Jump to content
Host

Prag

Recommended Posts

Аврам Гојић

ali kontam da covek u Pragu moze sa velikom lakocom da se bas bizarno iznapija i usvinji, onako ko iz Haseka?

ruskabajka

,,,

Edited by ruskabajka

JozoMujica

Vratio se sinoć nakon dvodnevne ekskurzije u Prag, šta da kažem - utisci su pomešani.Sa jedne strane arhitektura i bla, bla, bla... ostatak turističke ponude, solidan skank (ali ništa preterano) za 300 czk/g, neki divni i jako ljubazni ljudi, sa druge strane pokušaji dranja na svakom ćošku (čitaj: skoro svakoj menjačnici), loša usluga u većini ugostiteljskih objekata... Hrana tu i tamo (zato je bar McDonalds tu), piva dobra.Ići ću ponovo čim budem bio u prilici, ali bar na 5-6 dana, 2 dana je malo.

Pixie

Pragisti, dajte neki predlog sta da se radi uvece ovog vikenda. Tamo sam od cetvrtka popodne do nedelje uvece i imam samo veceri (posle 18-19h) slobodne.

yolo

imam stopover u pragu izmedju 2 leta od 7,5 sati.posto mi se ne cekica na aerodromu, treba mi info koliko je neki normalan transfer od aerodroma do centra (ne daje mi se 50E za to), jel ima shuttle busova ili slicnih cheapo prevoza.i sta moze da se radi za ta 4 sata u esencijalnom smislu. pivo ne pijem i ne zanima me, knedlicki sa nekim mjasom moze, eventualno neka umetnos' ako ima nesto groundbreaking sada. za kvadrijenale znam:)

zorglub
pivo ne pijem i ne zanima me
:blink:

*edited by mod

Probaj sa OVOM pivnicom. Jeste da sam tamo jeo samo rebarca i kolenice ali to je bilo toliko dobro da kad god sam dolazio mi nije padalo na pamet da narucujem bilo sta drugo.

Otto Katz
imam stopover u pragu
S aerodroma imaš gradski bus No119 do stanice Dejvická. To je posljednja stanica metroa, tu sjedneš na metro do stanice Malostranská, ili Staroměstská, ili Můstek i tu si u centru. Jedna karta vrijedi za bus, tramvaj i metro. Ne znam koliko košta, valjda 28Kč=cca1,2€. Od izložaba ne znam da bi bilo išta groundbreaking, ali ima izvrsna izložba novootkrivenih albuma s motivima svakodnevnog života u rovovima WWI (ratna tema, dobra za inspiraciju), ili uvijek zanimljivi G. Grosz. Ili štajaznam Kandinsky, Kupka, Schönberg. Za hranu ti u ovome gradu ne mogu preporučiti ništa. Ponesi svoje.

Otto Katz
Probaj sa OVOM pivnicom. Jeste da sam tamo jeo samo rebarca i kolenice ali to je bilo toliko dobro da kad god sam dolazio mi nije padalo na pamet da narucujem bilo sta drugo.
Ama reče ti čoek da ne pije pivo. Gazza, kupi špansko vino u samoposluzi za 10€, napravi sendviče, pa na piknik na Kampu ispod Karlovog mosta.

*edited by mod
Ama reče ti čoek da ne pije pivo. Gazza, kupi špansko vino u samoposluzi za 10€, napravi sendviče, pa na piknik na Kampu ispod Karlovog mosta.
Pa dobro nek naruci nesto drugo da pije.A kada sam video ko je zadnji postovao mislio sam da ces da uputis coveka da ode U Fleku :P Edited by pavllle

yolo

faljeni bili svi, na celu sa kinzem! :Hail:

Кристофер Лумумбо

ipak idem u prag. zanimaju me sledece stavri:1) kakvo je vreme u ovo doba godine, kakvu garderobu da ponesem?2) sta treba videti, a da nije u standardnoj turistickoj ponudi?3) neka zanimljiva knjiga koja bi mi docarala atmosferu praga?4) koje muzeje da posetim?5) kakva je hrana?

Otto Katz
1) kakvo je vreme u ovo doba godine, kakvu garderobu da ponesem?
Zima. Ponesi dugi kaput, šal i kapu.
2) sta treba videti, a da nije u standardnoj turistickoj ponudi?
Sve je u ponudi. Treba vidjeti grad s uzvisina, s Petřina, s Vyšehrada i s Parukářke. Loosova vila. Crkva St. Václava.
3) neka zanimljiva knjiga koja bi mi docarala atmosferu praga?
Možda ovo?
4) koje muzeje da posetim?
Evo ti linkovi, pa izaberi. Moja preporuka je Národní technické muzeum.
5) kakva je hrana?
Loša. Ali pšenično pivo u pivovarskom domu bi valjalo da probaš. Edited by king louie