Jump to content
Аврам Гојић

Ivica Dačić

Kako vidite Dačićevu budućnost  

162 members have voted

1. 1. Zaista, kako?

• Na terapiji kod Ljube Tadića u "Posebnom tretmanu"
      17
    • Kao predsednika Srbije
      15
    • Kao premijera Srbije
      22
    • U zatvoru
      59
    • Dači
      49

Recommended Posts

luba
Ono sto nam najvise fali u jednacini je jaka i normalna stranka desnog centra, zato smo i tu gde smo.
dobro, mozda ds malo ode desnije, videcemo.mada je ovde sve to dosta labavo, zar ne?

hazard
dobro, mozda ds malo ode desnije, videcemo.mada je ovde sve to dosta labavo, zar ne?
Priznacu njihov odlazak desnije jedino ako istupe iz SI. Mislim zamisli tu dvopartijsku politicku scenu, DS i SPS glavne stranke, a obe clanice SI. :isuse: Svaki pokusaj od 2000. (od 1990. zapravo) da se napravi nekakva jaka, stabilna i normalna stranka na desnom centru je propao.Prvo je to bio SPO. Komentar nepotreban.Posle 2000. imali smo dva pokusaja, DSS (u drustvenom smislu) i G17+ (u ekonomskom smislu). DSS je pokazao totalnu ekonomsku nesposobnost a na drustvenom planu zbog Kosova otisao skroz desno. G17+ je...pa, G17+. I tu je sustinski komentar nepotreban, ali valja dodati kako se Mladja pretvorio u pravog subvencionistu/intervencionistu.DS je mogao da bude neki centar/desni centar, mozda, ali je pokojni Djindjic odlucio da ga uvede u SI i izabere levi centar kao trajnu orijentaciju, sto se drzi od tada, socijalna pravda itd. itd.SNS...ne znam sta bi trebalo da predstavlja. A SRS je ekonomski uvek bio levo nasadjen, koliko pamtim. Mislim, hleb za 3 dinara, lecenje bez knjizice, itd.Inace ranio sam komentarisao ovde, mislim da nijedna drzava u Evropi nema toliko registrovanih stranaka sa "socijaldemokratskim" u imenu.Mi nemamo nikakvu borbu ideja, sve stranke mantraju o istom van domena Kosova, EU, spoljne politike i nacionalnih pitanja, samo se takmice ko je bolji izvrsilac, a ubrzano sve postaju jednako lose. Edited by hazard

slow
1. bold - nisam siguran da je tako.. bold - da, ali to je odlika svakog autoritarizma, i levog i desnog.3. bold - verovatno da, ali daleko od toga da je to glavni problem kod SPS-a. Barem meni.
1. SPS javno kritikuje ''divljačku'' privatizaciju posle 5. oktobra i zagovara status kvo u transformaciji državne svojine i javnih preduzeća.2. ovo je za duži post3. možda je ovo ipak najproblematičnije iako izgleda benigno, jer će nas socijalna uravnilovka sve nivelisati u redu ispred kazana narodnih kuhinja. Ja to vidim kao ogromnu opasnost, kao svojevrsnu termodinamičku smrt društva. Edited by slow

WTF
Svaki pokusaj od 2000. (od 1990. zapravo) da se napravi nekakva jaka, stabilna i normalna stranka na desnom centru je propao.
Mozda gresim (ili politicku scenu u Srbiji gledam kroz USA obojene naocare), ali meni se cini da je u Srbiji termin "desnica" usko povezan sa socijalnim i spoljno-politickim pogledima, a mnogo manje ekonomskim. Mislim da kad se cuje pojam desnicar, prve asocijacije su tvrdokorni stav o Kosovu i neki generalni odboj prema susedima iz ex-SFRJ, veliko poverenje u SPC, odboj prema EU i NATO, nacionalizam, i slicno, a tek kasnije neki ekonomski stavovi tipa privatizacija, manji porezi, veci stepen slobode trzista, i slicno. Tako da onda postoje partije koje se smatraju desnicarskim a imaju umereno do ekstremno leve ekonomske platforme. Ako bi se gledalo po ekonomskim stavovima mozda bi jedino LDP i ex G17+ mogle da ponesu epitet (umereno) desnih partija, svi ostali su manje ili vise levo od centra.

