Jump to content
IGNORED

southland


ducca

Recommended Posts

Aman, kakva crna socio-drama, svaka epizoda ima 3+ mini priče i učestvuju likovi koji se međusobno nikada ni ne upoznaju, niti im se životi i slučajevi isprepletaju. Ne kapiram uopšte toliki stepen oduševljenja, iako je serija dobra. Homicide je bolji za 2 koplja, Shield je bolji za 3 koplja, Wire za 10 kopalja.

Link to comment
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    35

  • mustang

    30

  • ducca

    19

  • MiddleClass

    13

Top Posters In This Topic

Dobro de, neko će da pomisli da je Southland baš brutalno dobar, a nije.
brutalno je dobar. brutalno je bolji i od wire, homocide, shield. u svima njima vec u prve tri epizode postoji atmosfera 'mi znamo najbolje', ta jebena spisateljska pretencioznost ili glumcev sublimarni qrac, dok je ovde sve je uzasno priguseno. jaki glumci znaju sta da rade sa pravim tekstom. ma, prava poslastica :) veceras cu the take da pocnem ako me zivot ne odvede na drugu stranu.naravno, ukusi su razliciti pa ti filipenko slobodni broj ta koplja do mile volje :)) Edited by mustang
Link to comment
kakvi su vam utisci za River?
Zavisi šta voliš da gledaš. U principu, ako ti je horor OK žanr, može sasvim fino da ti legne. Meni prija u moru dubokoumnih serija isprepletanih štatijaznam kakvom pričom jedna prosta potraga za čovekom u srcu Amazonije, podseća me na neke istripovanije epizode Mister Noa. Dakle, sasvim OK, naročito ako "nemaš šta da gledaš trenutno".
brutalno je bolji i od wire, homocide, shield. u svima njima vec u prve tri epizode postoji atmosfera 'mi znamo najbolje', ta jebena spisateljska pretencioznost ili glumcev sublimarni qrac, dok je ovde sve je uzasno priguseno. jaki glumci znaju sta da rade sa pravim tekstom. ma, prava poslastica :)
Naravno da postoji atmosfera "mi znamo najbolje" kada je bolje od ovoga. Mislim, da se ne lažemo, Southland pokriva delić delića onoga što gornje serije pokušavaju i uspevaju da pokriju. Detektivski slučajevi su jednostavni, murkanski takođe, 99% radnje se zasniva na tome šta se odigra tokom radnog vremena i prestaje kada oni skinu uniformu, a nikakav poseban kontinuitet ne postoji. Sve i da je ne znam koliko fenomenalno izveden (a da podsetim, i meni je Southland odličan), reći da je bolji od navedenih, pa čak i da im je blizu, je barem što se mene tiče u rangu tvrdnje da je npr. Event Horizon mnogo bolji od Alien trilogije.
naravno, ukusi su razliciti pa ti filipenko slobodni broj ta koplja do mile volje :))
Fala, meni moje jedno koplje sasvim dovoljno.
Link to comment

sta je SOA, bretonac, my BFF :) ?pa LRD ako me ne bude mrzelo, a verujem da hoce, bacicu pogled ponovo na zicu. znam da sam bila prilicno besna sa tom sublimarno pretencioznoscu u tekstu i nisam mogla da gledam. southland je tih a sjajno ALI sjajno preslikava pravi Los Andjeles. jebote, pa same originalne lokacije, sirovost ovog neverovatno interesantnog grada, Sunce, jebeni ludaci ....eto, na semaforu me napadne klosar pre neki dan, video mi tablice iz illinoisa, i poceo da mi udara po haubi da se vratim u indiju :isuse:...southland je dao glumcima da pokazu sta znaju. da uzmemo bilo koga: lidiju, kupera, bena i meni posebno dragog shawn hanosy (detektiv sammy)...kakve oni bitove imaju, tranzicije, pauze, savrsen SAVRSEN pejsing.da se jos pojavio i damian lewis, tacno bih pala u nesvest :D

Edited by mustang
Link to comment
a_560x375.jpgdzon je bog, apsolutni. mnogo mi tesko palo sto je gej, moram da se svedem na platonsku ljubav. a jel mu onaj aa savetnik didi iz vajera?covek sve lepo rekao, ne moram nista da dodajem. Edited by luba
Link to comment
a_560x375.jpgdzon je bog, apsolutni. mnogo mi tesko palo sto je gej, moram da se svedem na platonsku ljubav. a jel mu onaj aa savetnik didi iz vajera?
Jeste Angelo D. Mene je serija pogodila na toliko nivoa da ne znam odakle da počnem. Nije Elroj, pošto ništa osim jedne serije nije Elroj van književnosti, ali je potpuno ljudski. Ne volim drame, ne volim priče o društvu, ali Southland sve to predstavlja na način koji ne može da bude odbojan.Eto, čak i NubFilipenko ne spori da je ovo dobro i nešto sasvim drugačije.Na ličnom planu: Vidi se da Lusi Lju ima sise, a i Lidija je lik koju bih odma' ženio.
Link to comment
To je najbolja krimi serija svih vremena.
EDIT: Izvinjenje Lrd, mislio sam da se ovo odnosi na "Southland". :blush: A što se "Žice" tiče, naravno, +1. Edited by Jolly Roger
Link to comment

Dobar je Southland, rekao bih kao Shield na bensedinima, ima dosta sličnih stvari, počevši od mesta dešavanja, malo tog dokumentarističkog fazona snimanja, nema soundtracka posledično (ne računam sam kraj gde ubace neki tematski hit).Smeta mi mali broj epizoda (ukupno) u prve 2 sezone, ne zbog nekog nedostatka sadržaja, već je prekratko za razvijanje likova. Tačnije, tek u drugoj sezoni ima malo više krtine u tom smislu, kad se malo više razvije priča. Žena koja glumi det. Adams ima najkulji glas, ono, like ever :Hail:

Link to comment
EDIT: Izvinjenje Lrd, mislio sam da se ovo odnosi na "Southland". :blush: A što se "Žice" tiče, naravno, +1.
Ma, kul. :)
Dobar je Southland, rekao bih kao Shield na bensedinima, ima dosta sličnih stvari, počevši od mesta dešavanja, malo tog dokumentarističkog fazona snimanja, nema soundtracka posledično (ne računam sam kraj gde ubace neki tematski hit).Smeta mi mali broj epizoda (ukupno) u prve 2 sezone, ne zbog nekog nedostatka sadržaja, već je prekratko za razvijanje likova. Tačnije, tek u drugoj sezoni ima malo više krtine u tom smislu, kad se malo više razvije priča. Žena koja glumi det. Adams ima najkulji glas, ono, like ever :Hail:
Problem Shielda je što mu kvalitet opada. Već kada se poredi četiri sezone prema četiri sezone, mislim da Southland ima blagu prednost, ali Shield u petoj, šestoj i naročito sedmoj sezoni kvalitet baš, baš pada.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...