Jump to content
IGNORED

Blog o bašti, plus permakultura


Recommended Posts

3 minutes ago, mustang said:

Svaka cast! 

Ja ne mogu kaktus da odrzim u zivotu a kamoli nesto neznije

e nemoj sad da ti slikam sobne biljke :lolol:
nekakav bršljen je dugo odolevao, pre neki dan ga pohvalili i osušio se za par dana posle. sve pocrkalo, ostali smo na jednom fikusu koji se ovih dana bori s nečim pa mu je par listova požutelo, i dve neke biljke prema kojima nemamo neke emocije al one đikljaju u inat samo tako.

večeras ako ne zaspimo rano pravimo plan za cveće i ostalo rastinje. želja nam je da napravimo neki divlji jungle kutak.

Link to comment

Super, super. Samo napred, slike da nam pokazete

 

Moj drugi problem, posle neodgovornosti da zalivam, jeste sto ja nemam nikakav osecaj prema biljkama koje ne cvetaju nego su samo zelene.

Al cvece volim bas mnogo mnogo. 

Ako znate za neko lepo cvece, visoko, da moze da zivi u kuci, po mogustvu pri ulazu gde nema bogzna kakve svetlosti, javi te mi. 

Link to comment

Presadili pomidoru i kukumar, lukac solidan, rotkvice nikle, spanać i blitva so and so, ostalo kilavo i slabo.

Iz malča niklo žito, trebilo se juče dugo :lolol:

FB_IMG_1619903758061.jpg.4d339fe7db58f85e03ba8cc284cd4a51.jpgFB_IMG_1619903761808.thumb.jpg.693fc05d3d75cf4618eac594501e3140.jpgFB_IMG_1619903783000.thumb.jpg.728993c3aa515ed6e8d87c5cb251518d.jpgFB_IMG_1619903775527.jpg.c05eb379b64f8b2578ad2bfa7c1197d6.jpgFB_IMG_1619903771270.jpg.7015a7d70b2aaaaa664bc89ebb9724de.jpg

Link to comment
12 minutes ago, Skyhighatrist said:

To ti je slama, a treba ti seno, ne?

Guglanje reče slama. Al bez mnogo zrna ko u ovoj koju sam našao. 

Nema veze, pravićemo brašno kad požnjemo pšenicu :lolol:

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Skyhighatrist said:

Vidi ortaći šo su napravili staklenik, Dowding style

 

PMBsA2e.png

Fantazija. Dowding ima i neko grejanje za rasad sa stajnjakom :D

Ako budem slično pravio jednog dana napraviću dva - jedan za bilje a drugi sa šankom za hladne dane.

Zasadili maline danas, komša nam dao desetak sadnica. Kasnije sam se zajebavao kako smo zasadili obične štapove za koje je budalama rekao da su maline :lolol:

 

 

 

Link to comment

Tip i riba , ona sva smišlja i delom izvodi :lolol:

Kupili za smešne pare plac sa tri objekta na obali jezera, čuku od Beograda, pola do Pančeva odakle je ona.

 

Classic Film Hello GIF by FilmStruck

Edited by Skyhighatrist
  • +1 1
Link to comment
Vidi ortaći šo su napravili staklenik, Dowding style
 
PMBsA2e.png
To je tek početak, te stvari se nikad ne završe uvek ima nešto...
Ali u tome je draž..

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 2 weeks later...

trebao sam ja kamere da instaliram u bašču da pratim sve sa terena.
posle 10 dana žena obišla bilje i sve je manje više ok. luk izgleda super, rotkvice, spanać i blitva fino napreduju, ostalo je sve u bebećem stanju. Mrkva u kanti preživela transplantaciju i ide polako, dok je mrkva u bašči tek nikla. Cveklu nisam skontao na fotkama, ne znam ni da li je nikla.
A od "većeg bilja" paradajz iz semena nije ižđikljao kako sam očekivao, kupljene sadnice deluju ok, danas ih je cura moja pođubrila pa ćemo da vidimo šta kažu. Krastavac nam je zamalo poginuo još pre deset dana otprilike, listovi se sasušili, onako baš nepovratno a ne liče na redovne bolesti koje sam guglao tako da smo ih otkinuli u nadi da nije cela biljka zaražena ili šta već i kao da su se oporavili sudeći po današnjem izveštaju, nadam se da će se egzaltirano početi penjati uz mrežu. mrzi me da smanjujem fotke pa ovaj izveštaj nek prođe bez njih.
krtice su mnogo kopale oko jednog krevetića :) 

na terasi tikvice vrište za presađivanjem, korijander me iznenadio, biće falafela uskoro :)

trava koju smo posejali i dugo čekali da nikne sada obećava. curi je niklo neko cveće, biće zanimljivo i to pratiti a nabavio sam joj i dosta različitog semena ali verovatno će ih sejati sledeće sezone ako se ovakav životni tempo nastavi. uglavnom, oboje smo se sad naložili na cveće :D
pitao sam juče svastiku da nam pomogne, dobio sam odgovor: ne znam i ne interesuje me :lolol: fair enough :D
jagode ne stigoh ove godine :(

 

kad se vratim doma bacam se u akciju.
 

  • +1 3
Link to comment
  • 4 weeks later...

20210606_203755.jpg.9ea1ed52e85e67483b06237a2cd48c39.jpg20210606_204306.jpg.526bac320ad2b267371f84ca82114dcb.jpg

 

Rotkvičica rod rodila, nabrali rotkvica, mluka, zelene salate, blitve i brdo rukole.

Vaši napale nešto blitve i spanaća, cveklica napreduje, pomidoru vezali, krastavac se popravlja, ostalo neloše.

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...