Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

Da se ja pitam i da imam jos 100 ovakvih: Izasli bi da fistujemo jedni druge nauoruzani bazukama i prikazivali na video bimu a ceo grad bi trestao od najgore muzike koju mogu da zamislim. Dva lika bi mi sorala u usta na terazijama dok sa dve bazuke nisanim u crkvu i SANU, pa ako neko hoce da ometa, neka proba... Mozda mi se trgne prst u frci...
:Hail::lolol:
Link to comment

konačno neko to da primeti! organizatori su Labris, Boban Q Stojanović i Goran Miletić, koji je i finasijer, oni smišljaju slogane i sve ostalo.što se tiče saradnje sa državom, postoje među LGBT organizacijama i neke koje ne bi sarađivale sa državom ni po kakvu cenu, verujem da će casperbg (i ostali) moći da sazna više o tome i o načinu rada LGBT organizacija, šta se radi i ko koga finsira, sa kime se ko konsultuje i kada su sastanci na koje može da dođe i da učestvuje u procesu odlučivanja, tokom sajma organizacija civilnog društva na trgu nikole pašića - četvrtak i petak, od 10 do 17h čini mi se, svoje štandove će imati i GSA i Labris, Queeria, SPY, Civil Rights Defenders, a na propratnom programu (na trgu, ili preko puta, u gradskoj upravi, u sali 9:u četvratak15ч – ЛАБРИС – ОРГАНИЗАЦИЈЕ ЗА ЛЕЗБЕЈСКА ЉУДСКА ПРАВА КВИРИЈА – ЦЕНТАР ЗА ПРОМОЦИЈУ КУЛТУРЕ НЕНАСИЉА ИРАВНОПРАВНОСТИ СИГУРАН ПУЛС МЛАДИХПрезентација: Иницијативе дугиних бојаИако је ЛГБТ покрет у Србији током 20 година успео да проблеме ЛГБТ заједнице учини видљивим, пред организацијама које се залажу за овај корпус људских права, стоје бројни изазови и задаци.Политике организација су различите, као и механизми који се сагледавају као сврсисходни. О различитим начинима залагања за права сексуалних мањина, кроз представљање ЛГБТиницијатива, говориће представници/е организација: Лабрис, Квирија, Сигуран пулс младих.u petak15ч – ГЕЈ СТРЕЈТ АЛИЈАНСА И КОМИТЕТ ПРАВНИКА ЗА ЉУДСКА ПРАВА (YUCOM)„Злочин из мржње у Кривичном законику – зашто нам је потребан и шта ће променити“ГСА је са Комитетом правника за људска права (YUCOM) почетком 2012. године поднела парламентарним посланичким групама, Влади Србије, појединим министарствима и другиминституцијама, иницијативу за увођење института злочина из мржње у Кривични законик. На трибини ће се разговарати о тексту и садржају иницијативе, о аргументима за увођењеинститута злочина из мржње, о упоредним законским решењима и праксама, о томе какве ће позитивне промене његово увођење унети у рад полиције и правосуђа и какве ће иматиефекте по примарну и секундарну превенцију насиља и злочина.На дискусији ће говорити представник државних институција, представник канцеларије ОЕБС-а у Београду, стручњак из академске заједнице и представници Комитета правника заљудска права и Геј стрејт алијансе.--još bih napomenula nešto o sigurnim kućama i đilasu - eto očiglednog i veoma skorašnjeg rezultata rada LGBT organizacija, s obzirom da je to bila njihova inicijativa, a ne đilasova kako je to zazvučalo posle prošlenedeljne konferencije. i do te saradnje je došlo još prošle godine u ovo vreme, dakle mnogo pre obamine izjave, i, zapravo, pre zabranjivanja prajda i pre nego što se naš vrli gradonačelnik, ko će njega razumeti, u utisku nedelje složio s onim dverjaninom.u međuvremenu su traženi fondovi i urađena je adaptacija i trebalo bi da prostor bude zvanično otvoren za koji mesec.

