Jump to content
IGNORED

Šta se slušalo te 99te


Venom

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dr Arslanagić

    6

  • ToniAdams

    5

  • Аврам Гојић

    5

  • pacey defender

    4

Koliko se ja secam, bile su dve, koje su krenule u recimo oktobru '98, kao slucajno jeli. Jedna je bila ova o otadzbini, drugu sam zaboravio.
"volimo te otadzbino nasa" komponovana je za Dan vojske, nekoliko godina pre NATO intervencije, pa su je strucne sluzbe valjda izbunarile i pocele da koriste u propagandne svrhe, bez konsultacije sa autorom, naravno
Link to comment
meni je ovo bio najveci jad. patriotsko zbijanje redova uz cenzurisani humor, dok se ispod zita dele stanovi surnjajama i zaovama, i rokaju novinari na kucnom pragu, pod zastitom ratnog stanja i cenzure.imao sam 78 dana snazan nagon za riganjem. najbizarniji momenat rata bio mi je kada su mi babuskere iz komsiluka nakacile muriju na vrat zato sto sam sa svog dvogleda gledao dejstva na Batajnici metodom dvogleda. mislile su da sam lokator i promptno pozvale patrolu da se obracuna sa mnom. dosli, videli sta je, nasmejali se i otisli dalje. mogli su da reaguju i drugacije, zavisio sam od njihove milosti, a to sto su oni bili razumna ljudska bica ne menja cinjenicu da me je moja drzava tako lepo branila u to vreme da su mi tada, prvi i jedini put u zivotu, naoruzana lica usla u kucu i legitimisala me.ja to vreme pamtim po najvecem usponu zlocinackog olosa koji sam ikada u zivotu video i nadam se da vise nikada necu morati da gledam takvu eksplozijui malogradjanskog zla koje se radovalo svakoj civilnoj zrtvi, jer su im one dale smisao postojanja i neki sadrzaj u zivotu. a ispod tog banalnog malogradjanskog zla krilo se nesto mnogo gadnije: secam se kako se saputalo, uzbudjeno i srecno, kako "Siptare spaljuju u toplani na Novom Beogradu, desetine hiljada Siptara". ako i vucem neku traumu iz tog vremena, nju su izazvali nasi mediji, moje komsije i poznanici, a ne bombe. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Nekoliko utisaka:Blaža na trgu urla "Jebaćemo Čelzi". Neka patriotska pesma gde Đule Vna Go peva da će svet videti kakvi su Srbi i da će pucati bez oklevanja. Fakin target i pomerene granice jadnosti na mostovima.Komšije odlaze iza zgrade u dvorište sa lampama. Čuli da je Nato bacio lokatore.Zvonko Mihajlovski koji pri kraju reportaže sa neke utakmice još jednom poziva na herojsko držanje našeg naroda pod vođstvom vrhovnog komandanta Slobodana Miloševića.Vuk "stop bombarding as" Drašković.Najbrže ispijena krigla piva u mom životu. U gradu nema struje i vode. Otišli usred dana na kalemegdam da igramo fudbal. U džepu imam taman toliko para za jedno pivo. Seli negde blizu Kosančića, na neke stepenice u Zetskoj ulici. Popio skrnavi al ledeni Vitez za 10 sekundi. Pogledao praznu flašu, zatim jednako prazan novčanik i krenuo kući.

Edited by pacey defender
Link to comment
ja to vreme ispod tog banalnog malogradjanskog zla krilo se nesto mnogo gadnije: secam se kako se saputalo, uzbudjeno i srecno, kako "Siptare spaljuju u toplani na Novom Beogradu, desetine hiljada Siptara".
naslušo se u rezervi. zadivljujuće je kako su nakon euforičnog deljenja saznanja (iz prve ruke, naravno) o krematorijumima po srbiji u kojima se konačno rešava albansko pitanje (a potom će i cigansko), bili spremni da se slože s tvrdnjom da je slučaj klečka genocid nezabeležen u svetskoj istoriji, potom da se šale na račun šiptara koji frikombinuju po hladnjačama, a onda opet da prebace na svetske moćnike koji sve ovo rade iz čiste pakosti i zavisti.na kraju, kako god okreneš i obrneš, zaista ispada da su tadi i điđi sedmica i bingo.
Link to comment

Ma sve je to zbog Monike i njenog tesnaca. Jedan prolaz u ZOO vrtu u Beogradu jos uvek se zove "Monikin tesnac"...To je taj "bombardan" humor. Postoji jedan tip ljudi koji je toliko uzivao u bombardovanju, zbijanju redova i smrdljivoj prisnosti stada da i dan-danas ne moze da prevazidje nostalgiju za tim danima.26562502.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ma sve je to zbog Monike i njenog tesnaca. Jedan prolaz u ZOO vrtu u Beogradu jos uvek se zove "Monikin tesnac"...To je taj "bombardan" humor. Postoji jedan tip ljudi koji je toliko uzivao u bombardovanju, zbijanju redova i smrdljivoj prisnosti stada da i dan-danas ne moze da prevazidje nostalgiju za tim danima.
x 1000 pesma nas je održala.
Link to comment
"volimo te otadzbino nasa" komponovana je za Dan vojske, nekoliko godina pre NATO intervencije, pa su je strucne sluzbe valjda izbunarile i pocele da koriste u propagandne svrhe, bez konsultacije sa autorom, naravno
Ovu ljigu i još jednu pod nazivom "Četa korača u meni" osmislio je 1 gejoliki vazduhoplovni starešina, koji se u slobodno vreme bavio trubadurstvom. :puke: Obe intenzivno prikazivane u emisiji "Dozvolite..." par godina pred početak žurke, pa je brže-bolje remiksovana verzija koja nam je dodatno ogadila kompletni performans.
Link to comment
Ovu ljigu i još jednu pod nazivom "Četa korača u meni" osmislio je 1 gejoliki vazduhoplovni starešina, koji se u slobodno vreme bavio trubadurstvom. :puke:
"Volimo te otadzbino nasa" komponovao je Rade Radivojevic, a nasao sam i ko je pisao tekst: pukovnik Stanoje Jovanovic, nacelnik Izdavackog centra Vojska. Posle je zglajznuo, mukica. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

1. Ponosna zemljo moja Milan Scepovic 2. Neka polete svi piloti Lana Tokovic 3. Mornarska ljubav Dejan Pesic 4. Dobro jutro zemljo moja Band "Trn u oku" 5. Ceta koraca u meni Nebojsa Ljubisic 6. Vojnikova majka Ekstra Nena 7. Pogled ka nebu Djordje Nikolic-David 8. Zemlja se srcem brani Dejan Pesic 9. Inzinjerci Voktorija 10. Plavi letaci Zoran Sandorov 11. Volimo te otadzbino nasa Leontina Vukomanovic and Milan Scepovic :kdp:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...