Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

@pajapatak:

. Inače, (@Vapad) u trogodišnjoj sam vezi s devojkom koja ima iste stavove kao ja po pitanju imanja dece.
Nadam se da shvatas da je bolje informisati se o necemu pa napisati post, a ne obrnuto (kao sada)?
Link to comment
ne. ono sto ti ja kazem je zapravo sledece: npr. gramsija neces citati dobro ukoliko nisi, makar iz druge ruke, citao hegela. sopenhauer ti nije neophodan
To je tačno, ali kako zamišljaš da to bude argument protiv onoga što je Šopenhauer napisao, naime da je Hegelova filozofija čist šarlatanizam i zloupotreba jezika? Ova tvoja teza jeste tačna, ali je u raspravi bezvredna.
odbacivati out of hand hegela je jednostavno nespremnost da se ozbiljno bavis filozofskim misljenjem.
Nikakva šteta, jer smatram da je dobar deo filozofije posle Hegela, a koja se na njega nadovezuje, takođe čisto mućenje vode.
ili tebi sopenhauer treba kao nadomestak religiozne a ne filozofske misli. votever.
Ne. Prosto se slažem s nekim stvarima koje je napisao/dokazao. S nekim stvarima se i ne slažem.
nisam siguran sta zelis: da se bavis filozofijom ili da citas ono sto volis.
Dozvoli da smatram da pod filozofijom ne podrazumevamo isto.Znam šta sad sledi. Sad bi trebalo da postanem Cowboy na metafizici, pošto što se filozofije tiče, zaista nastupam s njegove pozicije. Kreće sinhronizovani napad Kim&Syme i ja tu nemam šta da tražim - niti sam toliko strpljiv da pišem čaršave, a, istini za volju, ni blizu toliko rečit, tako da u toj predstavi ne želim da učestvujem.Symeta s jedne strane izuzetno poštujem i mislim da je briljantan (jer zaista jeste), a s druge smatram da ponekad lupa kao otvoren prozor, verovatno samo na ovom pdf-u. Naravno, sve je to uvijeno u svilu i kadifu njegove blagoglagoljivosti, pa mnogi ništa i ne primećuju usled njegove ogromne i zaslužene reputacije. To, naravno, nije ništa čudno (bilo bi čudno da nikad ne greši), i to je nevažno, ali ono što mu stvarno zameram je njegova sujeta i nekorektnost prema sagovornicima. Ovo mu nije prvi put da na neprijatan način psihološki analizira sagovornika i njegove "probleme" da bi ga diskreditovao (pere, jolanda) i na suptilan način uvredio i to nisam primetio samo ja, već je zbog toga par puta intervenisala i moderacija. Naravno, ne mogu ni da zamislim da Syme ovu kritiku na njegov račun actually razmotri, pošto ko ovo piše? - pa samo jedan starmali pubertetlija sa sindromom "me against the world".Ne marim mnogo za podjebavanja na moj račun, bila opravdana ili ne, tako da je jedino pošteno s moje strane da batalim pisanije po ovom forumu koji mi sve manje prija, bilo u slučaju da su u pravu ovi što podjebavaju (da ne ispadam više glup u društvu), bilo da sam ja u pravu (za šta maybe, just maybe, postoji mala, malecna šansa). Edited by Bakemono
Link to comment
To je tačno, ali kako zamišljaš da to bude argument protiv onoga što je Šopenhauer napisao, naime da je Hegelova filozofija čist šarlatanizam i zloupotreba jezika? Ova tvoja teza jeste tačna, ali je u raspravi bezvredna.Nikakva šteta, jer smatram da je dobar deo filozofije posle Hegela, a koja se na njega nadovezuje, takođe čisto mućenje vode.Ne. Prosto se slažem s nekim stvarima koje je napisao/dokazao. S nekim stvarima se i ne slažem.Dozvoli da smatram da pod filozofijom ne podrazumevamo isto.Znam šta sad sledi. Sad ću postati Cowboy na metafizici. Kreće sinhronizovani napad Kim&Syme i ja tu nemam šta da tražim - niti sam toliko strpljiv da pišem čaršave, a, istini za volju, ni blizu toliko rečit, tako da u toj predstavi ne želim da učestvujem.Symeta s jedne strane izuzetno poštujem i mislim da je briljantan (jer zaista jeste), a s druge smatram da ponekad lupa kao otvoren prozor, verovatno samo na ovom pdf-u. Naravno, sve je to uvijeno u svilu i kadifu njegove blagoglagoljivosti, pa mnogi ništa i ne primećuju usled njegove ogromne i zaslužene reputacije. To, naravno, nije ništa čudno (bilo bi čudno da nikad ne greši), i to je nevažno, ali ono što mu stvarno zameram je njegova sujeta i nekorektnost prema sagovornicima. Ovo mu nije prvi put da na neprijatan način psihološki analizira sagovornika da bi ga diskreditovao (pere, jolanda) i to nisam primetio samo ja, već je zbog toga par puta intervenisala i moderacija. Naravno, ne mogu ni da zamislim da Syme ovu kritiku na njegov račun actually razmotri, pošto ko ovo piše? - pa samo jedan starmali pubertetlija sa sindromom "me against the world".Ne marim mnogo za podjebavanja na moj račun, bila opravdana ili ne, tako da je jedino pošteno s moje strane da batalim pisanije po ovom forumu koji mi sve manje prija, bilo u slučaju da su u pravu ovi što podjebavaju (da ne ispadam više glup u društvu), bilo da sam ja u pravu (za šta maybe, just maybe, postoji mala, malecna šansa).
aman filozofija je korpus znanja. nauka. ne mozes pausalno odbacivati, kako je sopenhauer cinio, hegela. za tebe to moze biti mucenje vode ali to postoji i time se ljudi, ozbiljno, bave. ozbiljno. neces biti ni u stanju to da kritikujes tu filozofiju koja ti se ne dopada ukoliko je ne upoznas. doslovce ti dajem savet. take it or leave it.
Link to comment

