Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

sta si razumeo kod hegela? filozoffija je ziva stvar. to nije nesto sto se nalazi pored puta vec sistemi koji se grade u cilju smanjivanja ljudske gluposti. sa te strane sopenhaureova filozofija ne uspeva na spektakularan nacin.tvoj jedini odgovor kada ti neko kaze da jednostavno moras da savladas hegela ukoliko zelis da se bavis filozofijom (zato sto jednostavno ne mozes da citas kontinenatalnu filozofiju bez toga) je: alas! alas!pa da sorry. sopenhauer zapravo nije filozof kada kritikuje hegela a ni ti se zapravo ne bavis filozofijom. as simple as that.
Dobrotm.
Link to comment
U čemu je problem da prihvatiš da se ne slažemo po pitanju nekih problema? Zašto smatraš da ti problemi ne mogu da budu prostiji nego što se tebi čini. Odakle sledi da je taj tvoj stav superiorniji?Šta ima loše u tome što, kad me ne ubediš, ja kažem da i dalje ostajem pri svom mišljenju?
Rekoh, uopšte mi nije cilj da te ubedim u svoj stav, nego samo da ti ukažem na složenost problema. Možda si ti u pravu, i možda će na kraju (istorije?) ispasti da je sve mnogo prostije nego što nam se činilo, sve će se doznati, itd. Ali ono što je ovde problem jeste da ti dogmatski odbacuješ sve razložne konsideracije koje ti i najmanje komplikuju sliku sveta.Niko ti ne brani ostaneš pri svom mišljenju, ali bih očekivao da budeš iole reason-responsive i razumeš da se razložne primedbe mogu kategorički odbaciti samo po cenu dogmatizma. Nažalost, to je upravo ono što ti činiš.Inače, bežanje u pravo na lično mišljenje je pomalo promašen potez na diskusionom forumu na kojem se suočavaju argumenti. Ako ti nije do toga, brate, nemoj da razgovaraš, vrati se u toplinu svog dogmatizma i sve okej (ovo kažem bez trunke ironije, i sam zaobilazim neke teme gde ne bih da me uzdrmaju neprijatna saznanja). Ako si se upustio u razmenu razloga - napustio si svetost prava na lično mišljenje. Ali možeš se u njega vratiti kad god poželiš, neće te juriti thought police, budi siguran. Edited by Syme
Link to comment
@GRBolje da se malo vise potrudis da artikulises svoje misli pre nego kliknes post/reply, nego da posle smaras s kilometarskim objasnjenjima. Eto, savet™
Ja mislim da su postovi manje više jasni svakome ko zna da čita. I ako prvi nije bio (tj mogao da se tumači ovako i onako), naknadnih 99 su bili za đaka prvaka.Čestitao bih ovom prilikom Syme-tu za najjače živce od svih ljudi na svim forumima sveta.
Link to comment
Rekoh, uopšte mi nije cilj da te ubedim u svoj stav, nego samo da ti ukažem na složenost problema. Možda si ti u pravu, i možda će na kraju (istorije?) ispasti da je sve mnogo prostije nego što nam se činilo, sve će doznati, itd. Ali ono što je ovde problem jeste da ti dogmatski odbacuješ sve razložne konsideracije koje ti i najmanje komplikuju sliku sveta.
Ali ja imam upravo isti utisak kad pričam s tobom - s tim da se meni čini da ti dogmatski odbacuješ sve što ti najmanje uprošćuje sliku sveta. Now see where I am coming from? Ovo obojica možemo da spočitavamo jedan drugom s podjednakim pravom, zar ne shvataš?
Niko ti ne brani ostaneš pri svom mišljenju, ali bih očekivao da budeš iole reason-responsive i razumeš da se razložne primedbe mogu kategorički odbaciti samo po cenu dogmatizma. Nažalost, to je upravo ono što ti činiš.
Nema kod mene nikakvog dogmatizma i to je nešto zbog čega sam ponosan na sebe - spremnost da promenim mišljenje u bilo kom trenutku. Svako ko me poznaje zna za tu moju crtu. Stvar je u tome što nisi uspeo da me ubediš, prosto mislim da nisi u pravu. Zapravo, dogmatizam je prisutan baš kod tebe kad polaziš od toga da si ti sigurno u pravu i da, ako sam iole bistar, to i sam moram da uvidim.
nače, bežanje u pravo na lično mišljenje je pomalo promašen potez na diskusionom forumu na kojem se suočavaju argumenti. Ako ti nije do toga, brate, nemoj da razgovaraš, vrati se u toplinu svog dogmatizma i sve okej (ovo kažem bez trunke ironije, i sam zaobilazim neke teme gde ne bih da me uzdrmaju neprijatna saznanja). Ako si se upustio u razmenu razloga - napustio si svetost prava na lično mišljenje. Ali možeš se u njega vratiti kad god poželiš, neće te juriti thought police, budi siguran.
Za razliku od tebe, ja forum ne shvatam kao neko bojno polje. Možda baš zbog toga što nisam emotivno vezan za svoje stavove. Tako da ti je ova kritika skroz promašena.To sa ličnim mišljenjem koristim kad hoću da budem učtiv, recimo kad me spopadnu Jehovini svedoci: "Žalim, ali ja na te stvari gledam drugačije". Ponekad je zaista bespredmetno raspravljati oko nekih stvari gde nikad neće doći do konsenzusa. I to je način da izađem iz rasprave, a ne da u njoj ostanem, kako ne shvataš. Edited by Bakemono
Link to comment
nije dobro ako zelis da se bavis filozofijom. odma uzmi i citaj filozofiju prava.
Koji deo u rečenici "Ne želim da raspravljam s tobom o tome, jer smatram da imamo dijametralno suprotne stavove" ne razumeš?
Link to comment
Nema kod mene nikakvog dogmatizma i to je nešto zbog čega sam ponosan na sebe - spremnost da promenim mišljenje u bilo kom trenutku. Svako ko me poznaje zna za tu moju crtu.
Argumentum ad populumEdit: Ovo je šala, naravno da nemam ništa protiv da se prosto složimo da se ne slažemo, i ubuduće se srećemo na temama na kojima bolje rezoniramo :) Edited by Syme
Link to comment
Koji deo u rečenici "Ne želim da raspravljam s tobom o tome, jer smatram da imamo dijametralno suprotne stavove" ne razumeš?
koji deo recenice 'ukoliko zelis da se bavis necim moras to da savladas' ne razumes. sopenhauerova kritika je pausalna i uopstena. to zapravo i nije filozofija.
Link to comment
Argumentum ad populumEdit: Ovo je šala, naravno da nemam ništa protiv da se prosto složimo da se ne slažemo, i ubuduće se srećemo na temama na kojima bolje rezoniramo :)
OK, drago mi je da smo našli zajednički jezik, kakav-takav. Ne volim da se svađam s ljudima, pogotovo ako ih poštujem. Čekao sam da dođeš pa da se objasnimo.Keep up the good work, ja odsad lurkujem, i to smanjenim intenzitetom; ne bih više da pišem, jer mi stvarno više ne prija atmosfera.
Link to comment
OK, drago mi je da smo našli zajednički jezik, kakav-takav. Ne volim da se svađam s ljudima, pogotovo ako ih poštujem. Čekao sam da dođeš pa da se objasnimo.Keep up the good work, ja odsad lurkujem, i to smanjenim intenzitetom; ne bih više da pišem, jer mi stvarno više ne prija atmosfera.
Ma nije ni bilo nikakve svađe, samo obostrani nerd rage :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...