Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal - Novinski isečci, monografije, albumi, posteri, godišnjaci


Itinerant

Recommended Posts

Idi na neki sajt koji hostuje slike, pa kači onako kako Mrdja radi. Evo nečeg iz lične kolekcije. Skenirao sam samo Dubočicu zbog ćaleta koji je član ove slavne generacije, u lokalnim okvirima. Album je sa timovima iz Prve i Druge lige. Eh, vreme kada su i drugoligaši imali mesta u albumima...003_resize.jpg

Link to comment
  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    97

  • mico3881

    31

  • Dr Arslanagić

    21

  • Meridian

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

:DTog Kombinata odavno više nema :(Banković je, koliko se ja sećam, baš u Radničkom dosegao vrh svoje karijere. Tamo je stekao i solidnu kintu za ono vreme, te je sa porodicom prešao u Niš. Cenim da se sad oseća više Nišlijom, pa je možda tu razlog njegovog vezivanja za klub. Realno, mnogi to rade i kada su veći klubovi/igrači u pitanju. Bezbroj je primera gde se posle uspešne karijere vraćaju Partizanu, Zvezdi ili Vojvodini, a da ih za klub u kome su potekli baš zabole kao što kažeš.Sa druge strane, Dubočica je već više od 2 decenije stecište ološa i partijskih poslušnika lokalne vlasti, pa je upitno da li mu je pametno davati takvom klubu svoj novac.

Edited by Mostly harmless
Link to comment
Trener Milovan Djoric sa pionirima (od kojih neki imaju i brkove) Zvezde 1975-76. Gledajuci ova imena mislim da je jedino golman Zivanovic igrao za seniorski sastav Zvezde, njega, kao golmana, verovatno nije trenirao Bata Djora.
Super su ove slike mladjih kategorija.Osim Zivanovica, za prvi tim je jednu utakmicu odigrao i Radic (kasnije je bio u Vardaru i Cukarickom).Goran Stevanovic je takodje nastupio na jednoj prvenstvenoj utakmici 78/79, sli je to Almanah FSJ propustio. Kasnije je igrao za Napredak, Zemun, Cukaricki.Milos Ljubenovic je bio veliki talenat (otac mu je nekad igrao za beogradski Radnicki u sjajnoj generaciji pedesetih), ali dalje od par prosecnih sezona u OFK Beogradu nije stigao.Radovic je bio u Vardaru, OFK Beogradu, Cukarickom.Jelic u Cukarickom i uzickoj Slobodi.Zar ovaj Djurovic nije Zarko Djurovic ?
Link to comment
Crvena Zvezda 1975-76 podmladak
Milosavljevic ovde bas lici na Pizona :)Golman Ciric je bio u Spartaku i Galenici, Dusko Tomic branio u mnogim klubovima (specijalista za odbranu penala), Lazic igrao za Rad i uzicku Slobodu, Krmpotic bio i reprezentativac, Ajder legenda Rada, Stanimirovic igrao za OFK Beograd i AIK, Mirko Mijovic Sutjesku, Rijeku i Zagreb, Nikola Marjanovic Galeniku, Rijeku, Partizan i Vojvodinu, Bozidar Marjanovic za OFK Beograd.
Link to comment
Idi na neki sajt koji hostuje slike, pa kači onako kako Mrdja radi. Evo nečeg iz lične kolekcije. Skenirao sam samo Dubočicu zbog ćaleta koji je član ove slavne generacije, u lokalnim okvirima. Album je sa timovima iz Prve i Druge lige. Eh, vreme kada su i drugoligaši imali mesta u albumima...003_resize.jpg
Dubocica je tih godina bila u samom vrhu drugoligaskog fudbala.Ovo je odlicna generacija, a najvise su uspeli Zoran Bankovic i Stojan Gavrilovic. Prvi je bio standardan i u niskom Radnickom i u Vardaru, a bio je zapazen i u Zvezdi i OFK Beogradu. Drugi je godinama bio nezamenjiv bek Nislija.Cudno je da nisu stavili u album jednog od najboljih golmana druge lige Novicu Jovanovica, koji je tad bio standardan (kasnije branio za Novi Pazar). I Djordje Jovanovic je bio solidan, a Masica se ne secam. Nenad Petrovic je bio odlican bek, ali je rano prestao igrati (ili je otisao u neki manji klub, nisam siguran). Jovica Stojiljkovic je tad postao standardan i igrao sve do ispadanja kluba u Srpsku ligu 1983.Stojkanovic je isto bio standardan levi half godinama. Odlicno krilo Mitic je malo kasno dosao na veliku scenu, a imao je prvoligaski kapacitet. Mladenovic je tad tek pocinjao a pred kraj karijerre je imao odlicnu sezonu u jakom Pelisteru. Djordjevic je bio standardan u Dubocici jos dok je ekipu vodio Milos Milutinovic, nekako je rano prestao. Interesantno je da su obe polutke iz istog mesta (Vinarci). Boskovic je vazio za velikog talenta, ovde je tek pocinjao, ali je rano ispao iz najbolje postave. Radivoje Jovanovic je ovde vec padao u formi, godinu dana pre ove sezone je bio jedan od najboljih igraca, igrao je i u nekoliko vojvodjanskih klubova. Stefanovic je sigurno jedan od najboljih igraca ove ekipe, podjednako dobar kao strelac i paker, i on je trebao igrati u najvisem rangu takmicenja po kvalitetu. Ivkovic je ove sezone bio standardno levo krilo, ali je ipak vise vremena proveo na poziciji beka, dobar fudbaler.
Link to comment