Edited by Midnight
Link to comment
Organizatori svih do sada Prajdova nisu uradili ama bas nista lose. Nikad!To sto nisu dovoljno cinculirali ili fasistima ili vama koji se plasite da fasiste ne naljutite.... Jebiga.Da se ja pitam i da imam jos 100 ovakvih: Izasli bi da fistujemo jedni druge nauoruzani bazukama i prikazivali na video bimu a ceo grad bi trestao od najgore muzike koju mogu da zamislim. Dva lika bi mi sorala u usta na terazijama dok sa dve bazuke nisanim u crkvu i SANU, pa ako neko hoce da ometa, neka proba... Mozda mi se trgne prst u frci...
To u onom ASI-jevom fazonu, "smrt drzavi i kapitalizmu" dok te okruzuje nekoliko hiljada tih drzavnih pandura? Ucestvovao sam ja u nekim momentima kada su "fasisti" bili ljuti, idalje ne kapiram kako je tako nesto donelo ikome dobro. Dok god se nastavlja vodjenje anti-nacionalisticke politika, uprkos tome sto je u Srbiji vodeca ideologija upravo nacionalizam, ne vidim prostor za napredak. A drugi je problem sto na prostorima Balkana ne postoje ljudi koji ce ozbiljno i detaljno pristupiti pitanju nacionalizma i denacifikaciji. Nisam nimalo siguran kojim putem treba krenuti ka denacifikaciji, ali znam da glumljenje nekih antifasista i opasnih momaka koji im lome kicme ne vodi ka boljitku.
Link to comment
Cekaj, kako nije politicka? Pa Gay pride svake godine polarizuje Srbiju maltene kao Drajfusova afera Francusku. To je mozda jedan od najpoliticnijih dogadjaja gde je umesana cela struktura drzave i skoro citava populacija. Doduse, ne znam bas kako ti tumacis termin "politicka".
Ne kažem niti sam rekao da u celoj priči nema politike; međutim, ono što ti kritikuješ i što posmatraš na način na koji posmatraš nema nikakve veze sa politikom - radi se o elementarnim ljudskim pravima. Tu nema nikakve politike i svaka rasprava je besmislena. Druga je stvar da razmatramo polarizaciju društva, ko tu šta podržava, i tako dalje. Međutim, ti razmatraš da li oni uopšte trebaju da se okupljaju, ali tu nema nikakvog mesta diskusiji. To je u rangu "e grad taj i taj je prenaseljen, hajde da diskutujemo da li ljude treba nasilno izbacivati iz njihovih stanova i preseljavati ih u drugi grad, i da li razumemo horde koje hoće da jedan deo stanovnika koji su oni ocenili nepoželjnim oteraju iz grada", i to tretirati kao političku diskusiju. Ne mere. Edited by Filipenko
Link to comment
i da, cilj je da ljudi slobodno prosetaju gradom u kojem zive, a on cak ni to ne mogu.
Ako samo mogu da dopunim, cilje je da ljudi kao organizovana grupa sa određenim (opravdanim) političkim zahtevima prošetaju gradom ("u kojem žive" ću preskočiti jer nije u pitanju događaj koji se tiče samo Beograda).Bez obzira na opravdanost Protesta/Prajda i njegovu suštinsku nadpolitičnost, zbog ovoga može i da se posmatra kroz prizmu "političkog trenutka". Mada lično mislim da će stabilnija situacija biti na početku rada nove vlade i da je 6. oktobar kao dan mudro izabran, to je mesec dana od krajnjeg roka za formiranje vlade, i obzirom da če se ovo verovatno otegnuti, pada svakako u prvih 100 dana rada, a ni u krajnjem slučaju (formiranje vlade 5. septembra) neće baciti novom (starom?) ministru policije vruć krompir u ruke pre nego što promeni nameštaj u kancelariji. Provokacija sa "okupiranjem grada" je glupost, provokacija sa sloganom je odlična. Edited by gotivac
Link to comment
:blink:Da, pa?
Ja na osnovu tvog pisanja na ovu temu imam utisak da smatraš da je cilj održavanja Prajda da se ne održi, ili da se održi sa teškim sranjem, gomilom povređenih, uhapšrenih i prepadnutim učesnicima koje policija razvozi maricama kući.Ili će Srbija da se promeni za četiri i po meseca?
