Jump to content
IGNORED

That guy!


Buck Naked

Recommended Posts

Nadam se da nema neki sličan topik. Ako ima, praštajte, spajajte. Topik je posvećen luzerima Holivuda, glumcima koji glume svuda i svi ih poznajemo, ali im najčešće ne znamo ni ime ni prezime. Večiti "that guys". U pitanju su najčešće "character actors", korumpirani šefovi policije, nastrane komšije, italijanski mafijaši, i tako to. Koji je vaš omiljeni "that guy"?Sve je pokrenuo lični momenat, kada sam pre nekog vremena iznova overio Blejd Ranera i ukapirao da se u dotičnom nalazi ogromna koncentracija "that guys", a zatim i Bartonova dva Betmena gde je bila slična situacija. I onda sam na topiću o Bati Kan Kanu video savršen opis "that guy"-a:

Ima onaj glumac, čuveni mutant iz Američkih filmova i serija, sećam ga se iz zvezdanih staza, dakle ISTI SU.Samo ne mogu da se setim imena, tj ne znam da li sam ga ikada i znao. :DUglavnom, proćelav, velika glava, krupne oči, uvek mi je delovao kao čovek sa poremećajem.
Interesantno je i da se crossover jako retko desi, iako dođe do kultnog statusa ponekad (padne mi na pamet Danny Trejo, kao i onaj majstor Ron Perlman). Naravno, ima sličnih kolekcija i omaža na internetu, ali kvaka je da svako grune nekog svog. Mislim da je neprikosnoveni kralj That guysa, the one and only, James Cromwell (1940-):576442_3765188618231_1532104577_33153580_1058959061_n.jpgLični favorit je i Robert Davi (1953-):531192_3765189858262_1532104577_33153583_1617730219_n.jpgA verovatno najkultniji među njima je Harry Dean Stanton (1926-):559549_3765188938239_1532104577_33153581_1017123904_n.jpgEbert je za njega (i još jednog that guya) skovao The Stanton-Walsh Rule:"No movie featuring either Harry Dean Stanton or M. Emmet Walsh in a supporting role can be altogether bad."Pošto su majstori ipak daleko od KDPa, eto ih ovde gore..Imena su boldovana, zaslužuju! Edited by Buck Naked
Link to comment
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Buck Naked

    21

  • Turnbull

    13

  • Lancia

    13

  • colonelo

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

chekaj bre, chovek je izmislio vorp spid, taj prvi, kako tako shnjime :oi posle poslao tomija lija da mre na mesecu ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment

Ja samo mislim da su on ("taj prvi", hehe, niko ne zna ta imena!) i, pazi sad, James Rebhorn (1948-), isti čovek! :D552787_3765191098293_1532104577_33153585_1699272566_n.jpg

Edited by Buck Naked
Link to comment

Tooo! Ron Perlman je car That Guysa. Bio je u trojci Aliena, ako se ne varam, i onaj neki superheroj.

Edited by Buck Naked
Link to comment

A Ron Perlman je ipak poznat lik, mislim i po imenu.Tj meni se u "that guy" ne računaju oni kojima znam imena. Recimo za ovog nisam imao pojma kako se zove bez gugla, a definitivno je "that guy" :)WilliamFichtner.jpgWilliam FichtnerArmageddon, Black Hawk Down, Prison Break, Entourage...

Link to comment

I naravno, Stephen Tobolowsky:78c783aefdd3948e7d60fbe26849b22a.jpgU onom filmu o rasizmu sa Hackman - om (politicki lider), ubica u onoj drami, glavni negativac Hari Cepmen u Garfildu, itd.

Edited by jolanda.kirschner
Link to comment
A Ron Perlman je ipak poznat lik, mislim i po imenu.
A, dobro, ja tako znam za Harry Dean Stantona, ali mnogi mu ne znaju ime. Car!premierehbolove3rdseason71goqvevmb-l.jpgOvaj opis može poslužiti kao dobra ideja-vodilja.
That Guy is easy to recognize and difficult to place. You can describe him but not name him.If someone asks, "Do you know the old grubby guy with a big belly and wild white hair that always wears a beat up brown derby and plays a drunk in westerns?" You'll know exactly who they mean, but you'll have no idea that his name is Dub Taylor.
Naravno, fora je i da je glumio u gomiletini filmova! Edited by Buck Naked
Link to comment

Meni Tobolowsky nije bio that guy, pošto sam mu ime odavno naučio, kao i Željku Ivaneku.Ali svakako vredi pomenuti i pokojnog, legendarnog JT Walsha, aka ljigavi korumpirani predstavnik zakona:9280896_ori.jpgKada smo već kod pokojnika, greh je ne pomenuti i Briona Jamesa:FifthElement139.jpeg

Link to comment
I naravno, Stephen Tobolowsky:78c783aefdd3948e7d60fbe26849b22a.jpgU onom filmu o rasizmu sa Hackman - om (politicki lider), ubica u onoj drami, glavni negativac Hari Cepmen u Garfildu, itd.
Bravo! Ovaj majstor je glumio u 200+ filmova, a internet me podsetio na "najupečatljiviju" - Groundhog Day. Kad sreće Mareja na ulici, pa ga njaka kako su išli u školu zajedno... ("Phil? Phil Connors?")tobo_fullsize.jpgEdit:
Meni Tobolowsky nije bio that guy, pošto sam mu ime odavno naučio, kao i Željku Ivaneku.Kada smo već kod pokojnika, greh je ne pomenuti i Briona Jamesa:FifthElement139.jpeg
Vidiš, ja mu nisam znao ime! Jebeno tricky. A Brion James u Blade Runner me je i inspirisao (prvobitno). Edited by Buck Naked
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...