Jump to content
IGNORED

Kirk or Picard?


hazard

There are four lights!  

55 members have voted

  1. 1. Moj favorit je

    • Captain James T. Kirk
    • Captain Jean-Luc Picard
    • Jedan od wannabe-a (Cmdr. Cisco, Kathryn kravljeg pogleda Janeway, dalmatinske gore list quantum-leap John Archer)
    • štreberu
  2. 2. Omiljeni Star Trek serijal:

    • Star Trek (The Original Series)
    • Star Trek: The Next Generation
    • Star Trek: Deep Space Nine
    • Star Trek: Voyager
    • (Star Trek:) Enterprise
    • Star Trek (The Animated Series)
      0
    • štreberčino
    • ja gledam seks i grad i očajne domaćice, star trek je sranje
  3. 3. Omiljeni Star Trek film:

    • Star Trek: The Motion Picture
    • Star Trek II: The Wrath of Khan
    • Star Trek III: The Search for Spock
    • Star Trek IV: The Voyage Home
    • Star Trek V: The Final Frontier
    • Start Trek VI: The Undiscovered Country
    • Star Trek Generations
    • Star Trek: First Contact
    • Star Trek: Insurrection
      0
    • Star Trek Nemesis
    • Star Wars je bolji od svih njih
    • štreboslave


Recommended Posts

Naravno da ima, baš te navedene osobine.
pa nema, drugacije su to osobine: Spock je logic over emotions a Picard je mudrost u 'human mind' smislu, a mudrost nije = human mind - emotions, mudrost 'radi' sa ljudskim emocijama kao svojim sastavnim delom.
Link to comment
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hazard

    8

  • Dankan Ajdaho

    7

  • Weenie Pooh

    7

  • Aineko

    6

A da, zaboravih da se svrstam. Naravno Pikard, iz prostog razloga sto originalnu seriju nisam gledao (nisam tako mator), a uz TNG mi je prosla osnovna skola i gimnazija (bezao sam redovno od kuce tamo 87./88. godine da kod brata od tetke na satelitu gledam prvu sezonu). Dakle tu su stotine sati TNG vs. par filmova na VHS-u i zimskom bioskopu/novogodisnjem programu. Nije tu Kirk imao previse sansi.

Link to comment
Pošto više nije bilo Spoka, Pikardu je transferisan deo njegovih karakteristika (a to je baš to što ti pominješ (staloženost, odmerenost)) što se isto može reći i za unutrašnje borbe.Znači, fejk! :P
Previse si privrzen originalu izgleda da sagledas neke stvari objektivno :PNaravno da TNG ne bi postojao bez originala i da se oni nisu igrali u TNG sa motivima iz originala - pa i TNG je trebalo da bude prepoznatljiv Star Trek kao i originalna serija. Inace se ne bi zvao Star Trek. To naravno ne znaci da je TNG samo reciklaza i fejk, i da nije bolji od originala. Ni Sekspirove price nisu bile originalne (skoro nijedna), pa su opet remek dela zbog nacina na koji su ispricane :PDa, TNG namerno ima stalozenog kapetana i neotesanog prvog oficira, za razliku od originala gde je obrnuto. Ali nit je Pikard Spok, niti je Rajker Kirk. Slicne su im uloge ali drugaciji su to likovi, vrlo.Data jeste nesto sto je najblize Spoku u TNG ali je opet obrnut od njega: Spok je pola covek, ima ljudsku stranu ali nonstop pokusava da je potisne i da bude 100% logicni bezemocionalni Vulkanac, samo sto mu to ne uspeva bas uvek i na momente on mora da se suoci sa svojom ljudskom komponentom i prihvati je. Data je obrnut: on jeste 100% bezemocionalno logicko bice, stavise neorgansko, ali on zeli da bude vise kao covek i da razume ljude i emocije, ali mu uglavnom ne to ne uspeva - mada ponekad dodje do nekih saznanja. Tj. tako je dok ga ne upropaste sa onim emotions chip-om u prvom TNG filmu.TNG naravno koristi isti sablon kao original (inace se ne bi zvao Star Trek nego nekako drugacije) ali u tom istom okviru istrazuje drugacije likove i teme. Da ne govorimo o tome da je sam SF sadrzaj i istrazivanje drustvenih tema na visem nivou. Poenta je u tome da je TNG napravljen tako da moze biti drag i nekome ko je ljubitelj originala, kao i nekome kome je to prvi Trek koji je gledao. Ono sto ti u TNGu nazivas reciklazom i fejkerstvom je zapravo prednost TNGa i cini ga bliskom srcu svakom pravom Star Trek ljubitelju, bez obzira da li im se vise svidja original ili TNG, Kirk ili Pikard. :)Za mene prava reciklaza krece tek sa Vojadzerom. Pokusaj "resetovanja", brod u nepoznatom, ne zna gde je i koga ce sresti (pokusaj vracanja misterije iz originala koja je dosta manja u TNGu), Vulkanac (i to pravi pravcati) kao vazan oficir, itd. S tim sto nisu reciklirali samo original, vec i TNG.DS9 je, sa druge strane, anti-Trek. To je rekao sam pisac te serije. Namerno je mracniji i manje optimistican i to se vidi u prici, scenografiji, likovima.
Link to comment

Slažem se ja s najvećim delom tvojih stavova.No takođe mislim da svako ko je odrastao na originalnoj seriji sve što dolazi posle toga gleda kroz taj vizir.

