Jump to content
IGNORED

Tabloidi u Srbiji


Eraserhead

Recommended Posts

  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • Turnbull

    29

  • Filipenko

    25

  • salerokada

    23

Kako nema jebote, samo sto nisu ispod snimka stavili "ziv ili mrtav". A drugo, kao ozbiljno prenose necije ozlojedjeno lupetanje. Naime, zato sto je ubistvo isplanirano i pripremano, on mora da dobije maksimalnu kaznu. Pa jebem ga, i coveka kad ubijes, to nije uslov ni za kvalifikovani oblik - tesko ubistvo, a kamoli za najstroziju kaznu. Pritom, pristupaju slucaju kao da je to ubistvo coveka, pa se frljaju pripremnim radnjama, prevarnim postupanjem i sl.Zivotinje same po sebi nisu krivicno zasticene. Ako ukrades, zakoljes i pojedes janje, ne odgovaras zato sto si ga kidnapovao, ubio i izmrcvario, vec zato sto si njegovom vlasniku nacinio stetu. Konkretno krivicno delo o kome Blic pise (zaboravih kako se tacno zove), je u zakon uvedeno ne da bi se zastiti telesni integritet zivotinje, vec da bi se sititila osecanja koja covek ima prema zivotinjama. Samim tim, postojanje ovog krivicnog dela pre svega zavisi od toga da li je coveku zivotinja simpaticna. Ako npr. uhvatis i mucis pitona, neces odgovarati. Takodje, potrebno je da se ne radi o postupku nad zivotinjama namenjenim privrednim delatnostima itd. Nakon toga se utvrdjuje da li je zivotinja podvrgnuta ili umrla u teskim patnjama. Kad sve to postoji, postoji i ovo kricino delo. A njegova tezina se onda ocenjuje na osnovu kolicine nanete patnje i broja ugrozenih zivotinja.Ergo, trovanje jednog psa nije vrhunac svireposti prema zivotinjama, i samim tim ne zasluzuje maksimalnu kaznu. A posto je u pitanju jako cest oblik osvete komsijama, dakle nesto sto se desava stalno i na sta svet reaguje kao na ljudsku pakost (a ne krivicno delo), ne vidim razlog zasto ovo zasluzuje da bude na naslovnoj strani, i to ovako krvozedno napisano.Takodje, smetaju mi komentari ispod i cinjenica da su ljudi u Srbiji postali strahovite seronje. Vise mi se smucilo da posle svake "vesti" o prekrsaju ili krivicnom delu citam stotine isfrustriranih komentara kako bi oni njih dozivotno u rudnik, na tesku robiju, na smrt, na batinanje i sl. A da pritom tu bagru ne mozes da izmolis ni na kakav javni protest ili ulicni bunt.Smeta mi i licemerje drustva koje se zgrazava nad ovakvim delima i trazi krv, a u isto vreme ne registruje masovno klanje zivotinja po raznim PeKaBeima, i uz to se tim mesom posle nonsalantno razbacuje. Blic hvali krkanluk u Guci, gde je stotine teladi napucano maljem i sekirom u glavu, i onda se javi da poziva na linc zbg ovoga.

Edited by Verterdegete
Link to comment

vertere, lupas.sa snimka bi onoga eventualno majka prepoznala. drugo, zivotinje jesu krivicno zasticene i za mucenje i ubijanje pitona bi isao u zatvor. kazna bi ti bila i veca jer se, mislim, radi o retkoj i/ili zasticenoj vrsti kod nas, ali to vec nisam siguran, trebalo bi proveriti.lov i klanje zivotinja za ishranu ne podlezu krivicnoj odgovornosti samo ako se obavljaju u skladu sa postojecim propisima. jedino u cemu ovaj clanak preteruje je duzina kazne, tri godine je predvidjena maksimalna kazna za ubijanje zasticenih vrsta ili veceg broja zivotinja, npr. organizovanje borbi pasa. za ubijanje jedne zivotinje, maksimalna je kazna godinu dana zatvora. ali opet, ko zna u koliko je dvorista ovaj kreten ubacio otrov...

