Jump to content
IGNORED

Kirk or Picard?


hazard

There are four lights!  

55 members have voted

  1. 1. Moj favorit je

    • Captain James T. Kirk
    • Captain Jean-Luc Picard
    • Jedan od wannabe-a (Cmdr. Cisco, Kathryn kravljeg pogleda Janeway, dalmatinske gore list quantum-leap John Archer)
    • štreberu
  2. 2. Omiljeni Star Trek serijal:

    • Star Trek (The Original Series)
    • Star Trek: The Next Generation
    • Star Trek: Deep Space Nine
    • Star Trek: Voyager
    • (Star Trek:) Enterprise
    • Star Trek (The Animated Series)
      0
    • štreberčino
    • ja gledam seks i grad i očajne domaćice, star trek je sranje
  3. 3. Omiljeni Star Trek film:

    • Star Trek: The Motion Picture
    • Star Trek II: The Wrath of Khan
    • Star Trek III: The Search for Spock
    • Star Trek IV: The Voyage Home
    • Star Trek V: The Final Frontier
    • Start Trek VI: The Undiscovered Country
    • Star Trek Generations
    • Star Trek: First Contact
    • Star Trek: Insurrection
      0
    • Star Trek Nemesis
    • Star Wars je bolji od svih njih
    • štreboslave


Recommended Posts

Dobro, da se fokusiramo na TNG pošto to jesam gledao: Nemoj mi molim te prodavati priču kako serijal ne bi bio kompletan bez tih trešina od filmova. Ako pod tim podrazumevaš goruću želju fandoma da saznaju da li su se Riker i Troi na kraju smuvali, onda OK... ako misliš na bilo šta ozbiljnije - nema šanse.Ti filmovi su jednostavno flogging a dead horse, serija se privodila kraju, glumci su insistirali na već smešnim sumama da nastave sa prelivanjem iz šupljeg u prazno, i morali su da izmuzu koliko se izmusti moglo.Što se tiče borgova u First Contactu, ne priznajem nikakvo Voyager opravdanje. U TNG, borgovi su prethodno bili opisani mnogo inteligentnije i smislenije. Nikakvog smisla nije imalo razvodnjavati ih u filmu da bi se doveli u sklad sa viđenim u Voyageru. (BTW ne sećam se, kako je to finalizirana priča o borgovima u First Contactu? Zar nije to završeno nekonkluzivno, pa se posle još razvlačilo i u TNG i dalje?)

Link to comment
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hazard

    8

  • Dankan Ajdaho

    7

  • Weenie Pooh

    7

  • Aineko

    6

Dobro, da se fokusiramo na TNG pošto to jesam gledao: Nemoj mi molim te prodavati priču kako serijal ne bi bio kompletan bez tih trešina od filmova. Ako pod tim podrazumevaš goruću želju fandoma da saznaju da li su se Riker i Troi na kraju smuvali, onda OK... ako misliš na bilo šta ozbiljnije - nema šanse.Ti filmovi su jednostavno flogging a dead horse, serija se privodila kraju, glumci su insistirali na već smešnim sumama da nastave sa prelivanjem iz šupljeg u prazno, i morali su da izmuzu koliko se izmusti moglo.Što se tiče borgova u First Contactu, ne priznajem nikakvo Voyager opravdanje. U TNG, borgovi su prethodno bili opisani mnogo inteligentnije i smislenije. Nikakvog smisla nije imalo razvodnjavati ih u filmu da bi se doveli u sklad sa viđenim u Voyageru. (BTW ne sećam se, kako je to finalizirana priča o borgovima u First Contactu? Zar nije to završeno nekonkluzivno, pa se posle još razvlačilo i u TNG i dalje?)
Pa naravno da fanove zanima da li su se smuvali Rajker i Troi, kako je Enterprise E završio, šta je bilo sa Romulancima (npr. to iz Nemesisa), i tako dalje...Očito ne poznaješ fanove, njih zanima i kako impulsni pogon Enterprisea E radi na dilitijumske kristale a da kod Enetrprisea D dilitijum nije bio neophodan, već je pogon bio kompatibilan sa tritonitom, koga ima puno više u asteroidnim pojasima...Borgovi u TNGu praktično nisu ni opisani, nego su neka opasnost iz dubokog svemira, prilično mistična i čudnovata. U Voyageru, Borgovi su glavni neprijatelj od koga se beži, i na kraju se ubacuje virus među njih, koji ih uništava, a spašava se samo kraljica koja je, jelte, tu ubačena, a ne tek u filmu.Iz konteksta vidim da ne držiš timeline pod kontrolom. Nije se priča o Borgovima iz First Contacta mogla razvlačiti u TNG-u i dalje - filmovi su snimani posle serije, i to ohoho posle serije. Naprotiv, u First Contactu se zaključila priča iz Voyagera, gde se nije znalo da li su svi Borgovi nestali, a u First Contactu se ispostavilo da je poslednja šačica Borgova otišla u prošlost da uništi ljude i spreči njihovu svemirsku odiseju tako što će sprečiti, jelte, prvi kontakt. Ta grupa Borgova, poslednja preživela, je u tom filmu uništena, zajedno sa svojom kraljicom.Dakle, Borgovi su upali u Star Trek tako što su niotkuda (iz Delta kvadranta galaksije) došli u ograničenom broju tokom TNGa i napali Zemlju, uz prateći carnage u bici Wolf 359, gde su izgubljena najveća i najbolja 43 broda Federacije. U Voyageru su Borgovi mnogo prisutniji i najveći su neprijatelj (manje-više), a poslednje epizode otkrivaju kako je Voyager podvalio neki virus koji ih je skoro uništio. Film First Contact je onda ubacio priču o kraju te finalne grupe Borgova u okršaju sa Enterprajzom (koji je, jelte, mnogo više seksi za takve obračune nego posada Voyagera) u prošlosti, tokom Prvog kontakta sa Vulkancima. I film je pravljen i posle serije TNG i posle serije Voyager. Edited by Filipenko
Link to comment