Link to comment
DS9 je, sa druge strane, anti-Trek. To je rekao sam pisac te serije. Namerno je mracniji i manje optimistican i to se vidi u prici, scenografiji, likovima.
Uz to prica obiluje misticno-religijskim elementima (ancient prohecies, the Chosen one...), za razliku od Rodenberijevog Star Treka, koji u prvi plan stavlja nauku i tehnologiju. Sa druge strane, kvalitet prica je cesto iznad Star Trek proseka (recimo Duet, meni jedna od najomiljenijih epizoda u citavoj fransizi).
Link to comment
No takođe mislim da svako ko je odrastao na originalnoj seriji sve što dolazi posle toga gleda kroz taj vizir.
Ja sam bila malo dete kada se Originalna serija prikazivala u Nedeljnom popodnevu i mislim da me je to definisalo za ceo život. I uvek mi je ostao u podsvesti kao parametar kojim odeđujem šta ću da gledam ili šta ću da volim. E, onda u srednjoj školi dolazi TNG, kao ispunjenje sna, u kome vidimo šta je budućnost dalje donela. Idealističko sećanje na Originalnu seriju nikada nisam poremetila ponovnim gledanjem, iako sam pre nekoliko godina skinula onu remasterizovanu verziju.Naravno, TNG, DeepSpace9, Voyager i Enterprise su reprizirani milion puta (mislim da sve sem Voyagera trenutno idu na AXN-u i Sci Fi-ju), i uvek ponešto pogledam. To mi dođe kao psihoterapija, iznervirali me na poslu, doza: 1 epizoda TNG posle ručka i jedna epizoda Enterprise-a pre večere :)
Link to comment
I da, zao mi je sto je Enterprise otkazan posle 4 sezone umesto da je doziveo punih 7 kao prethodna 3 serijala. Poceli su dosta kljakavo, cak nisu do 3. sezone ni hteli da dodaju "Star Trek" u naslov (budale), ali posle su se dosta poboljsali. Sumnjao sam u Bakulu u ulozi Star Trek kapetana, ali mi je posle prirastao k srcu. Meni je npr. Enteprajz bio bolji od Vojadzera (koji sam gledao, ali sam ga doziveo kao potpunu reciklazu originalne serije i TNGa, sa sve Vulkancem na bridge-u) i mislim da je tu bilo dosta prostora za dalje istrazivanje (24. vek bio je iscrpljen i bilo bi bezveze da su isli dalje u buducnost - ko bi bili negativci? a i tehnologija bi postala previse fantasticna cak i za Star Trek). Steta sto je umesto filma sa Enterprise tematikom (kao sto je bilo najavljivano nakon kraja serije) snimljeno ono Abramsovo sranje. Koje sam pogledao tek nakon sto sam sebi rekao "ovo nije Star Trek - shvati da nije, onda ces moci da ga gledas mirno".
Enterprise je bio postao totalni vrh! Mene je samo smorilo što je inženjer Trip, jedna obična žarkovačka teksaška seljačina kresnuo T'pol, to mi je nekako bio vrhunac bedaka u seriji. Ali, treća i posebno četvrta (meni posebno četvrta) sezona su bili odlični! Četvrta naročito zbog toga što su dati odgovori na silne misterije i pretpostavke iz Star Trek univerzuma. Recimo, kako su Andorijanci ušli u savez iako su bili neprijateljski nastrojeni, zašto su Klingonci u Star Trek TOS-u imali normalna čela (samo su bili tamnije puti) kao ljudi, a u TNGu i u filmovima naborana i užasna čela kakvo je imao Vorf (zato što su našli podatke o Eugenic wars sa zemlje i počeli da eksperimentišu sa DNK-om tih nadljudi kako bi svoje ratnike poboljšali i učinili ih okrutnijim), vulkanski ritual ženidbe i parenja i tako dalje. Još je mnogo lepo bilo što je dosta priča iz te sezone pričano u trilogijama, što je onako dosta finije nego epizoda za epizodom, i smislenije, i ispunjenije. Ali jebiga.
Bolje da su išli dalje u budućnost nego što se vraćaju u prošlost da reinvent the wheel original. Možda bi tehnologija uznapredovala toliko da im komunikatori više ne budu veličine mobilnih telefona iz 1996. :)
Bojim se da je Enterprise bio žrtva toga što je bio "more of the same" kategorija, bez obzira što su mnoge stvari bile na kvalitativno drastično višem nivou od prethodnika. Nakon TNG-a, stvorila se glad za Star Trekom, a dok je Enterprise došao na red, nekako su se ljudi zasitili, a i dosta se promenilo u SF serijama, pa Enterprise-u nije praštano ono što se u drugim serijama uzimalo zdravo za gotovo. Šteta.Što se tehnologije tiče, nije realno očekivati toliku konzistentnost sa serijama koje imaju po 50 godina u razmaku. Mislim, jbg, pogledajte fejzer kapetana Kirka... :lol:Captain-Kirk.jpg