Prva prvoligaška generacija Bora:f1000013.jpgPavao Reisner - stigao iz Borova zbog posla, postao kapiten i jedan od najboljih fudbalera klubaJovan Hajduković - odličan golman, branio i za Žarkovo, Zvezdu, Budućnost, Majdanpek, kragujevački RadničkiDesimir Ranković - stigao iz Valjeva, zaslužio i šansu u reprezentaciji, bek, half, krilo, polutkaSlobodan Perišić - došao iz OFK Beograda kao zamena za Iliju Mitića, neumoran, kasnije i dobar trenerNemanja Radulović - stub odbrane tima, igrao i za Žarkovo i Zvezdu? - mogao bi biti Miodrag Udić, ali nisam siguranTomislav Petrović - desno krilo, stigao iz niškog Železničara, kasnije bio igrač i trener MajdanpekaDušan Sopić - veliki talenat Partizana, bio i u Mariboru, nije ostvario očekivanu karijeruIštvan Šorban - snažni centarfor, dobar strelac, igrao i za Budućnost, Zvezdu i SpartakSlobodan Tomić - došao iz Valjeva (zajedno sa Rankovićem), odličan tehničar, dugo igrao fudbalFranc Paulinc - dugo godina bio u Boru, a jedno vreme nastupao i za Čelik, krilo, centarfor, polutka

Link to comment

Jedna od najboljih generacija banjolučkog Borca:7576.jpgAbid Kovačević - fenomenalan fudbaler, podjednako dobro igrao levom i desnom nogom, izvodio sve slobodne udarceFuad Ðulić - dugo čekao priliku a onda nekoliko sezona bio nezamenjiv, sve do teže povrede nakon duela sa Radovićem iz RijekeMiloš Cetina - odličan u skoku, podjednako dobar kao centarhalf i centarfor, igrao i u Spartaku, poznat trenerNenad Lazić - hrabar i borben bek, veoma duhovit, nastavio u Elektrobosni iz Jajce kad su u Borcu počeli podmlađivanje tima Zvonko Vidačak - ponikao u Veležu, ali nikad nije dobio priliku u prvom timu, posle pozajmice u Čapljini, stigao u Banja LukuMario Brnjac - došao iz Rijeke, izuzetno jak, odličan duel igrač, kasnije igrao u LabinuMensur Bajagilović - veliki talenat, odlično počeo ali kasnije pao u formi pa prešao u BSKZoran Smilevski - stigao iz Partizana, brz, prodoran, prgav; napravio bi gužvu pa se onda sakrio iz BrnjcaDževad Kreso - odličan fudbaler i karatista, neumoran, sjajan tehničar, danas vlasnik finog restorana u KentakijuHikmet Kušmić - bek ili half, borben, poznat po čestom izbacivanju lopte iz šesnaesterca makazicamaGoran Popović - sjajan vezni igrač, u Borcu igrao kratku (pozajmica od Hajduka), potpuno se afirmisao u Osijeku

Link to comment

Tim čačanskog Borca iz 1972/73, u ova vremena Čačani su redovno bili učesnik kvalifikacija za prvu ligu:7273g.jpgIlija Petrović - magistar, odličan half prvoligaškog formata, igrao i za Olimpijsku reprezentaciju Rodoljub Tadić - dugogodišnji poslednji čovek odbrane, odličan u skokuBratislav Čakarević - jedan od drugoligaških rekordera po broju nastupa, često menjao pozicije u timuPetar Baralić - najveći talenat generacije, igrač reprezentativnog potencijala, igrao i za Zvezdu, danas vlasnik fudbalske škole u AmericiRadojko Avramović - najbolji drugoligaški golman u to vreme, kasnije branio za Rijeku te u Engleskoj, reprezentativacDušan Radonjić - klupska legenda, kraće vreme igrao i u Zvezdi, half, centarhalf, polutka, centarforPredrag Kulašević - brzonogo krila, kasnije i half, dugo godina bio standardan prvotimacSlobodan Ostojić - odlična polutka, kasnije i efikasno krilo, bavio se i trenerskim poslomMiloš Radivojević - veoma talentovan napadač, igrao i u užičkoj Slobodi, rano prestaoÐorđe Čakarević - u to vreme možda i najbolji navalni igrač kluba, nije u potpunosti iskoristio potencijalMiloš Jovašević - levo krilo, ubrzo posle ove sezone je prešao u OFK Beograd, igrao i u Belgiji

