Jump to content
Boycie

EURO 2012

Recommended Posts

nemoderisani
Kako god gledali, bolje im se kotira reprezentacija nego naša, a to je bila priča, u kom je ko razredu. Ako gledamo po tradiciji, bolji su od nas u posljednjih 20 godina. Ako gledamo trenutno, bolji su od nas, jer Hrvati trenutno imaju 4 boda na EP, a mi nemamo. A to što mi u nekom mjerenju kilaže pozicija po poziciju možda imamo malčice skuplje igrače po Transfermarktu, to se može okačiti zna se gdje. Njihovog trenutno trećeg napadača (Eduarda, a da je Olić zdrav bio bi 4.) koji grije klupaču po Ukrajini mi možemo da sanjamo, čak nemamo ni onakve kakve Bilić nije poveo, tipa Klasnić (ili Petrić). Lekić je nešto tipa Kalinić, 7. centarfor Hr. reprezentacije.P. S. Ugled se ne računa, tu nismo ni u tri kategorije jedni pored drugih. Njih se ljudi boje a nas zovu kad nekoj repki padne samopouzdanje.
Pazi, ti sve lepo napišeš i onda:
Пази ти све лепо испишеш и онда:и опет у круг...
I opet u krug.A da su bolji - bolji su jer imaju bolje rezultate.

Filipenko
dakle razlika je u tome sto imaju bolji vezni red i napad? da, bas mala razlika :D btw, podsetio bih te sta si pisao o modricu :Pinace, hrvati su igrali cetvrtfinale evropskog prvenstva i nesrecno izgubili, plus su igrali odlican fudbal. to je nedostizan san za nasu reprezentaciju.
Pa nije to nenadoknadiv minus u ligaškom takmičenju kakve su kvalifikacije. Ako naša odbrana ukoči njihov napad, možemo bez problema da igramo dve nerešene, i šta ćemo onda, da izvlačimo zaključke da smo tu negde, isti? (A nismo) O Modriću sve što sam napisao i dalje stojim iza toga. Međutim, naravno da je bolji od naših megatalenata Đuričića, Ljajića, Jankovića i Raće Petrovića. Jedno je ozbiljan fudbal, drugo smo mi.

Budja
Poenta je da se moj post shvatio suviše bukvalno, ja sam samo ukazao na činjenicu da bi tom čistom logikom (za koju uopšte ne mislim da ima veze sa realnim životom i fudbalom, dosta toga se ne dešava po logičkim zakonima) mi prošli kao bos po trnju, tj. htio sam da ukažem na činjenicu koliko smo se zapravo mi izblamirali u tim kvalifikacijama kad jedna Irska izgleda kao zalutala na prvenstvo a ponizila je drugoplasiranu ekipu iz naše grupe u baražu. Naravno da mi nismo toliki paćenici, mi da smo na EP (kojim slučajem) mi bismo bili tu negdje između trećeg i četvrtog šešira (ešalona) i u zavisnosti od toga koga bismo povukli možda bi se i mogli nadati nekom rezultatu (tipa u ovoj grupi sa Poljacima, Česima, Grcima i Rusima, da smo mi umjesto Čeha ili Grka možda bi, uz dosta poklapanja zvijezda mogli razmišljati o nekom prolasku). Očigledno da je reagovanje na prvu na moj post i isuviše bukvalno shvatanje odvelo ovu raspravu u pogrešnom smjeru.@VasićZnam za Kolumbiju da je svojevremeno jedan simpatičan brko podržao napad na Vrhovni sud i da je u tom istom sudu bez posla i glave ostalo dosta sudija u tom napadu, tako da mi ta država nije nešto sinonim za stabilnu državu. I da je argentinski finansijski kolaps ušao u istoriju ekonomije, pa eto opet stalno su na velikim takmičenjima. Većina južnoameričkih (pa i srednjeameričkih, pogotovo Meksiko, koji je imao i ekonomski kolaps a da ne pričamo o nestabilnosti, i to u vremenima kad su igrali najbolji fudbal) država su daleko od političke stabilnosti (barem ako uzmemo recimo broj pučeva i prevrata, po tome su rekorderi) pa opet dobro igraju na velikim takmičenjima. Da ne pričamo o Senegalima, Togoima, itd. Uglavnom, ja ti kažem da ti ne valja argument u globalu, a ti se uhvatiš za moj jedan primjer i time pokušavaš da me diskredituješ u kompletu (mislim, znam i ja za tu šopenhauerovsku foru u raspravama, ali nešto nisam ljubitelj korištenja iste, nekako mi ukazuje na sitničarenje). Elem, možda je moj primjer i loš, ali tebi argument (ovaj o uticaju ekonomije/politike/broja stanovnika) en general nije dobar.
Bas se blamiras.Po kom parametru je Kolumbija fudbalski uspesnija od Srbije a sa svojih 46 miliona stanovnika i $7,000 GDP per capita?Argentina je imala ekonomski kolaps ali nije u pitanju siromasna zemlja. Cek' da vidimo:GDP per capitaArgentina $10,944Srbija $6,080 (bez Kosova) Izvor: Wikisa stanovnistvom od 41 miliona.

Dimitrije
Bas se blamiras.Po kom parametru je Kolumbija fudbalski uspesnija od Srbije a sa svojih 46 miliona stanovnika i $7,000 GDP per capita?Argentina je imala ekonomski kolaps ali nije u pitanju siromasna zemlja. Cek' da vidimo:GDP per capitaArgentina $10,944Srbija $6,080 (bez Kosova) Izvor: Wikisa stanovnistvom od 41 miliona.
Kolumbija je 2001. osvojila juznoamericki kontinentalni kup (Kopa Amerika), jos jednom je bila finalista, i 5 puta polufinalista (3 puta trece mesto).

