Jump to content
IGNORED

Prosecna potrosnja


fonTelefon

Recommended Posts

Prosecna potrosnja mesa u Srbiji je medju najmanjim u Jevropi. 36kg po glavi. Danas sam pojeo pljesku u Nisu i potrosio time pola od mojih 100g dnevno. Sve kad saberem ja ne dobacim ni do tih 700 grama sa sve budjavim pastetama i susenim mesom. Majin Index i slicno ne konzumiram. Tinejdzeri u razvoju naravno jedu vise. Koliko vi trosite zaista po Jevropama? Koliko vina i piva popijete?

Link to comment

Niška pljeska 50g? Jes' ti siguran?Inače, i ja sumnjam u ove podatke - 'ajde što i sam vidim, ali ne znam koliko mi je stranaca reklo da nismo normalni koliko mesa jedemo.

Link to comment

Pljeske su 150+g Pa, ja pojedem sigurno u proseku 300g mesa dnevno (jedno belo meso, dve krmenadlice, parče govedine ili 2 pastrmke (mada je to jače) EDIT: naravno ne u jednom sitingu, nego po danu ili/ili :D ), dva dana su bez mesa, znači 52*5*300 to mu dođe grubo oko 78, ok je. Mogu da zamislim obrnutu situaciju, da neko jede meso dva puta nedeljno. Meso je skupo. Imam tu sreću da živim u jednom od najrazvijenijih i najbogatijih delova naše zemlje gde je standard u odnosu na ostatak države ipak veći. Da, mislim da je taj podatak o 36kg mesa u proseku po glavi za državu tačan.Pivo. Hm. Litra mesečno.Vino. Oko litra nedeljno, možda malo više.Svakoga dana u proseku oko 250ml jogurta, 100g sira, 500g voća i nešto manje povrća. Oko 3 litre vode. I još litar kafe. Možda oko 200ml soka.I'm a happy man.

Edited by Vapad
Link to comment
Niška pljeska 50g? Jes' ti siguran?Inače, i ja sumnjam u ove podatke - 'ajde što i sam vidim, ali ne znam koliko mi je stranaca reklo da nismo normalni koliko mesa jedemo.
Pa oni koji imaju para jedu znatno više nego Evropljani koje ja poznajem. Ali moj rođak sa jednim prihodom od penzije od nepunih 20 000 din mesečno za celu porodicu, se prilično skromno hrani, tj cela njegova porodica. Moguće da u statistiku ne ulazi neki deo potrošnje, npr kad se prase kupi od seljaka (ne znam da li samo supermarketi ulaze u statistiku), ali svejedno, ja znam dosta porodica koje baš štede na hrani i to, što je interesantno, van BGa. Pre jedno 10 god situacija nije bila takva tj moj je utisak bio da se kod nas u provinciji jelo bolje nego u BGu, jer su svi imali roditelje na selu i gajila se neka stoka, ali sad je sve to zamrlo kod svih koje poznajem i u mojoj porodici i među rođacima.Što se mene tiče danas pojela max 50g mesa, ali ne bih znala da izračunam baš koliko godišnje pojedem, jer nekad prođu dani na jednom pakovanju od 150g šunke, a nekad kad napravim nešto u rerni pojedem i pola kila za dva dana... Nemam ovakav ritam kao Vapad. Edited by Evi_
Link to comment
Pljeske su 150+g Pa, ja pojedem sigurno u proseku 300g mesa dnevno (jedno belo meso, dve krmenadlice, parče govedine ili 2 pastrmke (mada je to jače) EDIT: naravno ne u jednom sitingu, nego po danu ili/ili :D ), dva dana su bez mesa, znači 52*5*300 to mu dođe grubo oko 78, ok je. Mogu da zamislim obrnutu situaciju, da neko jede meso dva puta nedeljno. Meso je skupo. Imam tu sreću da živim u jednom od najrazvijenijih i najbogatijih delova naše zemlje gde je standard u odnosu na ostatak države ipak veći. Da, mislim da je taj podatak o 36kg mesa u proseku po glavi za državu tačan.Pivo. Hm. Litra mesečno.Vino. Oko litra nedeljno, možda malo više.Svakoga dana u proseku oko 250ml jogurta, 100g sira, 500g voća i nešto manje povrća. Oko 3 litre vode. I još litar kafe. Možda oko 200ml soka.I'm a happy man.
Moje dominantno je junetina al utihnu nekad i gude. Ti sa dva dana posta ubijas najjaci evropski prosek a virsle i kobaje si sakrio samo da znas. Tako cuti i pevaj dok te drzi metabolizam. Pitao sam se kako im nije jos jaci problem sa tezinom sa tolikim unosom mesa. Mada opet oni najkrupniji Ameri nisu od stejkova vec od corn starch-a i hidrogenisanog ulja. Kad kupim 0.7 traje mi sedam dana. Pivo plastikaner sedmicno u letnjoj sezoni ovako pivo dva sedmicno u kafani. U onoj pljeski danas ako je bilo vise od 50g mesa to ko i ovi pazarski cevapi po bgd.
Link to comment

Jaaako slabo jedem poluproizvode, možda oko 100-200g suvog vrata mesečno i dve viršle te nešto sitno kobasice na pizzu kada jedem (najviše 1 mesečno), ništa više, ne jedem ni paštetu, ni pljeskavice i sve to. Doručak i večera su bez mesa. Meso ne goji, kako su meni rekli :)

Edited by Vapad
Link to comment
  • 2 weeks later...

Koji evropljani? Jedini narod da sam ja video da jede meso vise od srba su buri. Mada treba uzeti u obzir da ima puno ljudi koji ne mogu sebi da priuste.Hmm... rucak obavezno jedem meso, dorucak ponekad, vecera corba sa mesom. Bem li ga, ovo sto ja jedem ima kostiju a i ne gadim se preradjevina. Rekao bih 200-250gr cistog mesa dnevno. Jedem svaki dan, osim kad uzmem ribu a i to neki zovu meso :P Jedno vreme dok sam pokusavao da smrsam jeo sam samo bareno meso. Tad sam slistavao 400-500gr teletine dnevno.

Link to comment

Ne jedem mnogo mesa, ali razbijam se od sira - meni je to kao hleb, dakle klopa bez sira je nešto izuzetno retko, salate ubijam, pivo izuzetno retko, a volem voćne rakije i vino (crveno)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...