Jump to content
IGNORED

Tabloidi u Srbiji


Eraserhead

Recommended Posts

Meni taj tekst deluje kao popunjavanje norme, odnosno stranica u novinama, kada je spor dan. Počeo ja da čitam to čudo, ali sam odustao posle desetak rečenica. Ne mogu, nema šanse, možda bih takve stvari proučavao da radim neki phd.

Link to comment
  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • Turnbull

    29

  • Filipenko

    25

  • salerokada

    23

Nije Blic, ali kao da jeste - stvarno umeju da ga zakenjaju korišćenjem uzvičnika. Naslov "Sahranjeni mladići koje je ubio žandarm!" deluje kao da novine nisu očekivale da bude bilo kakve sahrane. Stra'ota.

Link to comment
555243_479441572143366_1378159400_n.jpgPromenimo ime lista Blic u smrdljive novine

Dubina ljudske tuge i nesreće ne meri se samo emotivnim i fizičkim bolom nastradalih i njenih porodica već i večnim tragovima i posledicama koji se, niti mogu, niti smeju izbrisati, ali naravno da uvek postoje oni koji na velikim tragedijama i dubokim ljudskim nesrećama grade svoje karijere, uvećavaju tiraže i brinu isključivo o sopstvenim interesima i pozicijama, gazeći dodatno i mrtve i žive. Gde su granice ljudskosti i neljudskosti, to ovih dana zna samo florijan, Veselin Simonović i njihova smrdljiva novina Blic koja svoj zadah u obliku laži i neistina širi po Srbiji pod patronatom Dragana Djilasa. Zašto alkoholičar Veselin Simonović, urednik Blica, koji više od 90 dana nije bio trezan dopušta da ga Dragan Djilas mamuza i levom i desnom čizmom, da ga Dragan Djilas jaše i timari, da ga Dragan Djilas pritiska finansijskim dizginima i da mu ne skida amove bez obzira na svima dostupnu istinu. Zašto Vesa neartikulisano njišti umesto da progovori novinarski i pozabavi se istinama a ne lažima i konačno zašto tako čuveno ime Blic ne promeni u adekvatnije i prihvatljivije ime, recimo, Smrdljive novine. Mi kao zainteresovana grupa gradjana organizovana na Fejsbuku danas smo pokrenuli peticiju za promenu tako čuvenog imena Blic u novo ime koje bi mnogo više odgovaralo stvarnom statusu i količini laži i neistina koje objavljujete. U nedostatku boljih i kvalitetnijih naziva i lingvističkim ograničenjima mi predlažemo da umesto starog imena Blic počnete da koristite novo i adekvatnije ime / Smrdljive novine. Smrdljive novine bi kao apsolutno primereno ime već u nazivu nagovestavalo očekivane sadržaje i teme. Ujedno bi na izrazito praktičan način čitaoce upozoravalo sa kakvim i kolikim lažima mogu biti suočeni. Smrdljive novine umesto dosadašnjeg imena Blic bi imale i svoju upotrebnu vrednost nakon konzumiranja mogle bi se bez grize savesti naknadno upotrebljavati u klozetu ili poljskom WC-u , naravno, samo u krajnjoj nuždi. U nadi da će naša grupa imati sto više članova i da će naša peticija rezultirati promenom imena Blic u Smrdljive novine nadjite nas na Fejsbuku.

:lolol:

Link to comment

Da nije tužno, možda bi čak i bilo smešno. MItroviću se ne sviđa šta piše Blic, što je njegovo legitimno pravo kao čitaoca, ali onda baš zloupotrebljava svoju, takođe, smradnu frekvenciju, za emitovanje gomile bulšita.

Edited by Arkadija
Link to comment

Blic je jedini koji od vremena do vremena vikne da je car go. U ovim vremenima, ja to ne bih potcenjivao.Dopredsednik je na tu temu juče imao brainstorming sa Alkatrazom, otud i onaj kreativni transparent.

Link to comment

sunce ti j.bem kako se moze nisko pasti, e-novine staju u liniju sa ovim mitrovicevim fekalijama protiv blica i daju svoj doprinos kampanji...http://www.e-novine....a-Drvoseka.htmledit: mada i ja preterujem u cudjenju, pera je bio (ili je jos uvek) na mitrovicem platnom spisku. setimo se samo kako je jurisao na zlu hrvatsku drzavu kad je 'uhapsila' mitrovicevu jahtu.

Edited by Bane5
Link to comment

to parazitsko leglo je inače prepuno nepismenih propaliteta koji su po raznim socmrežama onomad mleli ko vodenice o moralu, integritetu i nepotkupljivosti.tako će syme, kim i dabović jednog dana da završe u pečatu, akteru i standardu*. da, da, jednoga dana...* - oni su pismeni pa mogu u prave novine.

Edited by Hella
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...