Jump to content
IGNORED

Kirk or Picard?


hazard

There are four lights!  

55 members have voted

  1. 1. Moj favorit je

    • Captain James T. Kirk
    • Captain Jean-Luc Picard
    • Jedan od wannabe-a (Cmdr. Cisco, Kathryn kravljeg pogleda Janeway, dalmatinske gore list quantum-leap John Archer)
    • štreberu
  2. 2. Omiljeni Star Trek serijal:

    • Star Trek (The Original Series)
    • Star Trek: The Next Generation
    • Star Trek: Deep Space Nine
    • Star Trek: Voyager
    • (Star Trek:) Enterprise
    • Star Trek (The Animated Series)
      0
    • štreberčino
    • ja gledam seks i grad i očajne domaćice, star trek je sranje
  3. 3. Omiljeni Star Trek film:

    • Star Trek: The Motion Picture
    • Star Trek II: The Wrath of Khan
    • Star Trek III: The Search for Spock
    • Star Trek IV: The Voyage Home
    • Star Trek V: The Final Frontier
    • Start Trek VI: The Undiscovered Country
    • Star Trek Generations
    • Star Trek: First Contact
    • Star Trek: Insurrection
      0
    • Star Trek Nemesis
    • Star Wars je bolji od svih njih
    • štreboslave


Recommended Posts

Data je moja najveca galakticka ljubav (moja keva tako volela Spoka u svoje vreme, bice da ima nesto u tim muskarcima sto imaju problem s emocijama...) i ideja da ga ubiju u Nemesisu mi je jedna od najvecih gluposti koju je Hollywood ikad izveo. Razumem ja da se Spiner bio ugojio kao krmak i sve to, ali wtf, Data je android, dajte mu novo telo - pa on je napravio Lal, mogao je i sebi da napravi novo telo ili vec nesto i mirna Backa.
Pa zar nisu upravo to uradili? Iskopirao se u nekog drugog androida pre svog kamikaze poteza, tako nešto. Ali filmova posle tog više nije bilo jer su dosadili i bogu i ljudima savršeno zaokružili seriju i objasnili sve što se nije stiglo ranije <_<
Link to comment
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hazard

    8

  • Dankan Ajdaho

    7

  • Weenie Pooh

    7

  • Aineko

    6

Kirk ima harizmu ali je Pikard daleeeeeeeeeeeeeeko vise u pravom smislu Commander i Captain nego Kirk. Ukratko, Kirk je klovn. Zabavni, neuracunljivi, nepredvidvljivi klovn. Pikard je pravi kapetan, covek koji se moze postovati, autoritet, svestran, renesansni covek, odmeren, mudar. Kirk je gung-ho kauboj zenskaros, Pikard je intelektualac, mudrac. Da sam ja na brodu u zvezdanim stazama :D, 100x bi vise hteo da sluzim pod Pikardom negom Kirkom.
Kirk je više ljudsko biće, sa celokupnom lepezom emocija koje krase običnog čoveka, dok je ovaj drugi više uštogljeni činovnik koji vrši funkciju pre svega, sa daleko manje ljudskih atributa, i zbog toga će Kirk uvek biti jedini koji zaista s pravom nosi tu titulu.Kirk je tip vođe, motivatora, onoga koga ljudi slede, sa svim svojim jasno izraženim vrlinama i manama, dok je Pikard tip štapskog oficira kome je prvenstvena briga da ujutru bude obrijan i da mu uniforma bude besprekorno ispeglana. Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
Kirk je više ljudsko biće, sa celokupnom lepezom emocija koje krase običnog čoveka, dok je ovaj drugi više uštogljeni činovnik koji vrši funkciju pre svega, sa daleko manje ljudskih atributa, i zbog toga će Kirk uvek biti jedini koji zaista s pravom nosi tu titulu.Kirk je tip vođe, motivatora, onoga koga ljudi slede, sa svim svojim jasno izraženim vrlinama i manama, dok je Pikard tip štapskog oficira kome je prvenstvena briga da ujutru bude obrijan i da mu uniforma bude besprekorno ispeglana.
Pikard je kultivisani Europejac, a Kirk je impulsivni Srbenda i doživotni predsednik svoje stranke. Verovatno ti se zato i više dopao.
Link to comment

Ma, svakom se više sviđa onaj serijal/kapetan koji ga je pogodio u pravom uzrastu. Za većinu nas ovde je to TNG/Picard, za neke matorce to je TOS/Kirk, a za neke mladunce to čak može da bude i DS9/Cisco iz meni neshvatljivih razloga.Nema tu nekog posebno smislenog obrazloženja.

