Jump to content
IGNORED

Papiri za zivot u Dubaiju


brite

Recommended Posts

  • 4 months later...

Будући да ми је ова тема јако пуно помогла, желео бих да допринесем истој и да се посебно захвалим "Брите-у" на информацијама.Ево више од годину дана касније, радим исту ствар овере докумената. Додуше, мени је потребна овера само дипломе и то за државу Катар, али је иста процедура. Иначе, у праву је за ова интернационална документа (Типа извод венчаних и сл.), то може уредно у општини да се извади у међународном формату, па се тако заобиђе трошак превода.Пре свега, копирам вам овде мејл од министарства спољних послова у коме су ми објаснили шта да радим. Иако сам чекао пар дана, на моје пријатно изненађење, добио сам леп одговор."Да би документ издат у Републици Србији могао да се употреби у Катару, потребно је да буде легализован на прописан начин.С обзиром да Катар није потписница Хашке конвенције о укидању потребе легализације страних јавних исправа, спроводи се поступак тзв. пуне легализације.То подразумева да документ (у Вашем случају диплома) буде најпре оверен у суду на чијем је подручју седиште установе која је издала диплому (у Београду је то Први основни суд, Устаничка бр. 14), затим у Министарству правде Републике Србије (Немањина 22), потом у Министарству спољних послова Републике Србије и, на крају, у Амбасади Катара.С обзиром да Катар нема амбасаду у Републици Србији, документе издате од органа у Србији легализује Амбасада Катара у Букурешту (Тел. +4021/2304-741).Овера исправа врши се у овом министарству сваког радног дана од 09 до 13 часова, без заказивања. Републичка административна такса износи 650 динара по овери, а може се платити у пословници Поште која се налази у згради Министарства (Кнеза Милоша 26).Документе на легализацију може предати и друго лице, односно није потребно Ваше лично присуство. Препоручујемо да се код Амбасаде Катара у Букурешту информишете да ли диплому можете послати поштом."Иначе, пошто смо земља веселе инфлације, овера у првом суду (Устаничка, а тамо морате искључиво да идете иначе) кошта 2560дин., затим овера у мин. правде кошта 1300дин., мин. спољ. послова 650дин. као што пише, на то додајте око 1000 за превод + слање поштом у Букурешт, изађе то подоста. Ето, толико од мене, верујем да ће помоћи некоме као што је мени требало, па поделите искуства. Када бисмо сви поделила сва искуства, много би нам било лакше.Поздрав!

Hvala hvala hvala hvala hvala!!!! Vec danima pokusavam da skontam sta tacno treba da uradim jer overavam diplomu za Katar i naidjem na ovo, hvala! :)

Interesuje me da li svi ti pecati idu na original diplomu a ne na overenu fotokopiju? Da li to znaci da ce poledjina moje diplome da izgleda kao moj pasos? :)

Da li se i u Ministarstvo Pravde ide bez zakazivanja i da li je moguce da zavrse posao istog dana, jer cu ja morati da doputujem do Bg-a?

 

Meni je receno, s obzirom da ne postoji Katarska ambasada u Srbiji, da se ovo sve moze obaviti preko bilo koje ambasade iz GCC, sto bi ovde bila Kuvajtska. Koliko sam ja razumela, kada se odradi overavanje u gorenavedenim institucijama, dokumenti se salju u srpsku ambasadu u Kuvajt i onda se konacno overava u Ministarstvu Spoljnih poslova u Kataru.

 

Hvala jos jednom!

Link to comment
  • 1 month later...

Hvala hvala hvala hvala hvala!!!! Vec danima pokusavam da skontam sta tacno treba da uradim jer overavam diplomu za Katar i naidjem na ovo, hvala! :)

Interesuje me da li svi ti pecati idu na original diplomu a ne na overenu fotokopiju? Da li to znaci da ce poledjina moje diplome da izgleda kao moj pasos? :)

Da li se i u Ministarstvo Pravde ide bez zakazivanja i da li je moguce da zavrse posao istog dana, jer cu ja morati da doputujem do Bg-a?

 

Meni je receno, s obzirom da ne postoji Katarska ambasada u Srbiji, da se ovo sve moze obaviti preko bilo koje ambasade iz GCC, sto bi ovde bila Kuvajtska. Koliko sam ja razumela, kada se odradi overavanje u gorenavedenim institucijama, dokumenti se salju u srpsku ambasadu u Kuvajt i onda se konacno overava u Ministarstvu Spoljnih poslova u Kataru.

 

Hvala jos jednom!

1. Pecati idu na original

2. Bez zakazivanja. Verovatno je moguce za dan, u mom slucaju je bilo 2 dana cekanja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...