Jump to content
IGNORED

Pečenje


Corkscrew

Recommended Posts

...NK, majko mila...meni od proletos drvi ekipa kako se prezderava tamo svako malo....ja overio pre jedno dve nedelje prvi put i od tada sam sanjao jagnje jedno tri puta...
sta je nk i gde je isti?
Link to comment
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    26

  • banatjanin

    6

  • Barti66

    6

  • magnolia

    5

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

mesara "minjon" na altinijebeno najbolje prasece pecenje u univerzumu, u bilo kojoj nuvo ris kafani bi je prodavali kao sporo peceno praseres kozica ali se topi u ustima, par milimetara masnog ispod nje i onda socno, mekano, lepo ispeceno meso ispod. fuckin hell, sad vidim neku korist od toga sto mi je riknula klima u kolima i sto sam se pogubio na altini trazeci majstora.

Link to comment
  • 10 months later...

plaćam danak neiskustvu.po drugi put u životu sam se zahebo i seo u Romanijski raj, na Romaniji , jel, a vraćajući se iz Dalmacije. svi nešto hvale tu romanijsku jagnjetinu, međutim ja ne znam gde da stanem. na ovom mestu najviše automobila, pa reko ajde i ja. međutim, jezivo, ali jezivo je prljavo, smrdi, jagnjeća čorba obična splačina za Zlatnom mešavinom iz kese, jagnjetina neslana, žilava i jadno podgrejana, salata nejestiva, a trešti radio Turbo Krajina iz produvanih zvučnika.i sve to može, da je jagnjetina dobra, a nije. još je na ovalu na kom je trebalo da bude (i plaćeno je) kilo, zakinuto dobrih 300 gr.dakle, gde na Romaniji?

Link to comment
  • 4 weeks later...

Sad videh ovo pitanje. Ja ne jedem na Romaniji nikada pošto sam se proveo isto kao ti. Isto mi je i Sokolac sranje. Kako se iz pravca Beograda priblizavas Sarajevu sve je dzukačkije pečenje, jagnjetina uglavnom nedovoljno pečena, puna vode, žilava. Po meni, najbolje se prolazi odmah na izlasku iz Vlasenice na lakat krivini desno, ne može da se promaši, mala drvena baraka sa ražnjem i roštiljem, kao i otprilike kilometar dva dalje od toga, isto sa desne strane ka Sarajevu, nešto veći parking na kome ume da se zalomi i poneki autobus. Generalno svuda je pravilo da treba doći što ranije u vreme ručka, već posle 4 popodne šanse se smanjuju jer je promet manji i onda niko neće da reskira da mu ostane meso za sutra.

Edited by gazza1
Link to comment
  • 7 months later...

dragovic, kod mladenovca. prva pecenjara kada od mladenovca krenes ka autoputu, s desne strane, pre krivine.danas im je prase bilo vrhunsko. nikada do sada nisam jeo ovde pecenje koje nije bilo u nuzdi, znaci prosecno u najboljem slucaju ali danas su nadmasili sebe - prase nije bilo masno, tacnije se potkozni sloj lepo istopio pa je kozica bila hrskava i res. red paufleka, red plecke - savrsen izbor.99 din kg. imali i domace pihtije za poneti, 200din kg, jestive, korektne, nista narocito. i dobar domaci hleb.jagnjetina im za qrac ne valja jer je nikad ne ispeku dobro, a i nemaju narocito dobre jagnjice. danas je bila poluziva, zaobisao sam je u sirokom luku. ali prase, sazuv.

Edited by gazza1
Link to comment
  • 6 months later...

Jedno pitanjeKoja je verovatnoća da svratim u javor dzoko recimo oko pola 12, 12 i da ima pecenja? Mislim stignu li da ga ispeku do tad? Takodje me zanima i za period posle 5,6 popodne kakve mogu da budem srece?

Link to comment

tamo koliko znam uvek ima pecenje. moze da ti se desi da nema mesta u kafani u ovo vreme, ali da nema pecenja, za taj slucaj jos nisam cuo.mogu da ti dam telefon od dzoka pa mu se javi usput i pitaj.

Link to comment

i kad si već kod džoka, overi i pečene paprike na salatu, nećeš se pokajatimeni jedno od boljih prasećih pečenje u bg je u jednom maloj pečenjari ispod bajlonija, mislim da je to ulica đorđa jovanovićaed.romanijom često prolazim ali nikad tamo nisam jela nikakvo pečenjesavetovali me iskusni

Edited by duda
Link to comment
tamo koliko znam uvek ima pecenje. moze da ti se desi da nema mesta u kafani u ovo vreme, ali da nema pecenja, za taj slucaj jos nisam cuo.mogu da ti dam telefon od dzoka pa mu se javi usput i pitaj.
E akad idete iz pravca bg jel ima neko skretanje bas blizu sa auto puta.Mene prijatelj ubedjuje da nesto mora dosta ranije da se iskljucim...
Link to comment
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...