Jump to content
IGNORED

Pečenje


Corkscrew

Recommended Posts

Gazzo, posle raskrsnice za Munze Ljepo, idući ka Bataji, jel' to sa leve ili desne strane? Gde je bre to uopšte? Aaaaa, mislio si na stari novosadski? Onda je (idući iz Zemuna) nakon ex-policaj punkta, jer je pre istog samo poljo-zadruga 13-maj i još pre toga samački hotel. Osim ako se nešto nije izgradilo u međuvremunu između ciglane i bivše sačekuše, a i onda je na levoj strani. Ej, budi bre određeniji malo... :lol:
neeeeeeeeeenije na starom novosadskom nego na ovom koji vodi ka autoputu, dakle sa po 2 trake. prodje se tempo, pa se prodje raskrsnica za zemun polje i vozis posle toga jos par kilometara. sa desne strane, znaci KA novom sadu. mislim da se nalazi u zadnjem bloku raznoraznih zgrada pre bivse pandurske stanice i posle toga nadvoznjaka preko starog novosadskog puta. ma skoro zaboravis gde si posao.realno je lose markirano, nema table na putu ali se bez greske vidi sa puta nekih 50-tak metara pre same kuce. od puta do kuce ima sigurno 30-tak metara, ispred kuce je parking. obicna zgrada na sprat od cigle, nemalterisana, ima nekakvu zastakljenu (bela PVC stolarija) terasu ispred, i veliku tablu na kojoj pise "NK pecenjara NK". objekat je sasvim bazican, ali ocito ima dobru klijentelu, nas je bas iznenadila solidna poseta u cetvrtak oko 1 popodne, kao i kolicine mesa koje su prisutni (zene included) tamanili.
Link to comment
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    26

  • banatjanin

    6

  • Barti66

    6

  • magnolia

    5

prodje se tempo,
misliš Metro? ne zajebavam, nego mi ništa nije jasno. u svakom slučaju, na putu kojim ja idem kući, jel tako. e sad, jel to preko puta BS "Braća Crnomarković", tamo negde gde pandruti stalno pecaju radarom?
Link to comment
misliš Metro? ne zajebavam, nego mi ništa nije jasno. u svakom slučaju, na putu kojim ja idem kući, jel tako. e sad, jel to preko puta BS "Braća Crnomarković", tamo negde gde pandruti stalno pecaju radarom?
jbte, :isuse: stvarno sam mentol. METRO, da. dobro si definisao, tu negde oko tog crnomarkovica, ili par stotina metara ranije. ma ne moze da se promasi, prvi put kad budes prosao, videces ih.
Link to comment

:D kad mi dođe vreme da idem u večna lovišta, znaću koga da pitam za putokaz. znači, kad ugledam crnomarkovića, mašila sam pečenjaru i mogu da jezdim do novog sada, tamo:a) okrenem i pažljivo osmatram u povratku da opet ne promašim crnomarkovićab) teška srca se odreknem bahanalija u drumskoj mehani i odem kod žaka na elegantan damski ručak, a u povratku i dalje motrim.

Link to comment

jebovasmish, morao sam da sednem u auto i premerim kilometraze (kakav bijedan izgovor da zabodem polutkicu kile :lol:)znaci: tocno 1,35 km od raskrsnice za zemun poljeili: 2.75km od metroado crnomarkovica ima 1,5km - uspeo sam da se zablesavim u magli i promasim, pa sam i to izmerio.ekipa je danas bila vrh: oblizni sljakeri sa gradjevina plus direktori sa svalerkama.inace, mislim da citaju forum i imaju subliminalne, paranormalne kvalitete - uz butkice, chopsice i rebarca, dali su mi ono sto najvise volim: bubrescic u loju (tacnije, lojchnini!)divan objekat, rupa al vrhunska!

Link to comment
  • 8 months later...

posetio pecenjaru dragovic na famoznoj autostradi pecenih jagnjadi na izlasku iz mladenovca ka beogradu.hteo da izbegnem dascaru i onaj hit objekat na krivini prekoputa groblja - ne samo sto sam bio tamo nego imam problem sa beogradskim cenama na avalskom putu.dragovic ima korektnu cenu za pecenje (1200 jagnje) kao i za sve ostalo. koliko znam, nije neki favorit sa kafanskim gostima zato sto puno pecenja proda onima koji kupuju za poneti.anyway, nema razloga da se placa vise na bilo kom drugom mestu na tom potezu. pecenje je vrlo korektno a peku i svoj domaci hleb u plehu koji je jako lep. jedino su lepinje bezveze, ako vam je ceo hleb mnogo onda uzmite projice. e da, preporuka za VRHUNSKU jagnjecu corbicu, jednu od boljih koje sam jeo po srpskim kafanama. puno sitno seckanog povrca, puno mesa, blaga, bez zaprske, bez lazne i nezdrave i neukusne gustine i brasna. u rangu najboljih kucnih jagnjecih corbica.pecenje je standardno dobro. za nijansu ranije skinuto sa raznja nego sto volim ali nema veze, pleckica je bila odlicna. racun za 1 osobu sa namestajem, pola kile pecenja, 2 projice, corbicom i 2 salate je oko 1000 din.

Link to comment
  • 2 weeks later...

tacno za 48 sati od sada cu se obzderavati u starom javoru u mrzenceu (mrzencetu, mrzencima :)), ne mogu da docekamjel neko bio u novoj kafani koja je nekih 500m pre stare s desne strane?

Link to comment
  • 2 weeks later...

haha ko ti kriv kad ne citas forum, ja malo malo pa zapalim s posla na rucak, dorucak, uzinu, marendu,... :isuse: e da, stari javor dzoko mrzenci i dalje prejako rula. overio na odlasku, overicu i u povratku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...