Racionalno u meni mi šapuće da moram da se složim sa Weenijem, ali mi srce ne da, jebi ga, naprosto Filipenko je rekao sve što bih i ja rekla o Star Treku i o serijama i o filmovima.

Edited by Arkadija
Link to comment

I ja mislim da su filmovi ovde u službi serije, a ne obrnuto. Nijedan od filmova koje sam gledao nije mi ostao urezan u sjećanje. Slažem se sa filipenkom, poslednji film je teško Abramsovo sranje koje nisam ni odgledao do kraja.Od svih serijala nisam mogao da gledam ovaj poslednji jer je skauting urađen očajno, kapetan i njegov prvi pomoćnik su predstavljeni kao ljudi ograničenih intelektualnih sposobnosti, tako da više liče na nekakve šerife nego na zapovjednike svemirskog broda. Deep space nine takođe nisam nikad svario, ali njemu možda i dam drugu šansu.

Link to comment
Poslednji Star Trek film je sranje koje je dizajnirano da franšizi udahne popularnost putem davanja iste u ruke jednom običnom dripcu, prevarantu i hodajućoj podvali, Džej Džej (Jelena Janković) Abramsu, koji je ubacio svoj generički pristup i sada neko treba da gleda to što je on "osmislio" a ni on pojma nema šta je hteo. Šteta što se zapravo ne zna kuda će to odvesti franšizu.
to reci.ja uvek ubeđujem ljude da taj šalabajzer uništava sve čega se dotakne.prepisivač i to loš.Pikar jer se Kirka i ne sećam, nisam toliko mator :Pfilmovi mi ništa nisu ostali u sećanju osim onog sa Borgovima.tu sam se baš prepao zamišljajući svoje dupe u borg-organizmu.i da, filipe, ima li analogije između Borgova i komunizma :unsure:
Link to comment
to nije moj Star Trek <_<
I feel your pain...A Nemesis im nikad necu oprostiti pa da naprave ne znam sta u buducnosti (misim Datu - heeeej! kome je u ekipi to palo na pamet da se izvede???).I naravno, Picard.
Link to comment
i da, filipe, ima li analogije između Borgova i komunizma :unsure:
Naravno da ima (po sistemu kako mali Perica zamišlja komunizam). Kolektivna svest, plus nekontrolisani biochip enhancements. Generalno, Džin Rodenberi nije previše mozgao kada je kreirao rase Star Treka, samo je uzimao civilizacije iz ljudske prošlosti i translirao ih u svemirsko doba sa pretpostavkom da je ta civilizacija sa karakterističnim društvenim uređenjem prevladala (Vulkanci - Grci, Klingonci - Nordijci, Romulanci - Rimljani, Borgovi - komunisti, Kardasijanci - Kardašijanci i tako...)
Link to comment
Iz konteksta vidim da ne držiš timeline pod kontrolom. Nije se priča o Borgovima iz First Contacta mogla razvlačiti u TNG-u i dalje - filmovi su snimani posle serije, i to ohoho posle serije. Naprotiv, u First Contactu se zaključila priča iz Voyagera, gde se nije znalo da li su svi Borgovi nestali, a u First Contactu se ispostavilo da je poslednja šačica Borgova otišla u prošlost da uništi ljude i spreči njihovu svemirsku odiseju tako što će sprečiti, jelte, prvi kontakt. Ta grupa Borgova, poslednja preživela, je u tom filmu uništena, zajedno sa svojom kraljicom.
Aha, znači to u First Contact su neki poslednji borgovi? Nisam to znao, super, sad mi se još manje sviđa film nego ranije :D Sećam se maglovito neke kasne TNG epizode u kojoj razmatraju sprovođenje genocida nad borgovima putem nekog virusa, slično kao genophage u Mass Effectu... jesu li na kraju to uradili ili šta se desilo?Jebale ih kraljice borgova. Ja se i dalje savršeno sećam epizoda u kojima se kocka prvi put pojavljuje, kad Q šibne Enterprise negde daleko iz čistog iživljavanja, da im pokaže da nisu dorasli baš svemu na šta bi mogli da naiđu. I naravno, kasnije duple epizode kad Picarda asimilišu pa bradati Riker na samom kraju kaže "Mr. Worf... fire." Sa prvih sam časova bežao da bih gledao te epizode :wub:
Link to comment

