Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

ne znam da li je neko pomenuo, juce sam bila kod ortaka u stanu da ostavim nesto i pokrala promotivne i besplatne materijale iz sanduceta u toj zgradi. naidjoh na besplatni casopis 'urban', kombinacija yellow pages i onog sto dele na starom gradu. prikriveni ldp :D

Link to comment
oblači se u urban shopu
E da, i to je zanimljivo! Zašto se po raznim urban shop-ovima takođe uglavnom prodaje neka vrsta alternativne, subkulturne ili casual garderobe?To me malo vraća na onu moju početnu dilemu - šta je u stvari urbano? Da li je to sinonim za alternativno, za subkulture i za, kao u Americi kulturu velegrada koja je pod uticajem crnačke kulture, hip-hopa i tome sličnog, ili je to sinonim za sve gradsko u smislu građansko, napredno, prosvećeno, kao suprotnost ruralnom i zaostalom?I zašto je, čak i u gradovima, "urbani" način oblačenja stroga alternativa? Po čemu je alternativno oblačenje "urbanije" nego recimo "smart casual" ?Evo jedna zanimljivost: Na engleskoj Vikipediji kad ukucate "Urban clothing" automatski vas prebace na "Hip-hop fashion".http://en.wikipedia.org/wiki/Urban_clothingDakle, ja mislim da se naš pojam urbanog ne može posmatrati potpuno odvojeno od američkog, jer uslijed globalizacije i amerikanizacije, taj se američki pojam proširio i utiče na shvatanja i van Amerike. Edited by jaja_s_paprikama
Link to comment
  • 1 month later...

pojam "urbano/gradsko" ociscen od raznih kompleksnih psiholosko socioloskih znacenja zalepljenih za njega pod vrlo sumnjivim okolnostima i sa diskutabilnim namerama je skracen pojam od sintagme "iz urbane/gradske sredine" koja je vrlo precizno definisana:Urbana ili gradska sredina je kompaktno izgradjeno naseljeno podrucje sa velikom gustinom naseljenosti u odnosu na okolno podrucje. Vecina stanovnistva se u urbanoj sredini bavi sekundarnim i tercijarnim delatnostima. urbane sredine mogu biti gradovi, konurbacije i megalopolisi.

Link to comment
ne znam da li je neko pomenuo, juce sam bila kod ortaka u stanu da ostavim nesto i pokrala promotivne i besplatne materijale iz sanduceta u toj zgradi. naidjoh na besplatni casopis 'urban', kombinacija yellow pages i onog sto dele na starom gradu. prikriveni ldp :D
Koliko godina treba da imas da na FB ili forumu priznas kriminal? Oskrnavila si sveto pravo na primanje junk maila sto je gore nego da si im citala privatnu postu kad im ionako niko ne pise.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...