Jump to content
IGNORED

Novi hit iz kuhinje ministarstva prosvete


Moća

Recommended Posts

Dakle prema predlogu novog zakona i studenti privatnih sega-mega fakulteta bi imali pravo na smestaj u domovima i ishranu u menzi. Ministar je smenio svog pomocnika koji je bio protiv toga a i ministar je sasvim slucajno profesor na Megabendu. Muka mi je vise od ove usrane drzave.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    11

  • Filipenko

    10

  • Venom

    10

  • Tolaa

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dakle prema predlogu novog zakona i studenti privatnih sega-mega fakulteta bi imali pravo na smestaj u domovima i ishranu u menzi. Ministar je smenio svog pomocnika koji je bio protiv toga a i ministar je sasvim slucajno profesor na Megabendu. Muka mi je vise od ove usrane drzave.Sent from my cigla using Tapatalk
Sistematski se vec godinama ide na to da ne moze da se studira bez para. Sto se domova tice, prvo je ukinut dom za postdiplomce, pa su uvedena tzv "ekonomska" mesta (tad ~100 evrica mesecno za dom, ne verujem da se mnogo mrdalo), pa je onda deo mesta zakupio MUP za svoje studente. Nesto se skoro pricalo o ukidanju doma za studente master studija (kao oni su vec postdiplomci), tako da ni ovo za privatne fakultete ne iznenadjuje...
Link to comment

šta je tu loše sem što je ministar istovremeno i profesor na fakultetu. svejedno, privatnom ili državnom.studenti treba da budu izjednačeni u svim pravima. naravno, i obavezama.

Link to comment

problem nejednakih kriterijuma i načina ocenjivanja postoji ali mi se čini blesavim da kažeš: prosek ocena studenata sa privatnog fakulteta se množi sa 0,75

Link to comment
studenti treba da budu izjednačeni u svim pravima. naravno, i obavezama.
Problem je sto vec sad studenti koji imaju pravo na dom cesto ne mogu da ga ostvare jer se nadju ispod famozne "crte", pa besplatno studiranje postane jako skupo. Tako da cela ova prica ima Superhikovsku notu uzimanja od siromasnih i davanja bogatima, osim ako ne bude pracena izgradnjom jos jednog Studentskog grada...Edip: Prosek igra ulogu samo u okviru fakulteta (bar u BG-u), svaki faks zasebno dobija kvotu mesta... Edited by placenik
Link to comment
šta je tu loše sem što je ministar istovremeno i profesor na fakultetu. svejedno, privatnom ili državnom.studenti treba da budu izjednačeni u svim pravima. naravno, i obavezama.
oni mogu da budu izjednaceni jedino ako su svi zajedno pod nekom sirom kapom jedne vece institucije koja je osnivac/vlasnik resursa koji bi se medju tim studentima delili, posto smestaj jeste resurs cije gradjenje i odrzsvanje kosta. recimo, beogradski univerzitet (ako njemu pripadaju smestajni kapaciteti).jel megatrend jeste clan bu?
Link to comment

Kakve gluposti. Drzavni fakultet, drzavni dom. Privatni fakultet - privatni dom. Sto Megatrend ne izgradi svoje studentske domove?Dalje, sta ce uopste maminim i tatinim sinovima na Megatrendovima i slicnim studentski dom? Zar to nije ispod njihovog nivoa? Platice im mama i tada kiriju za stan...

Link to comment
problem nejednakih kriterijuma i načina ocenjivanja postoji ali mi se čini blesavim da kažeš: prosek ocena studenata sa privatnog fakulteta se množi sa 0,75
Nije kriterijum ocenjivanja jedini problem. Ova odluka ministarstva je prilično skandalozna iz više razloga. U studentskim domovima ionako nema dovoljno mesta, a sad se iznenada otvaraju za polaznike kurseva privatnih firmi, koje u Srbiji iz nekog razloga imaju pravo na naziv Univerzitet. To pravo svakako nije zasluženo nekim nzavisnim sistemom rangiranja ili kvalitetom kadra koji proizvode, ali to je već druga tema. Privatni univerziteti treba da obezbede sopstvene domove za smeštaj svojih studenata, pa neka sami odlučuju kako će se njihovi studenti za to rangirati, koliko će se naplaćivati i slično.
Link to comment

Dobrodošli u eru podjednakih kriterijuma. Studenti privatnih fakulteta su građani ove države, baš kao i studenti državnih fakulteta. Nije krivica privatnih fakulteta što državni univerziteti nisu apsolutno ništa učinili na reformisanju, pa je na nekima i dalje vrh dobiti šesticu, niti je u interesu države da finansira dalje taj krš. Neka finansira onaj ko ima para. Ko nema para, ne znam šta hoće. Neka konkuriše za stipendiju, poput naših starina s kraja 19. i početka 20. veka.Ovo je potez koji se mogao očekivati i potpuno je u skladu sa logikom koja preovlađuje u krugovima u kojima se odlučuje i sa njihovim gledištem na svet. Štaviše, vrlo sam iznenađen da nije došao ranije. Inače, kao što rekoh, BU treba raspustiti i razjuriti, pa ga onda praviti ispočetka, za neuporedivo manji broj studenata. Nikome ne treba toliki višak zaposlenih, pa taman dok se to malo raščisti, ima se vremena za kreiranje novog koncepta univerziteta. U međuvremenu, privatno i zdravo. Kao, uostalom, da većina studenata i na državnom univerzitetu ne plaća školarine. Nije obrazovanje za mase, za njih je stadion. Same mase tako hoće.

Link to comment
Dobrodošli u eru podjednakih kriterijuma. Studenti privatnih fakulteta su građani ove države, baš kao i studenti državnih fakulteta. Nije krivica privatnih fakulteta što državni univerziteti nisu apsolutno ništa učinili na reformisanju, pa je na nekima i dalje vrh dobiti šesticu, niti je u interesu države da finansira dalje taj krš. Neka finansira onaj ko ima para. Ko nema para, ne znam šta hoće. Neka konkuriše za stipendiju, poput naših starina s kraja 19. i početka 20. veka.
U moje vreme je učiteljica ispod dvojke dopisivala "Promašio si temu!".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...