Kirk, naravno, on je bio u pravom smislu reči Commander, sa harizmom o kojoj Picard ili neko drugi može samo da sanja. I to u veoma vlažnim snovima.Što se serijala tiče, uprkos nerazvijenoj tehnologiji i efektima, originalni serijal je jedini koji zaista poseduje originalnost i snagu na koju se u stvari šlepuju sve ostale varijante, u bukvalnom smislu reči.O likovima je tek besmisleno raspravljati i upoređivati; može li neko iole ozbiljan da nađe iole smislen pandan Spoku, Skotiju, Mek Koju, Čekovu, Uhuri...Sve nakon originalnog serijala je čista reciklaža i ništa više od toga.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Filipenko :Hail:Sve je rekao.

Ko ne razume Star Trek filmove, ne razume SF.
Kao i ovi sto glasaju da je Star Wars bolji <_<
Kirk, naravno, on je bio u pravom smislu reči Commander, sa harizmom o kojoj Picard ili neko drugi može samo da sanja. I to u veoma vlažnim snovima.
Kirk ima harizmu ali je Pikard daleeeeeeeeeeeeeeko vise u pravom smislu Commander i Captain nego Kirk. Ukratko, Kirk je klovn. Zabavni, neuracunljivi, nepredvidvljivi klovn. Pikard je pravi kapetan, covek koji se moze postovati, autoritet, svestran, renesansni covek, odmeren, mudar. Kirk je gung-ho kauboj zenskaros, Pikard je intelektualac, mudrac. Da sam ja na brodu u zvezdanim stazama :D, 100x bi vise hteo da sluzim pod Pikardom negom Kirkom.Inace, za mene je Pikard lik br. 1 u celom Star Trek univerzumu, i vrlo originalan u odnosu na originalni serijal.Lik br. 2 je naravno Spok. Br. 3 je Data (Nemesis je bio OK dok nisu njega ubili, votafak angry.gif mada je Data izgubio dosta svoje drazi kada su mu ugradili onaj cip za emocije, to je bilo bezveze).Kirk mi cak nije u prvih 5, od njega su mi drazi recimo MekKoj i Skoti.
Picard, zbog njega sam poceo da intenzivno pijem caj :Phttp://www.youtube.com/watch?v=R2IJdfxWtPM
:ziga: :DErl grej je najjaci caj, to svi znaju...
Link to comment

I da, zao mi je sto je Enterprise otkazan posle 4 sezone umesto da je doziveo punih 7 kao prethodna 3 serijala. Poceli su dosta kljakavo, cak nisu do 3. sezone ni hteli da dodaju "Star Trek" u naslov (budale), ali posle su se dosta poboljsali. Sumnjao sam u Bakulu u ulozi Star Trek kapetana, ali mi je posle prirastao k srcu. Meni je npr. Enteprajz bio bolji od Vojadzera (koji sam gledao, ali sam ga doziveo kao potpunu reciklazu originalne serije i TNGa, sa sve Vulkancem na bridge-u) i mislim da je tu bilo dosta prostora za dalje istrazivanje (24. vek bio je iscrpljen i bilo bi bezveze da su isli dalje u buducnost - ko bi bili negativci? a i tehnologija bi postala previse fantasticna cak i za Star Trek). Steta sto je umesto filma sa Enterprise tematikom (kao sto je bilo najavljivano nakon kraja serije) snimljeno ono Abramsovo sranje. Koje sam pogledao tek nakon sto sam sebi rekao "ovo nije Star Trek - shvati da nije, onda ces moci da ga gledas mirno".

Link to comment
mislim da je tu bilo dosta prostora za dalje istrazivanje (24. vek bio je iscrpljen i bilo bi bezveze da su isli dalje u buducnost - ko bi bili negativci? a i tehnologija bi postala previse fantasticna cak i za Star Trek)
Bolje da su išli dalje u budućnost nego što se vraćaju u prošlost da reinvent the wheel original. Možda bi tehnologija uznapredovala toliko da im komunikatori više ne budu veličine mobilnih telefona iz 1996. :)
Link to comment
Br. 3 je Data (Nemesis je bio OK dok nisu njega ubili, votafak angry.gif mada je Data izgubio dosta svoje drazi kada su mu ugradili onaj cip za emocije, to je bilo bezveze).
Data je moja najveca galakticka ljubav (moja keva tako volela Spoka u svoje vreme, bice da ima nesto u tim muskarcima sto imaju problem s emocijama...) i ideja da ga ubiju u Nemesisu mi je jedna od najvecih gluposti koju je Hollywood ikad izveo. Razumem ja da se Spiner bio ugojio kao krmak i sve to, ali wtf, Data je android, dajte mu novo telo - pa on je napravio Lal, mogao je i sebi da napravi novo telo ili vec nesto i mirna Backa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...