Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

mislim da je to direktno povezano sa temom, a pomalo i sa uzrastom/iskustvima. meni je sira porodica pocela da znaci nesto vise tek nakon smrti nekih blizih clanova. tad me je iz sve snage drmnula svest da je cinjenica da smo voleli iste ljude nesto vrlo bitno. a kad sam dobila dete, pocela sam da pustam pipke i povezujem se sa rodbinom koju sam ranije nastojala da ignorisem. fini ljudi, ali nista nas ne vezuje osim krvi i gena. medjutim, znam da ce njima moj sin, zbog krvi i gena, biti daleko bitniji nego neko drugo dete (osim njihovog), i onda nastojim da mu izgradim tu vrstu zivotne sigurnosno-emocionalne mreze. taj momenat povezivanja sa rodbinom je dosao prirodno, sam od sebe, i nije ogranicen samo na moju rodbinu vec je i muzevljeva ukljucena. i jos uvek ne mogu da mu se nacudim :lol:edit: pozdrav za lanciu

Edited by betty
Link to comment
mislim da je to direktno povezano sa temom, a pomalo i sa uzrastom/iskustvima. meni je sira porodica pocela da znaci nesto vise tek nakon smrti nekih blizih clanova. tad me je iz sve snage drmnula svest da je cinjenica da smo voleli iste ljude nesto vrlo bitno. a kad sam dobila dete, pocela sam da pustam pipke i povezujem se sa rodbinom koju sam ranije nastojala da ignorisem. fini ljudi, ali nista nas ne vezuje osim krvi i gena. medjutim, znam da ce njima moj sin, zbog krvi i gena, biti daleko bitniji nego neko drugo dete (osim njihovog), i onda nastojim da mu izgradim tu vrstu zivotne sigurnosno-emocionalne mreze. taj momenat povezivanja sa rodbinom je dosao prirodno, sam od sebe, i nije ogranicen samo na moju rodbinu vec je i muzevljeva ukljucena. i jos uvek ne mogu da mu se nacudim :lol:edit: pozdrav za lanciu
cudno zvuci da nastojis da ignorises nekoga ko ti ako nista drugo nije ucinio nista lose?
Link to comment
Pa nije baš jednostavno!Sve što si nabrojala i poredila sa roditeljstvom može najpre malo da se proba kao što reče Time Crisis, pa ako ne ide odustaneš. A pre nego što dobiješ dete nemaš predstavu šta te čeka, a kad ga dobiješ, nema odustajanja. U stvari ima, ali ne govorimo o tom slučaju.odgovornost i nesebičnost, nije nego. gde se meri to i koliko toga treba da imaš?
Preduslov za rad u medijima je komunikativnost, preduslov za dobijanje uloge u nekom filmu/pozorisnoj predstavi je da mozes da se dovoljno uzivis u ulogu, preduslov za bavljenje sportom je kondicija. Gde se to meri i koliko toga treba da imas? Slicno je i sa ovim.
možeš da odbaciš, ali svejedno taj nagon postoji. zato sam i pitao zašto? dal je presudan nagon ili racio?
Da li je za tvoju zelju za zivotom zasluzan nagon ili racio?
vise u stilu "razmnozavajte se efikasnije nego sto vas predatori zderu, bolesti satiru i glad mori, inace vas nece biti za par generacija"te koji uspeju da odbace nagon za reprodukcijom, evolucija automatski brise iz genetskog skupa. greska koja se (u identicnom slucaju) nece ponoviti niti dalje siriti.usput, lepo je mastati o tom fascinantnom razumu koji ljudi poseduju, dok ne otvoris oci i pogledas na sta lici svet kojim upravljaju silni ljudi koji ne prate svoje nagone i koji koriste mozak <_<
Cela istorija napretka ljudske vrste, nauke, filosofije, umetnosti je dolazila od suzbijanja najnizih nagona ('jedi, pij, mnozi se i gledaj da prezivis') i koriscenja razuma, odnosno sa razvitkom neokorteksa. A na sta si mislio kada si napisao da otvorim oci? Na ratove, medjusobna istrebljivanja, polne bolesti, nejednakost, siromastvo? Pa ko je za to kriv? Oni sto se vode nagonima ili oni sto se vode razumom?
Link to comment
Što se tiče sretanja askurđela, meni bi bilo ap-so-lut-no svejedno. Nije on pravio decu zbog nekog drugog, nego isključivo zbog sebe, kao i svi drugi. A i ko zna kakav je čovek, možda je bio ubica, silovatelj, lopov, korumpirani žandar. U svakom slučaju se ne bismo ni razumeli zbog kulturoloških razlika. 1000 puta više bih želeo da se upoznam s Dostojevskim, npr.
Totalno si u pravu. Ja uopste ne kapiram nijedan razlog zasto je bitna ta genetska povezanost sa nekim? Ako cemo da idemo tom linijom, onda bi svi jedva cekali da upoznamo mitohondijalnu evu, sta li?
Link to comment
Preduslov za rad u medijima je komunikativnost, preduslov za dobijanje uloge u nekom filmu/pozorisnoj predstavi je da mozes da se dovoljno uzivis u ulogu, preduslov za bavljenje sportom je kondicija. Gde se to meri i koliko toga treba da imas? Slicno je i sa ovim.
da li si nekad čula za: "predvidjen je probni rad" ili test "radnih sposobnosti"dakle, nije slično
Da li je za tvoju zelju za zivotom zasluzan nagon ili racio?
nagonsvaka želja je nagon tj. iracionalna.način kako se ispunjavaju želje može biti racionalan
Link to comment
Totalno si u pravu. Ja uopste ne kapiram nijedan razlog zasto je bitna ta genetska povezanost sa nekim? Ako cemo da idemo tom linijom, onda bi svi jedva cekali da upoznamo mitohondijalnu evu, sta li?
to je ionako nemoguće, jer nije više živa cool.gif
Link to comment
da li si nekad čula za: "predvidjen je probni rad" ili test "radnih sposobnosti"dakle, nije slično
Zar ne treba dvoje ljudi da upoznaju dovoljno jedno drugo da bi znali da li su za ulogu roditelja ili nisu? Zar to nije 'probni rad' ili 'test radnih sposobnosti'?
nagonsvaka želja je nagon tj. iracionalna.način kako se ispunjavaju želje može biti racionalan
Dobro, slazem se. Kakve to ima veze sa temom? Da li bi sada neko mogao tebe da pita zbog cega zivis (ako je u pitanju nagon?) i da te ubedjuje u suprotno?
Link to comment
Zar ne treba dvoje ljudi da upoznaju dovoljno jedno drugo da bi znali da li su za ulogu roditelja ili nisu? Zar to nije 'probni rad' ili 'test radnih sposobnosti'?
Jeste i nije, otprilike kao da u košarci vežbaš šutiranje na koš bez lopte :P
Link to comment
...Dobro, slazem se. Kakve to ima veze sa temom? Da li bi sada neko mogao tebe da pita zbog cega zivis (ako je u pitanju nagon?) i da te ubedjuje u suprotno?
svašta!kako li si dosla do ovog zakljucka?upravo suprotno. zelje, i nagoni nisu nesto po difoltu negativno niti ih treba izbegavati i po svaku cenu potiskivati - da bi ih zamenili "dobrim i svemogucim razumom"samo smo konstatovao da ja tako i to je to. tako je i u drugim aspektima života: želje, nagoni su tu i treba živeti sa njima. ponekad se kose sa razumom, ali to ne mora uopšte biti toliko loše. upravo suprotno - često se dešavaju loše stvari zbog potiskivanja želja razumom (svojim ili tudjim)kakve to ima veze sa temom? pa ima zato što se i u tom slučaju radi o nekakvom miksu nagona i razuma. i mislim da u tom slučaju preovladjuje (iskonska) želja. da nije tako verovatno nas ne bi bilo (ovoliko). mada, pitanje je da li je to dobro ;)
Link to comment