Link to comment

Pitanje za Mrđu - nije baš ova tema, ali ne znam nikog verziranijeg - na netu ne mogu da nađem podatak - na zadnjoj utakmici Zvezda-Partizan izvedena su kupno 2 kornera - po jedan za Zvezdu i Partizan.Ukoliko me sećanje ne vara, od kada gledam fudbal to je najmanji broj kornera na nekoji utakmici koju sam ja gledao. Postoji li neki podatak je li ovo rekord, makar kod nas?

Link to comment
Pitanje za Mrđu - nije baš ova tema, ali ne znam nikog verziranijeg - na netu ne mogu da nađem podatak - na zadnjoj utakmici Zvezda-Partizan izvedena su kupno 2 kornera - po jedan za Zvezdu i Partizan.Ukoliko me sećanje ne vara, od kada gledam fudbal to je najmanji broj kornera na nekoji utakmici koju sam ja gledao. Postoji li neki podatak je li ovo rekord, makar kod nas?
Na žalost, nemam nikakve podatke vezano za broj kornera po utakmici, stvarno deluje malo.Obično je to posledica igranja kroz sredinu i sporog ritma, ali pošto nisam gledao utakmicu ne znam.
Link to comment
Dubocica je tih godina bila u samom vrhu drugoligaskog fudbala.Ovo je odlicna generacija, a najvise su uspeli Zoran Bankovic i Stojan Gavrilovic. Prvi je bio standardan i u niskom Radnickom i u Vardaru, a bio je zapazen i u Zvezdi i OFK Beogradu. Drugi je godinama bio nezamenjiv bek Nislija.Cudno je da nisu stavili u album jednog od najboljih golmana druge lige Novicu Jovanovica, koji je tad bio standardan (kasnije branio za Novi Pazar). I Djordje Jovanovic je bio solidan, a Masica se ne secam. Nenad Petrovic je bio odlican bek, ali je rano prestao igrati (ili je otisao u neki manji klub, nisam siguran). Jovica Stojiljkovic je tad postao standardan i igrao sve do ispadanja kluba u Srpsku ligu 1983.Stojkanovic je isto bio standardan levi half godinama. Odlicno krilo Mitic je malo kasno dosao na veliku scenu, a imao je prvoligaski kapacitet. Mladenovic je tad tek pocinjao a pred kraj karijerre je imao odlicnu sezonu u jakom Pelisteru. Djordjevic je bio standardan u Dubocici jos dok je ekipu vodio Milos Milutinovic, nekako je rano prestao. Interesantno je da su obe polutke iz istog mesta (Vinarci). Boskovic je vazio za velikog talenta, ovde je tek pocinjao, ali je rano ispao iz najbolje postave. Radivoje Jovanovic je ovde vec padao u formi, godinu dana pre ove sezone je bio jedan od najboljih igraca, igrao je i u nekoliko vojvodjanskih klubova. Stefanovic je sigurno jedan od najboljih igraca ove ekipe, podjednako dobar kao strelac i paker, i on je trebao igrati u najvisem rangu takmicenja po kvalitetu. Ivkovic je ove sezone bio standardno levo krilo, ali je ipak vise vremena proveo na poziciji beka, dobar fudbaler.
:Hail: za skeniranje ekipeOtprilike se sve što si napisao poklapa sa onim što znam o toj generaciji. Mnoge od ovih ljudi poznajem lično jer sam prve godine života proveo sa mnogima od njih na pripremama kluba, putovanjima i uopšte na stadionu. Žao mi je što sam bio toliko mali da se ne sećam fudbala iz tog doba :(Na slici nije Đorđe Jovanović, već upravo pomenuti Novica Jovanović, prvi golman ekipe.E da. Ova podela uloga takođe nije baš najsjanija ili meni najjasnija. Npr. Đorđević je bio više krilo, dok je Mitić bio više napadač.Ekipa je mogla mnogo više od onoga gde su bili, ali nije bilo (pre svega političke) volje da se ode u viši rang takmičenja. Kao glavni razlog je vazda spominjan nedostatak finansijskih sredstava za jedan budžetski klub koji bi igrao u Prvoj ligi. Mnogo je bilo nameštanja, štelovanja rezultata te raznih kombinacija kojima nije mesto u fudbalu. Edited by Mostly harmless
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...