema homofobije ti paktiras cisto iz partikularnih interesa setnje? Mislim, bas pokusavam da nadjem neku poziciju sa koje bih mogao afirmativno da se izjasnim o saradnji sa drzavom, ali mi bolje od ovoga nece poci za rukom. Uostalom , pogledajte Gej strejt alijansu i njihove aktivnosti, s kime saradjuju i slicno, bice vam jasnije da je svrha njihovog postojanja uzimanje love na sto duze staze.
sta, treba da odu kod cika pahomija i kazu - pomozi nam oce, zgresili smo?ili mislis da bi bilo bolje da odu kod dveri da ih upitaju za saradnju i reciprocitetnu organizaciju porodicno-pederske setnje petog oktobra, a zatim pedersko-porodicne sestog?oni nemaju drugi izbor do da traze od drzave svoja prava.i oni su priterani uza zid necinenjem drzave te zato i idu na provokaciju. uostalom, kad nemas nista, nista ne mozes ni izgubiti.
Druga je teza da se fasisti i ini 'porodicni' nikako ne smeju provocirati. Aman. OK, oni postoje, nece nestati sami od sebe, a hoce li nestati ako im se bude titralo? Ovamo se ceka da se steknu uslovi i promene okolnosti, a ovamo se pred fasistima hoda na prstima. Potpuno sizofreno. To da se krvoprolice moze izbeci samo ako se fasistima bude titralo je jedna naopaka postavka - na nivou elementarne logike i na nivou poimanja pravne drzave. Krvoprolice se moze izbeci ako drzavne institucije budu radile svoj posao.
dodao bih samo - oni ce uvek iznaci neku provokaciju. vec i samo postojanje LGBT populacije je za njih provokacija i jedino sto bi nacoshe zadovoljilo je istrebljenje istih. Edited by Zverilla
Link to comment
Ovo je jako interesanto. Primetio sam da praaaavi antifasisti uopste ne postoje. Svi koji su antifasisti, u ocima onih koji nisu su uvek "antifasisti" ili glumljeni antifasisti. To mi je neverovatan fenomen. Cak ni pravi pravcijati nacisti i fasisti nece antifasistima da priznaju da su to. U svim saopstenjima fash grupa uvek antifasisti budu takozvani. Ne kontam...e, da... Lik koji je furao te anarho fore nije ASI. Ja bio prisutan kad su ga Rato i Azdejo molili da se ne blamira... Nije posluso...
Procitaj ovaj tekst, fenomenalan je i 500 puta bolji odgovor od onog koji bih ti ja dao. http://dijagonalizacija.blogspot.com/2008/10/adresa-marksistima-u-srbiji.htmledit: ma u stvari, ovaj tekst je potpun odgovor svim nedoumicama i oko samog Gay Pridea, a ne antifasizma u Srbiji i objasnjenje zasto Gay Pride nece nikad ni uspeti dok god vode ovakvu politiku kakvu vode. Porodicna setnja nije zabranjena, to nemojte zaboraviti. Vrlo jasan stav sta je drzavi prikladno, a sta nije. Edited by casperbgd
Link to comment
a kad smo kod provokacije i potrebe da se uvaži "većinski stav populacije" - ko im jebe mater. Ozbiljno. Cigane jebe ko kako stigne a oni su bukvalno nevidljivi..dok ne zasmetaju "napretku" i rešenju stambenog problema "većinske populacije" u produkciji tajkuna, dilera i austrijskog nacoša. Onda "provociraju" i "ruže grad"...A tek u onim elitnim selendrama tipa gornjeg smrdišta, pičkova gde se ne-rasisti boje da će im vredenost nekretnine opasti s "kofe govana" na "kantu pišaćke" a zli cigani usmrdeti kraj gore od izlivenih septičkih jama i doneti kriminal nasuprot lokalnoj kulturi "mazni komšiji biciklo", "žicaj invalidsku" i "komšijin kokošinjac ko robna kuća".....
Pričaš notorne budalaštine.Ako se ide na varijantu ,, ko ih jebe, ko nije s nama taj je protiv nas '' ne treba biti Albert Ajnštajn pa izračunati ko će u sukobu manjine i većine izvući deblji kraj. :fantom: Rešenje je da se postepeno većinski deo populacije ubedi i prihvati da ljudi moraju imati jednaka prava, i da jednaka pravila važe za sve. Ja sam ubeđen da je to moguće- naravno, uvek će ostati nekoliko postotaka koji su bez obzira na sve spremni potezati štanglu i motku, ali s tim se mora računati, a država to svakako može suzbiti.
Link to comment
Rešenje je da se postepeno većinski deo populacije ubedi i prihvati da ljudi moraju imati jednaka prava, i da jednaka pravila važe za sve. Ja sam ubeđen da je to moguće- naravno, uvek će ostati nekoliko postotaka koji su bez obzira na sve spremni potezati štanglu i motku, ali s tim se mora računati, a država to svakako može suzbiti.
napisano iz perspektive drzave gde je CSD parada na kojoj ucestvuju svi, od 3 meseca do 111 godina starosti:pa to i jeste svrha prajda, i to prajd i postize na duge staze.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...