Jump to content
IGNORED

Blog o bašti, plus permakultura


Recommended Posts

Keleraba nam se nešto zanela i evo rezultata :D Ispod lišća je i tzv plod al je malo odrveneo pa sam morala sekirom da ga otfikarim :lolol:Juče je bašta manje više raščišćena sem par leja peršuna i šargarepe kojima ni mraz sa planine ne može ništa.No, rani mraz je pobrao sav čeri koji nije stigao da sazri na Tari a bilo ga je na kilograme . Kako nikoga u dane mraza nije bilo da pobere ni zelene komade, ove godine neće biti kiselo ljutog u zimnici. Generalno bila je ovo rodna godima i uspešan baštovanluk moje majke kome sam ja pridonela idejama i zalivanjem u sušnim danima -_- . a i probom da slepo kuče oteram ultrazvučnim aparatom . Treba li reći da nije radilo poso i da je ipak moralo doći do upotrebe oružja u borbi za svaki koren :(jqaqtn1zhzqx1wb0h7vn.jpg

Link to comment
  • 2 months later...

Je l mogu u Voši da se gaje gerberi i ostalo holandsko cveće u green houses? Ovaj moj pajtos mi tek juče rekao da mu ćale jedan od najvećih holandskih izvoznika gerbera, pa sam mislila da napravimo podružnicu za uzgajanje u Srbiji i da se odatle izvozi u Italiju, Grčku i dr bliže zemlje.

Link to comment

Kakva bre cvećarska mafija? Do sada koji god sam projekat smislila i iznela, uvek se našao neko da me likvidira. Za sada imam tri projekta zbog kojih bi me samo Čović likvidirao. Moraću paravojsku da organizujem.

Link to comment
Kakva bre cvećarska mafija?Do sada koji god sam projekat smislila i iznela, uvek se našao neko da me likvidira. Za sada imam tri projekta zbog kojih bi me samo Čović likvidirao. Moraću paravojsku da organizujem.
Na sve na čemu se u Srbiji može zaraditi uvozom ili domaćom proizvodnjom ali gde već postoji razgranata operacija uvoza i distribucije, slobodno zaboravi. It's that simple.
Link to comment
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Dragi moji baštovani i baštovanke, radi li neko nešto?  :D 

 

Moe dvorište ima neka 2 ara (ari?) od čega zemlja predviđena za setvu zauzima nekih 1,5mX0,5m. Sramotno, znam, ali teško se postiže. Imamo travnjake, cveće, voće i paradajz koji sadimo uz ograde. Dok je deda bio živ, on je najviše radio u bašti i imali smo skoro pa malu njivu, iako nije svo povrće baš ni tako dobro uspevalo. Dede nema nekoliko godina, a nema ni njegove bašte duže vreme...Meni je lepa i moja nova bašta, počinjem sve više da je volim, valjda to ide sa ulaganjem sebe. Znam da bi moje babe i dede voleli da u njoj ima i povrća, ali polako, ko zna...Ako mi krene ova danas posejana blitva (nisam ja birala) posuta ekološkim humusom, možda se i ohrabrim pa kultivatorom uklonimo deo trave i napravimo još zemlje za obradu. Će vidimo, seme je bačeno. 

 

 

Link to comment

Dragi moji baštovani i baštovanke, radi li neko nešto?  :D

 

Moe dvorište ima nekih 8 ari od čega zemlja predviđena za setvu zauzima nekih 1,5mX0,5m. Sramotno, znam, ali teško se postiže. Imamo travnjake, cveće, voće i paradajz koji sadimo uz ograde. Dok je deda bio živ, on je najviše radio u bašti i imali smo skoro pa malu njivu, iako nije svo povrće baš ni tako dobro uspevalo. Dede nema nekoliko godina, a nema ni njegove bašte duže vreme...Meni je lepa i moja nova bašta, počinjem sve više da je volim, valjda to ide sa ulaganjem sebe. Znam da bi moje babe i dede voleli da u njoj ima i povrća, ali polako, ko zna...Ako mi krene ova danas posejana blitva (nisam ja birala) posuta ekološkim humusom, možda se i ohrabrim pa kultivatorom uklonimo deo trave i napravimo još zemlje za obradu. Će vidimo, seme je bačeno. 

edit: površina dvorišta  :lolol: . valjda sam sad potrefila

Edited by batticuore
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...