Jump to content
IGNORED

Криза на вратима Јапана


Yoyogi

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    33

  • dekss

    12

  • dig_chohano

    8

  • brusli

    7

Rekao bih da sam upoznao Ilju na kratko pre nekih 12-13 godina, verovatno je to taj isti, ne verujem da postoje dvojica sa tim imenom. :) U Japanu je mislim više od 10 godina, još tad kad sam ga upoznao je ubijao koliko je dobro znao jezik, sad je verovatno već domaći tamo :)
Nema to veze. On nije u biznisu, sam nikada, na osnovu onoga sto zna, nikada ne bi dobio posao u Japanu.Neko ga je poslao, kao sto clanak koji je stavio i pokazuje. Veze blage on nema gde je i sta se oko njega desava.
:Hail::lol:
Link to comment
Otuda deficit. Koji i nije toliko strasan jer je Yen ojacao 40% za 2 godine pa je i to jeftinije nego praviti struju kod kuce.
Zato BoJ intervenise na trzistu da oslabi Jen. Izvoz je u Japanu u padu na godisnjem nivou tj. nije se samo uvoz povecao zbog energije.Jen je izgubio skoro 10% u odnsou na $ u proteklih mesec i 15 dana. Japan ne moze da finanasira svoj dug bez trgovinskog suficita. Japanske komapnije su imale suficit i tako su finansirale japanski dug. Ako ode to, sajonara stednja. A, onda kud koji mili moji sa onolikim javnim dugom.
Link to comment
Edit: pre sat vremena sam poslao moj komentar na RTS i na clanak, nema ga josh.
da li je tv bastilja reagovala ili i dalje odbijaju da priznaju poraz?jel ti živiš baš u tokiju? kakva je provincija u japanu?
Link to comment
Zato BoJ intervenise na trzistu da oslabi Jen. Izvoz je u Japanu u padu na godisnjem nivou tj. nije se samo uvoz povecao zbog energije.Jen je izgubio skoro 10% u odnsou na $ u proteklih mesec i 15 dana. Japan ne moze da finanasira svoj dug bez trgovinskog suficita. Japanske komapnije su imale suficit i tako su finansirale japanski dug. Ako ode to, sajonara stednja. A, onda kud koji mili moji sa onolikim javnim dugom.
Nema veze sa zivotom. Dug se finansira (kamate na dug) iz narodne stednje. Stednja je tolika da svaki muskarac, zena i dete imaju u proseku 200 hiljada dolara ustedjeno (pitaj koliko imaju u Americi). Od tih para koje leze u Japan Post (najveca banka na svetu, drzavno vlasnistvo) i po bankama se isplacuju kamate na dug.Japan Post, drzavno vlasnistvo, 1.7 triliona $ ustedjevine.Japanske banke, 1.8 triliona $ privatne stednje, njihovi obavezni bankarski depoziti kod NBJ i eto drzavi para. Edited by Yoyogi
Link to comment
da li je tv bastilja reagovala ili i dalje odbijaju da priznaju poraz?jel ti živiš baš u tokiju? kakva je provincija u japanu?
I dalje stojiKоментар је успешно послат.Kоментар ће бити видљив након провере модератора.Ziveo sam u Tokiju prve 3 godine 2003-2006, od tada sada sam u Nagoji.Provincija: Nagoja pravi 1.3 triliona dolara, bez ikakvih resursa osim ljudskog mozga. To je isto para kao Kanada ili Rusija sa svime sto imaju i naftom.Toyota (koja sama pravi vise nego drzava Singapur), Honda, Yamaha, Mitsubishi, Kawasaki, Panasonic, Denso...
Link to comment
Toyota (koja sama pravi vise nego drzava Singapur), Honda, Yamaha, Mitsubishi, Kawasaki, Panasonic, Denso...
Pih! Debswana pravi vise nego Lesoto, Svazilend i Malavi zajedno :fantom:
Link to comment
Pih! Debswana pravi vise nego Lesoto, Svazilend i Malavi zajedno
2011: Toyota 235 bil US$ ( sa proizvodnjom smanjenom sa 9 na 7.5 miliona vozila)2011: Singapore State 266 bil US$Ima jedan shoopak sveta, ni nesecam se kako se zove, nesto sa zivotnim vekom od 35 godina: 14 bil (3.5 puta manje od Srbije) a i to im Bog dao da vade iz zemlje, ne da naprave.
Link to comment
preneo sam ovaj ohrabrujuci ton spanskim medijima, svima je pao kamen sasrca. btw, ko ima vece sanse da propadne, Japan ili Toyota?¿
I ja sam preneo ovde u Italiji. Svi odahnuli, RAI objavio sa naslovom: "YoYo ha parlato! In Giapone tutto bene! La crisi non c'e."Jasno se čuo uzdah olakšanja kroz prozor.
Link to comment
I ja sam preneo ovde u Italiji. Svi odahnuli, RAI objavio sa naslovom: "YoYo ha parlato! In Giapone tutto bene! La crisi non c'e."Jasno se čuo uzdah olakšanja kroz prozor.
djes stalkeru iz sverc komerc varoshi. sha ima osim sto opet nemas pojma o cemu bi pricao?vish ti sta je komrakov napravio od tebe. da mu kazem da laze (kao sto njegov dopisnik nema pojma o cemu pise kao ni ti sto to gutas) , ti dodjes da ga branis. pa to je i hteo. da ti se ledja lepo ulegnu od jahanja i najahivanja. da se uleglina lepo uoblikuje, formira i jasno vidi.neka, nisi jedini.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...