Jump to content
IGNORED

Medijska arheologija


Dr Arslanagić

  

76 members have voted

  1. 1. Najvolijem:



Recommended Posts

jel mogu negdje da se nadju intermecoi sa rtb-a 80tih?bio je neki sa crncicima (ili karibcicima, sta sam ja znala tad sta je crno) koji sviraju nekakve udaraljke, kao ksilofon recimo, ali od drveta - obozavala sam ga

Link to comment
i kao dodatak, intro pre opstankahttp://www.youtube.com/watch?v=DuN5QiUk00E
Čekaj, stani... opstanak je rađen u Anglia produkciji i ne sećam se da je pre i jedne epizode išla čuvena Thames tema. Moguće da grešim, ali ono što znam sigurno je da u ove dve špice na prethodnoj strani nema početnog segmenta koji je verovatno išao u određenom periodu, a kada kamera prvo snima leđa "konjaniku", koji se zatim polako okreće, a kamera prelazi u gro plan, nešto kao u najavi mosfilm-a. Hajde proveri ovo za Thames, molim te.Kad reče, ima onaj skeč u kome Beni Hil, kad čuje da razgovara sa producentom sa Thames-a, prvo skine prsten pre nego što se rukuje sa istim... :D
Link to comment

"Kino oko", zatim spica za "Uskoro" (ona kocka koja se okrece uz segment iz "Another Brick In The Wall pt. 1" Pink Floyda), prva spica za jutarnji program TVB iz 1986, spica za informativnu emisiju "24 casa" (ali cela, animirana), stara spica za "7 TV dana", "Petkom u 22"...ako neko ima takve stvari na Betamax ili VHS formatu, neka se javi, voljan sam prebaciti, pa da svi ovde gledamo (inace, ja sam AcaRadio, ciji je kanal pomenuo Arbeitmann) :)

Link to comment

Duboki naklon svima onima koji su ovo snimali, digitalizovali i prebacivali na "Jutjub" i tako otrgli iz zaborava dragocene dokumente. Da znaju ovi klinci da televizija nije počela sa Vučelićem, Vedranom Matićem, Milanom Kalinićem, Marijom Kilibardom, Dekijem Pantelićem ... I, da, poseban pozdrav redakciji "Trezora" sa RTS-a ... Zna li neko gde može da se skine špica radio-drame "Jovanovići", koja je svakog radnog dana išla na Radio Beogradu?

Edited by stoka
Link to comment

Da li se neko seća imena naučno-popularne emisije britanske proizvodnje koja je išla sredinom osamdesetih u sklopu obrazovnog programa i u kojoj su raznim eksperimentima u studiju, pred publikom objašnjavane pojave iz domena prirodnih nauka?

Ja ne mogu da se setim kada je tacno poceo i koliko je ovaj strani kviz prikazivan na nasoj TV.Ne znam ni ko je kupio licencu i prikazivao (koji Ex-Yu TV studio). Ono sto se zna je da je bila skupa produkcija i solidno zahtevna za tehnicke mogucnosti onog vremena (pocetak 80-ih).Kviz se originalno zvao La Chasse Aux Tresors (Treasure Hunt), a mislim da se kod nas pominjao kao "Helikopterski kviz".Vrhunac (za nas) tog kviza je svakako epizoda gde se blago trazilo u Jugoslaviji. Kamere su bile u Mostaru, Blagaju, Pocitelju.Ako se dobro secam u studiju su suprostavljenji takmicari koji tragaju za blagom putem niza karata, knjiga i sa nesto siromasnih informacija koje im se unapred serviraju, a na terenu je mobilna ekipa koja je direktno u vezi sa studijom. Ta mobilna ekipa prati uputstva takmicara i trazi blago prema njihovim uputama. Vreme je ograniceno.
"Potraga za blagom". Nisam siguran da li je obrađivana u beogradskom ili zagrebačkom studiju. Emitovana je negde oko 1986. (manje-više jedna godina). Svojevremeno se pojavio članak u novinama u kome je objavljeno da je voditelj nestao, u šumama Amazonije, čini mi se. Meni, kao klincu je to bilo nepojmljivo i zastrašujuće.
Čekaj, stani... opstanak je rađen u Anglia produkciji i ne sećam se da je pre i jedne epizode išla čuvena Thames tema. Moguće da grešim, ali ono što znam sigurno je da u ove dve špice na prethodnoj strani nema početnog segmenta koji je verovatno išao u određenom periodu, a kada kamera prvo snima leđa "konjaniku", koji se zatim polako okreće, a kamera prelazi u gro plan, nešto kao u najavi mosfilm-a. Hajde proveri ovo za Thames, molim te.
Evo gahttp://www.youtube.com/watch?v=KxGmDOSxNfkNisu pomenuti Kino oko, Pozorište u kući (sećam se termina u jutarnjim časovima), politički magazin koji je emitovan subotom predveče ("TO-Teleobjektiv"), prilozi su počinjali tako što bi daktilografkinja otkucala naziv tog priloga na pisaćoj mašini, Znanje-imanje, Nedeljni zabavnik, Hit meseca, kasnije Pop-rock klub (ili tako nešto), emisija Da te pitam, Malnarovi putopisi (odlični!), Nikitin neuspešni kviz Ikarov let, nedeljno popodne (vodili gosn Zalepugin i gospođa Fingnevald u Zagrebu, u Beogradu onaj kako-se-zvaše riđkasti gospodin. Beogradska emisija često završavana spotom Boys od Sabrine)... Edited by Malkmus
Link to comment

Da li se neko seća imena naučno-popularne emisije britanske proizvodnje koja je išla sredinom osamdesetih u sklopu obrazovnog programa i u kojoj su raznim eksperimentima u studiju, pred publikom objašnjavane pojave iz domena prirodnih nauka?.........................Don't Ask Me sa Magnusom Pajkom, Mirjam Stopard, Dejvidom Belamijem itd.

Edited by ajgor
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...