Link to comment
Kirk je više ljudsko biće, sa celokupnom lepezom emocija koje krase običnog čoveka, dok je ovaj drugi više uštogljeni činovnik koji vrši funkciju pre svega, sa daleko manje ljudskih atributa, i zbog toga će Kirk uvek biti jedini koji zaista s pravom nosi tu titulu.Kirk je tip vođe, motivatora, onoga koga ljudi slede, sa svim svojim jasno izraženim vrlinama i manama, dok je Pikard tip štapskog oficira kome je prvenstvena briga da ujutru bude obrijan i da mu uniforma bude besprekorno ispeglana.
Ma daj, reci da Pikard nema emocije i konflikte je smesno. I upravo zato sto je takav kakav je (stalozen, odmeren, itd.) mnogo su interesantniji njegovi unutrasnji i emocionalni konflikti, ili recimo ljubavni pokusaji :D I cela draz Pikarda je sto on nije neki tamo everyman, obican tip.
Data je moja najveca galakticka ljubav (moja keva tako volela Spoka u svoje vreme, bice da ima nesto u tim muskarcima sto imaju problem s emocijama...) i ideja da ga ubiju u Nemesisu mi je jedna od najvecih gluposti koju je Hollywood ikad izveo. Razumem ja da se Spiner bio ugojio kao krmak i sve to, ali wtf, Data je android, dajte mu novo telo - pa on je napravio Lal, mogao je i sebi da napravi novo telo ili vec nesto i mirna Backa.
Ne vidim kakvo je opravdanje gojenje Brent Spinera, mislim to je bio poslednji TNG film i ako nisu ubili ostatak posade (Pikard, Rajker, Vorf, itd.) ne znam zasto su ubili Datu. Valjda su hteli neki "sokantan" dogadjaj, jebo ih on.
Pa zar nisu upravo to uradili? Iskopirao se u nekog drugog androida pre svog kamikaze poteza, tako nešto. Ali filmova posle tog više nije bilo jer su dosadili i bogu i ljudima savršeno zaokružili seriju i objasnili sve što se nije stiglo ranije <_<
Pa nije se bas iskopirao. Iskopirao je svoje pamcenje tj. secanja u novog androida, ali ne i svoju licnost, svest.
Link to comment
Ma daj, reci da Pikard nema emocije i konflikte je smesno. I upravo zato sto je takav kakav je (stalozen, odmeren, itd.) mnogo su interesantniji njegovi unutrasnji i emocionalni konflikti, ili recimo ljubavni pokusaji :D I cela draz Pikarda je sto on nije neki tamo everyman, obican tip.
Pošto više nije bilo Spoka, Pikardu je transferisan deo njegovih karakteristika (a to je baš to što ti pominješ (staloženost, odmerenost)) što se isto može reći i za unutrašnje borbe.Znači, fejk! :P Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
Pa zar nisu upravo to uradili? Iskopirao se u nekog drugog androida pre svog kamikaze poteza, tako nešto. Ali filmova posle tog više nije bilo jer su dosadili i bogu i ljudima savršeno zaokružili seriju i objasnili sve što se nije stiglo ranije <_<
pa nisu, to je nesto idimidodjimi copying memories (objasnio hazard). uopste nije bilo potrebe da ga ubiju.
Link to comment
Pošto više nije bilo Spoka, Pikardu je transferisan deo njegovih karakteristika (a to je baš to što ti pominješ (staloženost, odmerenost)) što se isto može reći i za unutrašnje borbe.Znači, fejk! :P
ako je nesto transferisano od Spoka to je onda Datin lik, nema Picard nista od Spoka.Picard je potpuno druga vrsa stalozenosti i odmerenosti. Edited by estel
Link to comment
ako je nesto transferisano od Spoka to je onda Datin lik, nema Picard nista od Spoka.Picard je potpuno druga vrsa stalozenosti i odmerenosti.
Naravno da ima, baš te navedene osobine. Data je direktan surogat koji se kasnije oteo kontroli. Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...