luba
Mozda gresim (ili politicku scenu u Srbiji gledam kroz USA obojene naocare), ali meni se cini da je u Srbiji termin "desnica" usko povezan sa socijalnim i spoljno-politickim pogledima, a mnogo manje ekonomskim. Mislim da kad se cuje pojam desnicar, prve asocijacije su tvrdokorni stav o Kosovu i neki generalni odboj prema susedima iz ex-SFRJ, veliko poverenje u SPC, odboj prema EU i NATO, nacionalizam, i slicno, a tek kasnije neki ekonomski stavovi tipa privatizacija, manji porezi, veci stepen slobode trzista, i slicno. Tako da onda postoje partije koje se smatraju desnicarskim a imaju umereno do ekstremno leve ekonomske platforme. Ako bi se gledalo po ekonomskim stavovima mozda bi jedino LDP i ex G17+ mogle da ponesu epitet (umereno) desnih partija, svi ostali su manje ili vise levo od centra.
tako je, i to samo unosi dodatnu sizofreniju medj glasacko telo i pristalice. zato i sirim tezu da ce se ovako profilisati scena u sledecih pet godina, ne samo zbog nas, vec i zbog okruzenja.ekonomija ce doneti malo jasnije razvrstavanje, zato i stavljam ds pred mogucnost da zadesne u eko-planu.

kobni zelaya

Sve to sa levicom je suvo teoretisanje što se tiče naših partija na vlasti - ne znam zaista kako pojam "socijalna pravda" može da se stavi u istu rečenicu sa DS, SPS, LDP ili G 17. Nemamo mi nikakvu levicu. Kod nas ide u beskraj period prvobitne akumulacije kapitala, a tu nikakva pravila ne važe. Mi smo sigurno zemlja gde radnik (u najširem smislu, od umetnika do fizikalca)ima najmanja prava u Evropi. Inače, u pooooolllllu fali opcija "u koaliciji sa LDP-om".

Zero Tolerance

Ne mogu da verujem da izjavu veka ovde niko nije preneo :lol:

"Ja, kao lider SPS-a, mogu da kažem da mi ne pada na pamet da ikada više u životu učestvujem u izbornoj krađi, zato što nikad se neću dva puta saplitati o isti kamen...

protivudar
Ovde se prenose samo izjave tipa "Ko gubi ima pravo da se ljuti".

Hella
ne znam što bi mu to bio problem. zahvaljujući prošloj krađi je postao ministar, sada bi možda postao kralj i išutirao ono englesko svinjče iz belog dvora.fusnota za fanove i kolekcionare: ovo mi je prvi u životu, autorska prava na kovanicu polaže radikal kosta

jolanda.kirschner

U narednim vremenima (ekonomska kriza, korupcija, rastuci kriminal) samo stranke ekstremne levice i ekstremne desnice mogu ocekivati porast popularnosti (kao i u Grckoj i u Francuskoj).

Prlapan
U narednim vremenima (ekonomska kriza, korupcija, rastuci kriminal) samo stranke ekstremne levice i ekstremne desnice mogu ocekivati porast popularnosti (kao i u Grckoj i u Francuskoj).
Ali mi nismo Grcka i Francuska, a kriza, korupcija i kriminal su odavno tu. A i mi suvise bizarna zemlja (politicki) da bi se jasno isprofilisale stranke ne ekstremnu ili bilo kakvu levicu ili desnicu.

Buck Naked

E, a što je to tako? Što ekstremna vremena prizivaju ekstremna rešenja? U čemu je kvaka?

jolanda.kirschner
Ali mi nismo Grcka i Francuska, a kriza, korupcija i kriminal su odavno tu. A i mi suvise bizarna zemlja (politicki) da bi se jasno isprofilisale stranke ne ekstremnu ili bilo kakvu levicu ili desnicu.
Sta je bila Srpska radikalna stranka pre raspada?
E, a što je to tako? Što ekstremna vremena prizivaju ekstremna rešenja? U čemu je kvaka?
Kvaka je u tome da ljudi cesto smatraju da je besmisleno ziveti u siromastvu, bedi, samo cekajuci kraj zivota. Zato su ekstremna resenja, ratovi dobrodosli, najpre jer se daje novi smisao postojanja (odbrana zemlje od imaginarnih ili stvarnih unutrasnjih ili spoljnih neprijatelja), a i mnogo je lakse kada sve oko tebe tone (sa tobom) nego ako imas osecaj da je neko uspeo, a ti ne. Mislim, tako ja gledam na sve to, ne znaci da je to sasvim tacno.

Buck Naked

Što je najgore, ima smisla. Ili, prosto, nemaš šta (više) da izgubiš.

Edited by Buck Naked

S.L.
Kvaka je u tome da ljudi cesto smatraju da je besmisleno ziveti u siromastvu, bedi, samo cekajuci kraj zivota. Zato su ekstremna resenja, ratovi dobrodosli, najpre jer se daje novi smisao postojanja (odbrana zemlje od imaginarnih ili stvarnih unutrasnjih ili spoljnih neprijatelja), a i mnogo je lakse kada sve oko tebe tone (sa tobom) nego ako imas osecaj da je neko uspeo, a ti ne. Mislim, tako ja gledam na sve to, ne znaci da je to sasvim tacno.
Kad je narodu teško ne dešava se rat, već pobuna.Pobuna je protiv vlasti, rat protiv spoljnje opasnosti.Velika razlika.Inače, dačić je danas imao prilog u "Šta radite, Bre". Izjavio čovek da 5 oktobar ništa dobro nije doneo.