Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Koliko su dinosaurusi zasadili šuma? Jeste da su imali male ruke, ali mogli su makar nešto. :fantom:

 

Pa to je budisticka skola misljenja. :)

 

Ali mislim da to nije izbor, odnosno to sto ti pises predstavlja karikiranje izbora. Ako umres nemas ama bas nista. Zato se cak i najnesrecniji ljudi najcesce grcevito hvataju za zivot, a samo retki se odluce na suicid. Ali to ne moze biti argument za bilo sta jer se pravo pitanje sastoji u tome da li treba produzavati ljudsku vrstu (ako ja vas ispravno citam), a ne da li treba kolektivno da se samoubijemo mi koji smo vec rodjeni.

 

Hvataju se i oni grčevito, samo što se prave da su kul i da ih to ne zanima. :)

Link to comment

Hvataju se i oni grčevito, samo što se prave da su kul i da ih to ne zanima. :)

 

Ne razumem, ko oni?

 

Edit: a, mislis na Budiste? Pa naravno, ali nije rec o njima.

Edited by Meazza
Link to comment

Ne razumem, ko oni?

 

Edit: a, mislis na Budiste? Pa naravno, ali nije rec o njima.

 

Ne, mislim na te što se zalažu za prestanak ljudske vrste, a da se poseku na nož trčali bi u hitnu i kuku majko.

Link to comment

Ne, mislim na te što se zalažu za prestanak ljudske vrste, a da se poseku na nož trčali bi u hitnu i kuku majko.

 

O, pa naravno da je to tacno. Ali kazem, ne mozes da poredis to. Oni su vec rodjeni i podlozni su patnji, a njihovi stavovi se odnose na one koji nisu. Onaj ko nije rodjen ne moze ni da umre ni da se povredi, on ne postoji nigde osim kao ideja, potencijal.

Edited by Meazza
Link to comment

Uostalom, cela priča je teško besmisleno šbbkbb naklapanje, možemo i o tome šta je drugo potrebno da se zaustavi propadanje planete, da li treba nešto da se uradi tim povodom i kada.

 

Jeste da su imali male ruke, ali mogli su makar nešto

 

 

Kad se male ruke slože, sve se može :fantom: zato im je tako i išlo, dva dinosaurusa tri partije.

Edited by ljakse
Link to comment

Uostalom, cela priča je teško besmisleno šbbkbb naklapanje, možemo i o tome šta je drugo potrebno da se zaustavi propadanje planete, da li treba nešto da se uradi tim povodom i kada.

 

 

Kad se male ruke slože, sve se može :fantom: zato im je tako i išlo, dva dinosaurusa tri partije.

neka padne što je padu sklono!

Link to comment

Uostalom, cela priča je teško besmisleno šbbkbb naklapanje, možemo i o tome šta je drugo potrebno da se zaustavi propadanje planete, da li treba nešto da se uradi tim povodom i kada.

 

Slazem se da nema smisla brinuti se za planetu na kojoj nema ljudi. Kao sto sam na pocetku napisao, mozda bi ostalom zivom svetu bilo kudikamo bolje, ali nama ne bi, tako da je sto se mene tice ta opcija besmislena.

Link to comment

E a podseti me tema i na onu klasičnu budalaštinu "ljudi su govna, životinje su car", dok zapravo najgore ponašanje čoveka najviše vuče na životinjsku zaostavštinu.

 

Ne znam bas. Samodestruktivnost, ubijanje, mucenje i svako drugo nasilje zbog ideja i ideologije, bilo religijske bilo politicke - to sa ostalim zivotinjama nema nikakve veze.

Link to comment

Ne znam bas. Samodestruktivnost, ubijanje, mucenje i svako drugo nasilje zbog ideja i ideologije, bilo religijske bilo politicke - to sa ostalim zivotinjama nema nikakve veze.

kako znas da dinosaurusi nisu imali ideje i ideologije, politiku i religije? Imali su samodestruktivnost, ubijanje, mucenje i svako drugo nasilje.

Link to comment

Ne znam bas. Samodestruktivnost, ubijanje, mucenje i svako drugo nasilje zbog ideja i ideologije, bilo religijske bilo politicke - to sa ostalim zivotinjama nema nikakve veze.

 

Životinje takođe nisu u dilemi da li treba da postoje

Link to comment

kako znas da dinosaurusi nisu imali ideje i ideologije, politiku i religije? Imali su samodestruktivnost, ubijanje, mucenje i svako drugo nasilje.

 

Ne znam, hajde da pricamo o tigrovima, dinosauruse nikad nisam video.

Link to comment

Ne znam bas. Samodestruktivnost, ubijanje, mucenje i svako drugo nasilje zbog ideja i ideologije, bilo religijske bilo politicke - to sa ostalim zivotinjama nema nikakve veze.

 

Kako ne? Nedostatak empatije, zaklaću kad mi tako dođe jer mi treba (gladan sam i boli me kurac što će neko da pogine). Pa onda čoporativno napadanje, kad zađeš u neki opskurni kraj, neće te napasti jedan klinac navijač, nego će sačekati da mu se neko pridruži, kao u životinjskom svetu. Pa onda klanje oko teritorije, borba oko ženki... odakle nam to?

 

Kapiram da bi takvi životinjoljubitelji baš voleli da žive u divljem svetu i da gledaju prirodu, tj kako lav rastrže antilopu, orao hapsi skočimiša i slične dnevne rutine tih divnih stvorenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...