Link to comment
zivotinje jesu krivicno zasticene i za mucenje i ubijanje pitona bi isao u zatvor. kazna bi ti bila i veca jer se, mislim, radi o retkoj i/ili zasticenoj vrsti kod nas, ali to vec nisam siguran, trebalo bi proveriti.v...
Piton jeste los primer. Zaleteh se da nadjem neku zivotinju koju niko ne voli. E sad, zivotinje same po sebi nisu zasticene. One nisu zastitni objekt krivicnih dela koja se njima bave.- Kradja zivotinje npr. spada u obicnu kradju, ciji je zastitni objekt imovinsko pravo coveka.- Zastitni objekt krivicnog dela - ubijanje i zlostavljanje zivotinja, je osecanje koje covek ima prema zivotinjama.- Zastitni objekt krivicnog dela koje se bavi lovom na zasticene vrste, je pravo coveka na ocuvanu zivotnu sredinu.U prevodu: Kada mucis coveka - odgovaras zbog samog cina mucenja ljudskog bica. Kada mucis kuce, odgovoras zato sto time ljudima nanosis emotivni bol. Edited by Verterdegete
Link to comment
- Zastitni objekt krivicnog dela - ubijanje i zlostavljanje zivotinja, je osecanje koje covek ima prema zivotinjama.
ne bih se slozio i podlozno je tumacenju suda. za sada je sudska praksa u srbiji stala kod suvozemnih kicmenjaka jer se smatra da je naucno dokazano da osecaju bol i patnju...u svakom slucaju, misljenja sam da ovakve morone treba rigorozno kaznjavati i izlagati svim vrstama neprijatnosti :fantom:
Link to comment
ne bih se slozio i podlozno je tumacenju suda.
Pa pazi, ova konkretna stvar nije. U nasoj pravnoj doktrini, zivotinje, same po sebi, ne mogu biti zastitni objekt krivicnog prava. Cak i u najliberalnijim drzavama postoje samo tendencije da se ovo promeni. Naime, osnova legitimnosti krivicnog prava je da je kaznjavanje coveka jedino i iskljucivo opravdano samo ako se njime stiti pravo drugog coveka.Mislim da za konkretno ovakvu stvar ne treba krivicno goniti. Ovakve slucajeve je najbolje ostaviti drustvenoj osudi okoline, eventualno uz neku novcanu kaznu. Edited by Verterdegete
Link to comment
u svakom slucaju, misljenja sam da ovakve morone treba rigorozno kaznjavati i izlagati svim vrstama neprijatnosti :fantom:
... dakle samo da procuri njegov identitet i to će biti dovoljna kazna.
Link to comment
Mislim da za konkretno ovakvu stvar ne treba krivicno goniti. Ovakve slucajeve je najbolje ostaviti drustvenoj osudi okoline, eventualno uz neku novcanu kaznu.
znas kako, misljenje, dupe, ...Osnovni oblik krivičnog dela ubijanja i zlostavljanja životinja čini ono lice koje kršeći propise ubije, povredi, muči ili na drugi način zlostavlja životinju (član 269. stav 1. Krivični zakonik, „Službeni glasnik RS“, br. 85/2005, 88/2005, 107/2005, 72/2009 i 111/2009). Najpre je bilo propisano da se za ovaj oblik krivičnog dela ubijanja i zlostavljanja životinja izriče ili novčana kazna ili kazna zatvora do 6 meseci. Međutim, 2009. godine je kazna za ovo krivično delo pooštrena, pa se sada učiniocu krivičnog dela ubijanja i zlostavljanja životinja može izreći ili novčana kazna ili kazna zatvora do 1 godine.ja mislim da je kazna previse blaga
Link to comment

Vertedegete, ako nije tajna, jesi li ti pravnik (student prava) ili samo onako zdravorazumski rezonuješ?Svašta pričaš i deluje kao da znaš šta pričaš, a onamo zakonu piše drugačije.Pitam da bih znao koliko da uzmem za ozbiljno tvoje postave o pravnoj problematici.

Link to comment
Vertedegete, ako nije tajna, jesi li ti pravnik (student prava) ili samo onako zdravorazumski rezonuješ?Svašta pričaš i deluje kao da znaš šta pričaš, a onamo zakonu piše drugačije.Pitam da bih znao koliko da uzmem za ozbiljno tvoje postave o pravnoj problematici.
Student prava. Izdvojeni deo o tome sta bih ja radio u ovom slucaju je cisto moje, gradjansko razmisljanje, u smislu - sta bih radio da sam zakonodavac. Nisam razmisljao iz pozicije sudije. Edited by Verterdegete
Link to comment
Nisam razmisljao iz pozicije sudije.
niti si razmisljao, ocigledno, iz pozicije coveka koji je ikad imao psa ili macku jer bi inace vrlo dobro znao da je to bice sposobno da oseca i bilo bi ti jasnije koliko je ovakvo hladno i proracunato ubistvo monstruozno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...