Link to comment
Da se ja pitam i da imam jos 100 ovakvih: Izasli bi da fistujemo jedni druge nauoruzani bazukama i prikazivali na video bimu a ceo grad bi trestao od najgore muzike koju mogu da zamislim. Dva lika bi mi sorala u usta na terazijama dok sa dve bazuke nisanim u crkvu i SANU, pa ako neko hoce da ometa, neka proba... Mozda mi se trgne prst u frci...
:Hail::lolol:
mene sada jako zanima koja je najgora muzika koju MP moze da zamisli.... :lol:
srce :wub: e pa ja znam koja je najbolja ratatat :P http://www.youtube.com/watch?v=y11wbUkaaDE
Link to comment
pa znas kako, ili sa za ili prtovi, ovde nema sredine. i da, cilj je da ljudi slobodno prosetaju gradom u kojem zive, a on cak ni to ne mogu.
Ovo je stav koji je po meni, totalno pogrešan, da ne kažem i uzrok velikih problema.Time se odbijaju i ljudi koji recimo i nisu nešto bili zainteresovani za ovu temu, niti su pre nekog vremena i poznavali i razmišljali o problemima te populacije, ali su voljni da je saslušaju pa i podrže i ako u mnogo čemu ne dele ista mišljenja. Može se naravno izvršti pritisak na državu, ali policija i institucije neće biti dovoljne dok svest o pravima ne prodre šire u javnost. A tome geto-parada na način koji se organizuje i ,, ako nisi s nama, onda si protiv nas '' neće pomoći.
Link to comment
To u onom ASI-jevom fazonu, "smrt drzavi i kapitalizmu" dok te okruzuje nekoliko hiljada tih drzavnih pandura? Ucestvovao sam ja u nekim momentima kada su "fasisti" bili ljuti, idalje ne kapiram kako je tako nesto donelo ikome dobro. Dok god se nastavlja vodjenje anti-nacionalisticke politika, uprkos tome sto je u Srbiji vodeca ideologija upravo nacionalizam, ne vidim prostor za napredak. A drugi je problem sto na prostorima Balkana ne postoje ljudi koji ce ozbiljno i detaljno pristupiti pitanju nacionalizma i denacifikaciji. Nisam nimalo siguran kojim putem treba krenuti ka denacifikaciji, ali znam da glumljenje nekih antifasista i opasnih momaka koji im lome kicme ne vodi ka boljitku.
Pa kad gay krilo Nacionalno Stroja i Straznje Dveri nemaju dovoljno srectava i ljuctva da malo vise rade. Ne sporim da je neophodno ali izborne kradje i stradanje naseg naroda u Kosmosu i Metohiji ne da im vremena jos i time da se bave.Ovo je jako interesanto. Primetio sam da praaaavi antifasisti uopste ne postoje. Svi koji su antifasisti, u ocima onih koji nisu su uvek "antifasisti" ili glumljeni antifasisti. To mi je neverovatan fenomen. Cak ni pravi pravcijati nacisti i fasisti nece antifasistima da priznaju da su to. U svim saopstenjima fash grupa uvek antifasisti budu takozvani. Ne kontam...e, da... Lik koji je furao te anarho fore nije ASI. Ja bio prisutan kad su ga Rato i Azdejo molili da se ne blamira... Nije posluso... Edited by Mp40
Link to comment
Ovo je jako interesanto. Primetio sam da praaaavi antifasisti uopste ne postoje. Svi koji su antifasisti, u ocima onih koji nisu su uvek "antifasisti" ili glumljeni antifasisti. To mi je neverovatan fenomen. Cak ni pravi pravcijati nacisti i fasisti nece antifasistima da priznaju da su to. U svim saopstenjima fash grupa uvek antifasisti budu takozvani. Ne kontam...
Pa to je doslijedno tome što moderni nacoši teško ofiraju da su nacoši. Nšta nije kao što izgleda, što govori i čini. Tj. jest, ali samo za naivne. Nacoš je samo oklevetani porodični čovjek&patriot, a ne Hitler (mada je Hitler imo i dobrih stvari, samo se sad iskrivljuje). "Antifa" s druge strane nije drugo nego crna ovca porodice, peder, folirant i lažov kome politika služi da sakrije da želi prodati oca&mater za drogu i malo šupka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...