James Marshall
Pa što ne kažeš, da se titule dodjeljuju po GDP po glavi stanovnika, ne znam šta onda koji moj se igraju ta prvenstva uopšte. Samo sam htio da pokažem da ti politički/socijalni/ekonomski uslovi itd. nemaju veze sa snagom fudbalskih reprezentacija. Top 15 zemalja po GDP per capita nikad nisu ni prismrdile osvajanju Svjetskog prvenstva (sem Holandije, koja je dolazila do finala). Glupa je (pret)postavka da je socijalna/ekonomska/politička/astrološka stabilnost ključna za uspjeh na fudbalskim terenima. Ja sam samo htio da osporim tu pretpostavku, iako sam mislio da to i ne treba dokazivati.

dillinger

Milojko Pantić razrešava naše dileme i kudi kolege zbog pojačane Hrvatofobijehttp://www.telegraf.rs/sport/255296-kolumna-milojko-pantic-hrvatska-je-za-srbiju-fudbalska-velesilaMalo se samo zabrojao glede hrvatskih učešća na Euru

Edited by dillinger

Filipenko

Obzirom da je Milojko deklarisani fan Draže Mihailovića za čiju se rehabilitaciju zalaže, a samim tim i za rehabilitaciju ustaša i nacista kojima je tom prilikom takođe suđeno pred tim istim sudom (general Ler, ceo njegov štab, ustaški čelnici, upravnici logora, krvnici i masovne ubice), nimalo me ne iznenađuje favorizovanje zapadnih suseda i divljenje prema njihovom, kako kaže, nacionalnom naboju.

Milogled Bluff
Mrzim sebe što ovo moram da kažem, ali mi i Hrvati nismo ista liga. Iako sam ubijeđen da ćemo ih ostaviti bez SP-a u ovim kvalifikacijama (makar se ni mi ne plasirali, njih ćemo koštati sto posto), mi i oni možemo u tu drugu ligu zajedno samo ako se ta II liga postavi izuzetno široko. I opet onda oni bi bili neki Birmingem, a mi Peterboro. Ljudi su se od 9 prvenstava plasirali na 7, mi od 8 na 4. Imaju skalpove gotovo svih jačih ekipa u takmičarskim utakmicama, treće mjesto na WC, a mi imamo pobjedu protiv Njemačke i protiv svih ostalih "velikih" ekipa u najboljem slučaju imamo remije. Ovo je jedna od činjenica koja mi ubjedljivo najviše ide na nerve, ali moram zarad istine da kažem da bih ja volio da naši imaju rezultate kao kockasti (mada uglavnom igraju odvratno, rijetko kad uživam u njihovim utakmicama)
Kako god gledali, bolje im se kotira reprezentacija nego naša, a to je bila priča, u kom je ko razredu. Ako gledamo po tradiciji, bolji su od nas u posljednjih 20 godina. Ako gledamo trenutno, bolji su od nas, jer Hrvati trenutno imaju 4 boda na EP, a mi nemamo. A to što mi u nekom mjerenju kilaže pozicija po poziciju možda imamo malčice skuplje igrače po Transfermarktu, to se može okačiti zna se gdje. Njihovog trenutno trećeg napadača (Eduarda, a da je Olić zdrav bio bi 4.) koji grije klupaču po Ukrajini mi možemo da sanjamo, čak nemamo ni onakve kakve Bilić nije poveo, tipa Klasnić (ili Petrić). Lekić je nešto tipa Kalinić, 7. centarfor Hr. reprezentacije.P. S. Ugled se ne računa, tu nismo ni u tri kategorije jedni pored drugih. Njih se ljudi boje a nas zovu kad nekoj repki padne samopouzdanje.
+ svePre neki dan pricam sa dva drugara o kvalitetu i izgledima nase repstacije, konkretno o odnosu nas i Hrvata. I jedan kaze: "Nisu oni nista jaci od nas, mozda imaju bolju sredinu i napad, ali zato mi u odbrani imamo jednog Kolarova, koji je najbolji levi bek na svetu." Tim recima, ni manje ni vise.Mislim da navedeni citat na najbolji nacin sumira nasu nerealnost, megalomaniju, kompleks vise vrednosti i potpuno neosnovan osecaj sopstvene velicine. Dok se te osobine ne iskorene, bicemo topovska hrana svakoj ozbiljnoj ekipi u svakoj bitnoj utakmici i kroz 20 godina sa ponosom cemo prepricavati pobedu nad Nemackom sa igracem vise, dok ce nam nekako promicati cinjenica da smo mi na tom turniru ispali u grupi, a Nemci odbranili trece mesto na svetu.

Kayser
"Nisu oni nista jaci od nas, mozda imaju bolju sredinu i napad, ali zato mi u odbrani imamo jednog Kolarova, koji je najbolji levi bek na svetu svih vremena."

Otto Katz
Čitam izveštaje i komentare naših fudbalskih novinara, slušam tv reportere sa Evropskog fudbalskog prvenstva i ne mogu da shvatim ko je tim ljudima i zašto, usadio toliku mržnju prema svemu što nosi prefiks hrvatski.
Sumnjam na Filipenka.

Filipenko

Stvarno, ko li je usadio nacionalistima mržnju prema Hrvatima? :unsure: Možda Milojko treba da se pogleda u ogledalo da bi otkrio odgovor na to pitanje.

gervasius twinkleminkleson

Izvinjavam se na off topicu, ali ko su po vama najbolji igraci grupne faze?

Moća

Nije...