Ljudi se bave i svetim Avgustinom i Tomom Akvinskim kao filozofima, pa zar treba to ozbiljno da shvatam? Ljudi svašta shvataju ozbiljno, kreacionizam, teologiju, i to ti nije baš neki argument.

aman filozofija je korpus znanja. nauka. ne mozes pausalno odbacivati, kako je sopenhauer cinio, hegela. za tebe to moze biti mucenje vode ali to postoji i time se ljudi, ozbiljno, bave. ozbiljno. neces biti ni u stanju to da kritikujes tu filozofiju koja ti se ne dopada ukoliko je ne upoznas. doslovce ti dajem savet. take it or leave it.
Kao prvo, pretpostavljaš da nikad nisam uzeo u ruke ništa o Hegelovoj filozofiji, što nije tačno. Kao drugo, grešiš ako misliš da ne postoje savremeni filozofi / mislioci koji o Hegelu misle da je šarlatan, mada svakako ne predstavljaju većinu (među kojima je briljantni profesor filozofije na filozofskom fakultetu u Nišu koji predaje mom bratu). Mislim, kad već moram da se pozivam na autoritete zbog optužbe da sam "nezreo" i usamljen u svom mišljenju. Odakle ti to da Šopenhauer "paušalno" odbacuje Hegela. Pa on ga prosto raskrinkava u svojim delima! Kime, dozvoli, ali po tom pitanju imamo dijametralno suprotne stavove, tako da uopšte ne postoji preduslov za bilo kakvu našu diskusiju. Samo još da sačekam Symeta, da se objasnimo i pozdravimo kao ljudi. Edited by Bakemono
Link to comment
:lolol: pa objasnjavaj malo zrelijim sagovornicima pobogu
Pa ako je neko vec tako zreo, ozbiljan, pametan i uopste superioran nad sagovornikom, valjda bi trebao u okviru svega toga da poseduje i sposobnost da svoj stav objasni bez nipodastavanja drugacijeg bilo u vidu histerisanja ili suptilnih spustanja, kao i da barem pokusa da stvar sagleda i iz tudje perspektive. Osim ako se pod zreloscu ne podrazumeva cisto verglanje neceg sto su bez razmisljanja upili od svojih roditelja, a oni od svojih, i tako do Altamire.
Link to comment

Sve sam filozof, a niko da ubode relevantan citat. Evo šta kaže Šopenhauer na ovu temu... 'zvinjavam se ako je već postovano:

In 1821, he fell in love with nineteen-year old opera singer, Caroline Richter (called Medon), and had a relationship with her for several years. He discarded marriage plans, however, writing, "Marrying means to halve one's rights and double one's duties," and "Marrying means to grasp blindfolded into a sack hoping to find an eel amongst an assembly of snakes." When he was forty-three years old, seventeen-year old Flora Weiss recorded rejecting him in her diary
:P
Link to comment
Sve sam filozof, a niko da ubode relevantan citat. Evo šta kaže Šopenhauer na ovu temu... 'zvinjavam se ako je već postovano: :P
Pa to jeste relevantno ako filozofiju posmatraš kao meksičku sapunicu...EDIT: što mnogi u stvarnosti i rade. Edited by Bakemono
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...