Jump to content
IGNORED

Twee(ster) i ini šarmantni lofi


palfoot

Recommended Posts

Poslednji post : Novembar 5, 2014 :sad:

 

Hvala Malkmusu na Popguns, baš fini 'pravi tvi' :wub:

 

Baš sam nedavno stavio Low Birth Weight od Piano Magic da se podsetim još jednog od omiljenih albuma, a na njemu pomalo od svega, Mazzy Star psihodelije, Arab Strap-ovskog čemera (i auralno, a ponajviše u liričkom smislu) a zadene se i neki nadrealni drim pop gamelan sa seksi uzdasima, koji, da nije toliko snen na ivici budnosti / košmara vrišti 'Magnetic Fields sa Susan Anway' :violin:

 

 

 

 

Edited by palfoot
Link to comment
  • 3 weeks later...

sada kada smo preboleli sav slatkogorki (lažni) tvi pfff što je ovo dobro, moglo bi da ide na loop ceo dan. rani albumi donna regine su <3

Edited by palfoot
Link to comment
  • 4 weeks later...

^dirgad, koliko je ta stvar epska, stvarno neponovljiv bend :violin::ph34r:

 

evo jednog misplejsd tvi momenta : danski moral su jedan od omiljenih bendova iz 80-ih, jer su postigli ono u čemu su young marble giants verovatno pomalo fejlovali ; da na nesuđenom singlu trees in november (1984.) koriste minimal vejversku ritam mašinu tako da to ne zvuči suviše prekul za nosim-srce-na-rukavu romantične muke twee naive, a da se i dalje kreću u astralima jednostavnog i kristalno elegantnog zvuka  koji naleže na eho orguljaškog popa iz 60-ih, zbog čega i album sa koga je stvar danas zvuči kao da nije previše ostario. u trees...se svakako može pronaći ihaha proto potencijala za dosta muzike koja je je došla kasnije, belle and sebastian, stereolab, cat's miaow...

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 3.9.2020. at 0:05, palfoot said:

cat's miaow...

 

 

 

 

kakva divota.

 

pre desetak godina, mozda manje, mislim da je neka izdavacka kuca re-stampala singlice + ona 2 (?) cda sa po 20-30 pesama, cenim da je vredelo bogatastvo trazeno, al ja nisam imao platit. *

 

paloma mi zao, jer trenutacno svoj latentni alkoholizam drzim u normali.

a bas bi mi bilo pravo da sada si pustim.

 

*cene su bile ok, nego sam ja bio odrtaveli pijanac.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

@holden kolfild

takoee, ti si doneo to tvi savršenstvo na ovaj topik :heart:

 

ja sam svojevremeno skroz odlepio na njiov još nežniji i rasplinutiji spinof bend, hydroplane, gde peva samo kerrie bolton, i koji su spojili bukvalno sve omiljeno u muzici čega mogu da se setim, i dream i twee, te toliko efemerne ambijentalne komade, da nisam siguran da li su ih i članovi benda preslušali pre nego što su stavili na album (zvuke elisa, veš mašine, razna neka dronovanja), pa jednu obradu stereolaba, gitarsko lebdenje u stilu windy & carl, a ima i tripa-hopa bitova...ma mogao bih da slušam cili output svaki dan, svaki dan...muzikoterapija. :heart:

nažalost, neke singlice nisu reštampane, uključujući i jednu sa famoznog elefanta, te nisam uspeo da ih pronađem ni u digitalnom obliku.

a nema ni mnogo stvari online, evo jednog od hitova: 

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

britanci su jednostavno nepogrešivi u ovim stvarima.

opet stereolab uticaj, ali oni mora da su jedan od najuticajnih bendova iz 90-ih.

trostruka moog akcija! kamerni aranžmani sa violom. teremin zavija a melodika zvižduće.

saloon su prespavali na času lekciju o retrofuturizmu, oni žele da budu mnogooo folksi i zato su mnogo slatki.

a kada amanda gomez kaže I'm never gonna be your cowboy to zvuči TWEE AS FUCK (Brokeback Mountain-stajl :ph34r:)

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

gde postaviti megasavršeni song benda kojeg sam već stavljao na susedski topik, a suviše je prešs za hit nedelje, iako je na loopu već ne pamtim koliko :ph34r:

#firstworldproblems

 

nalik nescafe 3u1. ovo unapređuje drim i tvi igricu sa vrlo seksi dabom i psihodeličnim mu spektrima. elegantno je minimalno, ali i lepršavo raskošno u isto vreme, sa helijumski šaputavim vokalima cathy shive i kilogramom reverba.  astralni ljubavnik / ljubavnica u obliku zvučnog orgazma. :wub:

 

 

  • +1 1
Link to comment

ova pesma je esencija mog ranoforumskog konceptualnog bitisanja, čega se nekolicina seća, i glosolalije mi od forumskog jezika. :ph34r:

uvek sam zamišljao da će tako zvučati njihov fantomski drugar fut fut kad konačno progovori. to je doista težak zadatak, jer same kažu, nije nikad kod kuće. ma jeste, samo što ima slušalice i pretvara se da ne čuje, a kad krene da piše po netu zvuči lakrdijaški raštimovano kao šegs.

moguće da je ovo rnr twee koji je zez ranije tražio. :D

The Shaggs. Better than the Beatles -- even today. Frank Zappa :zeka:

 

 

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 6 months later...

secam se kad mi je king_mob jednom pijanom prilikom rekao da je mizu najblize twee popu kod nas. zal za mladost.

 

 

boris smoje :wub:

  • Wub 1
Link to comment
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

bas pre par dana sam slusao Plavi Pepermint  i slucajno oktrio na netu neki koncert (za Maju) iz 98. nikada mi nije ni palo na pamet da trazim da li ima snimaka pored albuma.

 

2 edita odjednom(!):

 

prvo, jebote, dali nikada niusam pustio ove spotove, ne pustam spotove generalno, ili sam izlapeo, jesam, ali iznendadio sam se da na basu vidim legendarnog gitaristu tornado ptica. on nije na labumu svirao kolko se secam...

 

a drugo, mnogo zesce otkrice... svakih par godina mi padne na pamet da pokusam opet da nadjem rap uratke bubnjara simija (profa uzo da proziva), i nikada ne uspem... sad vidim da je on kacio PP te nadjoh i njega.

Edited by kurdi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...