Link to comment
Enterprise je bio postao totalni vrh! Mene je samo smorilo što je inženjer Trip, jedna obična žarkovačka teksaška seljačina kresnuo T'pol, to mi je nekako bio vrhunac bedaka u seriji. Ali, treća i posebno četvrta (meni posebno četvrta) sezona su bili odlični! Četvrta naročito zbog toga što su dati odgovori na silne misterije i pretpostavke iz Star Trek univerzuma. Recimo, kako su Andorijanci ušli u savez iako su bili neprijateljski nastrojeni, zašto su Klingonci u Star Trek TOS-u imali normalna čela (samo su bili tamnije puti) kao ljudi, a u TNGu i u filmovima naborana i užasna čela kakvo je imao Vorf (zato što su našli podatke o Eugenic wars sa zemlje i počeli da eksperimentišu sa DNK-om tih nadljudi kako bi svoje ratnike poboljšali i učinili ih okrutnijim), vulkanski ritual ženidbe i parenja i tako dalje. Još je mnogo lepo bilo što je dosta priča iz te sezone pričano u trilogijama, što je onako dosta finije nego epizoda za epizodom, i smislenije, i ispunjenije. Ali jebiga.
Nemoj da zaboraviš i dr Arika Sunga genijalnog naučnika sa kriminalnim sklonostima, koji je verovatno deda dr Nunijena Sunga koji je stvorio Datu, a koji je u zatvorskoj ćeliji, pošto je propao njegov plan da sa genetski poboljšanim ljudskim bićima popravi ljudsku vrstu, nacrto prve skice androida koji liči na Datu :D
Link to comment
Enterprise je bio postao totalni vrh! Mene je samo smorilo što je inženjer Trip, jedna obična žarkovačka teksaška seljačina kresnuo T'pol, to mi je nekako bio vrhunac bedaka u seriji. Ali, treća i posebno četvrta (meni posebno četvrta) sezona su bili odlični! Četvrta naročito zbog toga što su dati odgovori na silne misterije i pretpostavke iz Star Trek univerzuma. Recimo, kako su Andorijanci ušli u savez iako su bili neprijateljski nastrojeni, zašto su Klingonci u Star Trek TOS-u imali normalna čela (samo su bili tamnije puti) kao ljudi, a u TNGu i u filmovima naborana i užasna čela kakvo je imao Vorf (zato što su našli podatke o Eugenic wars sa zemlje i počeli da eksperimentišu sa DNK-om tih nadljudi kako bi svoje ratnike poboljšali i učinili ih okrutnijim), vulkanski ritual ženidbe i parenja i tako dalje. Još je mnogo lepo bilo što je dosta priča iz te sezone pričano u trilogijama, što je onako dosta finije nego epizoda za epizodom, i smislenije, i ispunjenije. Ali jebiga.
Bas to. Enterprajz je kasnije postao pravi izvor za zedne trekije :D svidja mi se onaj deo sa onim klingonskim naucnikom koji prica kako je nekada bilo casno i medju Klingoncima biti naucnik i inzenjer, i da nisu svi zeleli da budu samo ratnici, ali da se to u nekom trenutku promenilo, sto objasnjava stagnaciju klingonske tehnologije u odnosu na ostale rase u Trek univerzumu. Da su im dali jos 3 sezone, mogli jos toliko mnogo tih interesantnih stvari da razrese.
Link to comment

Ne samo to, ja sam se nadao da će da krene Earth-Romulan war, koji je i rezultovao uspostavljanjem Federacije. Nadao, i očekivao da će se najzad u Star Treku osetiti ta CGI raskoš savremene tehnike. Umesto toga, oni su samo skočili 3-4 godine unapred u zadnjoj epizodi na proglašavanje Federacije :cry: Jebiga.

Link to comment

Žan Luk, njega se sećam mnogo bolje. Mada ni jedan serijal, kada se setim nisam pogledao kako valja od prve do poslednje. Ranije ih nisam imao, pa su mi nesretno nestali pa nemam vremena... ali sam čitao knjige, i TOS i TNG knjige su uglavnom prihvatljive.http://www.youtube.com/watch?v=cGF1NP-FrCUvshttp://www.youtube.com/watch?v=0VuIShM5kAQ:Dhttp://www.youtube.com/watch?v=8TtMEcZk3AERispekt za oboje, svakako.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...