Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

1 hour ago, Host said:

Daj preciziraj malo, koji je to cilj? Rusenje Vucica? Zar nisu predstavnici opozicije nedavno samarali gej ekipu na protestima protiv Vucica?

 

Pravo pitanje nije sto prajderi nisu otisli na proteste studenata, nego zasto studenti i ostali protestanti nisu otisli na prajd. Ne postoji univerzalnije pravo od prava na slobodan zivot, jebes diplome i sve ostalo.

+1

 

Link to comment
32 minutes ago, Host said:

Da ne bude da ne moralisem lazno, sa visine - danas nisam otisao na prajd. 

 

Pa mislim da je svaka mala pobeda vazna. Prajd je vazan da bi se ljudi uopste zapitali da li su nekome ugrozena prava, a siri politicki narativ je neophodan da bi se osvojile i kodifikovale zivotne slobode ugrozenog stanovnistva. Ono sto primecujem je da ljudima smetaju sitni, simbolicki dogadjaji poput prajda jer de facto ne resavaju problem, ali im takodje smetaju i bilo kakvi uplivi identitetske politike koji bi se problem pozabavili na sistematski nacin. Onda se zapitam da ljudima zapravo ne smeta nesto drugo?

 

Naravno da prajd na srpski nacin ima i dodatno dimenziju potkupljivanja dela organizatora i preuzimanja narativa protesta. Jasno je da je premijerka Vuciceva pokazna lezbejka, da njena prava ne podrazumevaju i prava ostalih pripadnika populacije i da su huligani koji su ranije napadali proteste to radili u organizaciji radikala (UBR, da odagnamo Teacherovu dilemu: danas je ideoloska frakcija batinasa bila na protestu protiv prajda. Zakon odrzanja govnara je neumoljiv). Medjutim, postoje mehanizmi za borbu protiv tog licemerja. Patkari su se danas pojavili na prajdu i postavili to pitanje premijerki. Niko nama pojedinacno ili grupno nije zabranio da uradimo to isto, ali smo ipak izabrali da sedimo kuci. Sutra cemo pak da pisemo kako je Boskic simpa, kulturiska i superiska dok batinasi iz njegove stranke samaraju gejeve.

Nista od toga ja ne sporim, manje-vise naprotiv, ali ono na sta pokusavam da skrenem paznju je da se ova prica svodi na delovanje interesnih grupa, a ne politickih opcija.

A sa interesnim grupama problem je sto se sa njima da trgovati, ma koliko bile legitiman oblik delovanje, za razliku od, ipak, (ozbiljnih i dugorocnih) politickih opcija.

A nema te vlasti koja bi - vucic na stranu, propustila priliku da istrguje i izmanipulise, pa i korumpira pojesinu interesnu grupu, suprotstavi je nekoj drugoj...

Link to comment
4 hours ago, Host said:

Tuzno je to, ali je Azdejkovic u pravu. Ne secam se da su se studenti organizovali da brane prava svojih sugradjana. 

To u nekom drugom normalnom svemiru. Karapandza ga namerno iscimava jer je ovo Vucicev prajd, a ovaj Vuciceva kuckica.

Link to comment

Meni to sve kao one predstave u logoru za ratne zarobljenike npr Stalag B, pa se kao oblače u žensko pa onda ovi kao žvižde za njima.. Pa nemci kao pevaju sa njima zajedno.. Pa kao eto mi smo ipak svi ljudi i oficiri.. Al niko ne kopa tunel :(

 

Meni to tako.. Al ja sam prost čovek. :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Friend said:

To u nekom drugom normalnom svemiru. Karapandza ga namerno iscimava jer je ovo Vucicev prajd, a ovaj Vuciceva kuckica.

Pa da Azdejkovic je Vucicevo govno koje mu sluzi za ozbiljnu kintu koju mu ovaj "prebacuje" preko laznih ngo

Link to comment
14 minutes ago, InvisibleLight said:

Sta je ono juce u Šapcu, parada beba i trudnica

Jel to odgovor opozicije na prajd?

Al ce da se BS nasladjuje, s pravom, ima da joj lajkujem i serujem post/kolumnu 

 

A sta je tacno lose u paradi beba i trudnica?

Link to comment
16 minutes ago, InvisibleLight said:

Sta je ono juce u Šapcu, parada beba i trudnica

Jel to odgovor opozicije na prajd?

Al ce da se BS nasladjuje, s pravom, ima da joj lajkujem i serujem post/kolumnu 

jedna od karnevalskih šetnji u sklopu čivijade, nema veze sa prajdom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...