meni je šira porodica uvek bila interesantna, prosto zato što smo sa većinom manje ili više bili u kontaktu dok sam bila dete, neke sam volela više neke manje, a neki su mi i dan danas vrlo bitni u životu, dok neke pitanje da li bih prepoznala na ulici <verovatno ne>a generalno, ako su u pitanju

fini ljudi, ali nista nas ne vezuje osim krvi i gena.
uvek volim da se vidimo ako se ukaže prilikadok ako u su u pitanju nefini ljudi, ili neki koji baš i neće da se druže, i tako još neke stvari <što se može desiti i sa nerođacima>, onda me lepo i fino savršeno zabole za njih bez obzira na gene
Link to comment
usput, lepo je mastati o tom fascinantnom razumu koji ljudi poseduju, dok ne otvoris oci i pogledas na sta lici svet kojim upravljaju silni ljudi koji ne prate svoje nagone i koji koriste mozak <_<
Svet je ovakav kakav je baš zbog trijumfa slepog nagona nad razumom. Kad bi mase malo uključile svoj neokorteks ne bi bilo tako lako upravljati njima, zar ne? A ti kao poznaješ te što upravljaju svetom pa pričaš iz prve ruke, ili samo slediš neke teorije zavere? Edited by Bakemono
Link to comment

ko ima decu shvata koliko je prazan zivot bez njih, tu i lezi odovor.nisam razmisljao praviti decu ili ne. jednostavno sam osetio takvu potrebu u 27-28 godini. to sto sam bio svorc i maltene na ulici mi nije smetalo da realizujem svoj nagon, ali tek nakon sto sam upoznao zenu koju sam zeleo videti kao majku moje dece.

Link to comment
Kad bi mase malo uključile svoj neokorteks ne bi bilo tako lako upravljati njima, zar ne?
Kada mase ukljuce neokorteks prvo sto urade je da kazu da nije bilo leta na Mesec, da je vakcinisanje izum farmaceutske industrije i da za njime zapravo nema potrebe, i da se svi odgovori nalaze u filmu "Zeitgeist". Postedi me Boze razmisljajucih masa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...