Jump to content
IGNORED

The Limits to Growth


Bakemono

Recommended Posts

Pa ukazi mi na te propuste, šta bi to moglo da bude? Jeste li gledali film Collapse, btw?
Baš htedoh da ga pomenem. Majkl Rupert je hrabro načeo neke teme, ali ipak ostajemo bez odgovora na krucijalno pitanje - zašto baš DiTePer vakcina? Mislim, meni je bar to apsolutno pitanje svih pitanja.
Link to comment
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cmrlj

    19

  • dekss

    13

  • dig_chohano

    8

  • Bakemono

    8

davno sam je citala, ali imala je preterano katastrofalna predvidjanja (jedno je misljenje bilo da je to bilo namerno, kako bi se svet trgao pa krenuo drugim putem) i nije u racunicu uzela nastanak novih tehnologija koje bi mogle da premoste predvidjene katastrofe.

Link to comment

Nema ih. Odjednom će biti mnogo gladnih usta, koja će prvo biti izmužena svakog svog bogatstva od onih koji imaju kranu i vodu, a potom potrovana davno iskorenjenim bolestima.

Link to comment
Pa gde su nam nove tehnologije? Izem ti propust... Ako se ovako nastavi, sve ce se obistiniti za par decenija.
mozda ce te iznenaditi, ali od sedamdesetih, kad je knjiga napisana, mnoge su nam nove tehnologije. i da te utesim, sve je vec trebalo da se obistini, tako da smo vec na konju :D
Link to comment

Ma to je tipična maltuzijanština. Teoretski je tačno, u praksi nije. Proizvodnja hrane se uvećavala kvadratno dok se populacija uvećavala linearno, sve ostalo - bez njega se može. Resursi koji su bili skupi jednostavno su bolje iskorištavani/reciklirani/nađene alternative.Da, nekada u istoriji na ograničenim područjima dešavala se maltuzijanska katastrofa (recimo Evropa posle Crne kuge ili pojedine zemlje podsaharske afrike), dešavaće se i dalje, ali ne na nivou celokupne svetske ekonomije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...