Jump to content
IGNORED

Trange-frange


Skyhighatrist

Recommended Posts

Čekaj stani pazi vidi ovo gledaj:treba da pošaljem 1100$ sinu u USA, i kad me klepe Western Union, state of Arizona laws i Pošte Srbije, iz cuga ostanem bez 100$.Pade mi na pamet, ako ima nekog iz USA ko bi da šalje odgovarajuću ili sličnu količinu keša starim roditeljima, bratu studentu ili ljubavnici, mogli bi da se dogovorimo za neke lokalne transfere i izbegnemo zelenaše.Ako ima neko sa odgovarajućom situacijom, izvol'te.Topic bi mogao da posluži i drugima koji u budućnosti nalete na sličan ili isti problem, a ako transferi učestaju, možda padne i neki procenat za PPP, takoreći piksla. :P

Link to comment

Ne znam za arizona laws i pošte srbije ali slanje preko banke ne bi trebalo da košta više od 20 evra.1 savet za slanje usd u sad - američke banke uzimaju proviziju i kada pošiljalac iz inostranstva preuzme sve troškove na sebe, stoga ići na opciju troška sha.

Link to comment
Kad je već reč o trange frange varijantama...Zaboravio sam da pitam ove moje, a sad više nisam u banci, pa ne bih da gnjavim nikoga od tamo...Komšinica dobila ček iz Ameriku, uredno popunjen, na njeno ime... Jel' može to da se unovči u Srbiji? I jel' komplikovano?
Link to comment
Čekaj stani pazi vidi ovo gledaj:treba da pošaljem 1100$ sinu u USA, i kad me klepe Western Union, state of Arizona laws i Pošte Srbije, iz cuga ostanem bez 100$.Pade mi na pamet, ako ima nekog iz USA ko bi da šalje odgovarajuću ili sličnu količinu keša starim roditeljima, bratu studentu ili ljubavnici, mogli bi da se dogovorimo za neke lokalne transfere i izbegnemo zelenaše.Ako ima neko sa odgovarajućom situacijom, izvol'te.Topic bi mogao da posluži i drugima koji u budućnosti nalete na sličan ili isti problem, a ako transferi učestaju, možda padne i neki procenat za PPP, takoreći piksla. :P
Mogu da proverim sa bratom, možda šalje ovih dana nešto za Srbiju. On uglavnom koristi MoneyGram.
Kad je već reč o trange frange varijantama...Zaboravio sam da pitam ove moje, a sad više nisam u banci, pa ne bih da gnjavim nikoga od tamo...Komšinica dobila ček iz Ameriku, uredno popunjen, na njeno ime... Jel' može to da se unovči u Srbiji? I jel' komplikovano?
Može da se unovči, nije komplikovano ali zna da potraje. Intesa mi je uzela najmanju proviziju.
Link to comment

Arizona laws se odnose na max cifru koja može da se pošalje Western Unionom iz jednog cuga: 450$.Obzirom da bi onda 1100$ slao iz tri puta, i provizija se plaća u odgovarajućem iznosu <_< Ujutru ću da se prošetam do banaka u komšiluku, da vidim koje su opcije - problem je što malac nema račun, nego bi morao tamo da nađe nekog na čiji račun bi se uplatila kinta, znači mogu da se raspitam samo načelno...Ja unovčavao neke Google čekove u Intezi, ranije je bilo odmah ili posle desetak dana max (zavisno od cifre), a sad je čujem čekanje od 45 dana na više...

Link to comment
Mogu da proverim sa bratom, možda šalje ovih dana nešto za Srbiju. On uglavnom koristi MoneyGram.
Aj' priupitaj ako ti nije teško, ja već gledao MoneyGram, ali sudeći po njiovom webu, ne može se slati odavde u USA...
Link to comment

Nisam jerbo nemam PayPal (imao sam neki hrvatski pa mi ga ubilo). Malac je tamo napunio 18 pre mesec dana, tako da je i on tanak sa računima i karticama svih vrsta. Koliko sam skontao (ako ne ubodem neku varijantu preko neke od banaka što kaže Hartmann), jedina (i skupa) opcija će biti WU, iz tri puta... <_<

Link to comment

Ovo moze da bude korisno za slanje u inostranstvo, barem ja tako radim vec godinama...Dok ste jos u istoj zemlji date ovlascenje za racun (vezan na neku od kartica) ocu, majci, sestri, surnaji, tasti :o ... i onda ta osoba vama uplacuje na racun dinare, eure ili sta vec a vi lepo tu karticu koristite na zeljenoj destinaciji uz minimalne troskove.Verovatno ovo nije od pomoci u navedenoj situaciji ali ako neko planira da salje decu ili nekog drugog clana porodice u inostranstvo preporucujem da otvori jedan racun za tu namenu s adekvatnom karticom pa ako zatreba moze da elegantno posalje sredstva.

Link to comment

Da, da, za sledeću godinu ćemo tako, ali kažem, pre mesec dana je na svetom američkom tlu postao punoletan, pa se nije moglo ranije... Nego, odem da prošetam psiće i naletim na komšiju koji u istom gradu u AZ ima prijatelja koji majci šalje lovu ovamo :lol: Sutra će da proveri kakva je situacija...

Link to comment
Komšinica dobila ček iz Ameriku, uredno popunjen, na njeno ime... Jel' može to da se unovči u Srbiji? I jel' komplikovano?
moze, naravno, ali ga salju fizicki na proveru banci izdavaocu, pa ume da potraje i mesec dana. plus provizija, naravno. bar je moje iskustvo takvo, te sam zamolila da mi se ubuduce ne salju (americki) cekovi <_<
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...