Jump to content
IGNORED

zašto imati decu?


dekss

Recommended Posts

Tema zestoko mirise po bureku... nego ovde se vodi rasprava izmedju onih koji nikad nisu leteli i onih koji uzivaju u letenju. Ja bih voleo da cujem one koji lete iako im se to nije toliko dopalo, ne nuzno zbog malih avioncica.
Kaže mi sestra kako ima dosta drugarica koje "priznaju da im je to (briga o detetu) baš smor jer sad nije tako strašno da se to prizna." Tako da, ima ih, a ako u mom selu ne bacaju više takve na lomaču, onda ima toga i kod vas u gradu :D Edited by Evi_
Link to comment
jesi li ti bas ubedjen u to, da je to opste pravilo? vecina mojih prijatelja nema dece, pa opet vode super zivote, spram mogucnosti, je l'. ovih par koji imaju decu nisu skloni da pricaju samo o ciscenju guzica, izboru skole i slicnom, iz cega zakljucujem da to bas i nije narocito ispunjevajuce. sta god to znaci. ispunjavanje.
Eto suštine. Mislim da glavna razlika u životu sa i bez dece (lično iskustvo, makar), baš u tom osećaju "ispunjenja". Mada ga je iskreno, teško definisati.No, čini mi se nemogućom misijom opisati ga tako da bi ga osetio onaj ko ga nije proživeo/doživeo. (Ne želim da ulazim u metafiziku).
Link to comment
Ti to kazes kao da je to nesto lose.
Ne znam jel se Indi nashalio (i ne bih da rizikujem elaboriranje :D ) al ja evo stvarno ne mislim da je bilo koji nacin zivotaprazan ili ispunjen by default, i da postoji jedan ispravan i normalan koji svi treba da slede, or else. Kome odgovara nek sedi kod kuce s sitnom decurlijom, ko voli nek zivi po aerodromima, vazno je da nestaje drustvena osudai etiketiranje bilo koga zbog njegovih/njenih licnih izbora. Edited by Leia
Link to comment
Ne znam jel se Indi nashalio (i ne bih da rizikujem elaboriranje :D ) al ja evo stvarno ne mislim da je bilo koji nacin zivotaprazan ili ispunjen by default, i da postoji jedan ispravan i normalan koji svi treba da slede, or else. Kome odgovara nek sedi kod kuce s sitnom decurlijom, ko voli nek zivi po aerodromima, vazno je da nestaje drustvena osudai etiketiranje bilo koga zbog njegovih/njenih licnih izbora.
+1Genaralno, nek svako radi ono što misli da mu prija...Eto, ja sam bio pre 6-7 godina u fazonu da je dete samo problem i briga i da se neću snaći i da ću imati lagodniji život bez deteta...I sad, kad imam ovo malu zvrndovku, to mi se čini jako smešnim... Niti sam nešto izgubio na kvalitetu života, a opet imam nešto što, dok nisam dobio, ne bih razumeo... Ne razumem ni sad, ali mi je osećaj divan... Kad je uhvatim za ručicu dok idemo u šetnju, dok mi prepričava doživljaje iz vrtića, dok je gledam kako vozi bicikl, kako se raspravlja sa drugaricama, kako uči prve korake iz matematike... Ma što god radi, mene oduševljava i čini me srećnim...Sve to me čini srećnim na jedan specifičan način... I to se ne može objasniti čistom racionalnošću... I ne treba, na kraju krajeva...
Link to comment
Ti to kazes kao da je to nesto lose.
na temu zasto imati decu, odgovorio sam da ko ima decu shvata koliko je prazan zivot bez njih. ne osudjujem nikoga, nije mi to ni na kraj pameti, ne treba tako tumaciti odgovor na postavljeno pitanje.
Link to comment
Pročitaj nekome na glas ono što si napisao pa će ti možda objasniti zašto je nešto najgluplje napisano na forumu ikad.
meni su mali avioncicicici bas kul. mnogo si strog.
Link to comment

Recimo, drogiras se i neko ti kaze "od toga moze da se poludi", a ti kazes "ti to kazes kao da je to nesto lose".Ili, neko ti kaze da si se obukao kao da si gej, a ti na to kazes "ti to kazes kao da je to nesto lose".Ili sa 50 godina mlatis glavom uz Black Sabbath, te ti kazu da si nezreo, sta na to kazes? Naravno, "ti to kazes kao da je to nesto lose".Meni je to mnogo lepo kad neko ima slatku porodicu... A lepo mi je i kad neko zivi po hotelima, kao Keanu Reeves. Sve je to OK. Na duge staze, svi smo pokojni.

Edited by Indy
Link to comment
Pročitaj nekome na glas ono što si napisao pa će ti možda objasniti zašto je nešto najgluplje napisano na forumu ikad.
Pa dobro stvarno, zasto je bas najgluplje, i to na ovom forumu gde je stvarno zestoka konkurencija :D Ono jes malo uvrnuto ocekivati da neko na forumu otvori dusu i prospe sav ocaj zbog pogresne odluke da se razmnozi,al i to bi bio neki sick&funny milestone...
Link to comment
Ono jes malo uvrnuto ocekivati da neko na forumu otvori dusu i prospe sav ocaj zbog pogresne odluke da se razmnozi
To za mene npr. ne bi bilo skroz neobicno... recimo, blizu sam toga da to uradim kada je brak u pitanju. <_< Al' da se drzimo mi metafizike.
Link to comment
Pa dobro stvarno, zasto je bas najgluplje, i to na ovom forumu gde je stvarno zestoka konkurencija :D Ono jes malo uvrnuto ocekivati da neko na forumu otvori dusu i prospe sav ocaj zbog pogresne odluke da se razmnozi,al i to bi bio neki sick&funny milestone...
Očekivati od psihofizički zdrave jedinke vrste kod koje je nagon za očuvanjem potomstva jednako jak kao nagon za očuvanjem sopstvenog života da kaže da se kaje zbog toga što ima to potomstvo je neviđen nonsens.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...