Jump to content
IGNORED

Šta se slušalo te 99te


Venom

Recommended Posts

U, bilo je jako i kada je Bora Corba pesmom prizivao NATO soldatesku da udje sa kopna, kako bi on, bas on, mogao da puca po njima iz puske.Dobro, pesnicka sloboda, nije bas mislio na sebe nego na regrute, ali to je isto, valjda.

Link to comment
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dr Arslanagić

    6

  • ToniAdams

    5

  • Аврам Гојић

    5

  • pacey defender

    4

Mislim da je ovo druga od gorepomenute dve pesme iz tog vremena, na engleskom, my baby can't sleep 'cause they want war i tako to... TV Palma, Dragan Gagić Kaldo -_- http://www.youtube.com/watch?v=A0SdFhUXy_g
Ne, ne. Taj lik je legenda, ali to je nastalo u toku bombardovanja. Nista, ili sam se istripovao da je bila jos neka za ispiranje mozga i zbijanje redova, ili nije bila toliko popularna kao volimo te otadzbino nasa. Meni je ta moram priznati negde u rangu spice Dnevnika, kao spooky muzika koja me podseti na neko mnogo davno vreme, koje bas i nije bilo toliko davno, ali tako deluje. Jesen '99 kao da je prekjuce bila, ali sve ono pre toga je kao iz proslog zivota.
Link to comment
1. Ponosna zemljo moja Milan Scepovic 2. Neka polete svi piloti Lana Tokovic 3. Mornarska ljubav Dejan Pesic 4. Dobro jutro zemljo moja Band "Trn u oku" 5. Ceta koraca u meni Nebojsa Ljubisic 6. Vojnikova majka Ekstra Nena 7. Pogled ka nebu Djordje Nikolic-David 8. Zemlja se srcem brani Dejan Pesic 9. Inzinjerci Voktorija 10. Plavi letaci Zoran Sandorov 11. Volimo te otadzbino nasa Leontina Vukomanovic and Milan Scepovic :kdp:
bilo okačeno za download na KDP, na topiću Pravoslavlje.moja omiljena definitivno, šteta što nema originalnog spotahttp://www.youtube.com/watch?v=MhnhCPbyOKoima još jedna za koju se sećam da je bila dojaja i da je pevao Neša Galija ali to je sve čega se sećam.
Link to comment
Najbrže ispijena krigla piva u mom životu. U gradu nema struje i vode. Otišli usred dana na kalemegdam da igramo fudbal. U džepu imam taman toliko para za jedno pivo. Seli negde blizu Kosančića, na neke stepenice u Zetskoj ulici. Popio skrnavi al ledeni Vitez za 10 sekundi. Pogledao praznu flašu, zatim jednako prazan novčanik i krenuo kući.
izgleda da si sljakao i neke hemije, boldovi su ti u blagoj koliziji sa realnoscu :lol:
Link to comment
izgleda da si sljakao i neke hemije, boldovi su ti u blagoj koliziji sa realnoscu :lol:
Xaxa. Bila je flajka, nešto sam premostio. :D A Zetska je odmah do Kosančića, zar ne? Tamo gde su snimani Maratonci? Taj kraj zovem "oko kosančića".
Link to comment
Xaxa. Bila je flajka, nešto sam premostio. :D A Zetska je odmah do Kosančića, zar ne? Tamo gde su snimani Maratonci? Taj kraj zovem "oko kosančića".
Zadarska?elem, dajte pjesme
Link to comment

Da li je moguće iskopati onu pesmicu koju su skrpili i aranžirali glumci, valjda, Ateljea 212, nešto u stilu "šta nam rade, gopsodo glumci, šta bi rekao Gete" i tako to. NIkad grđu kompoziciju i glasove ne čuh i videh. Beše i Vojin Ćetković koji recituje "I ovaj kamen zemlje Srbije..." (ne gugla mi se za detalje, tačan naslov, autora itd, Đura Jakšić ili koja već pijandura, davno beše škola, a i mrzeo sam poeziju)...Mada, kad se rat završio, dobismo Ranjenu zemlju. Sekula među patriotama. Posle beše haljinica boje lila (i neistoimeni film), Skajhuk, poprilično podnošljiv (mislim, ipak ima neke košarke, a nema Bjelogrlića, ni Anite Lazić).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...